Navigovať do miesta
SLOVENSKÉ LIEČEBNÉ KÚPELE PIEŠŤANY
a.s.
Winterova 29
921 29 Pieštany
Slovenská republika
Turistický región
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Považie, Malé Karpaty, Považský Inovec, Sĺňava
Pobyty hradené zdravotnou poisťovňou

Kúpele Piešťany

Obľúbené
Poloha Západné Slovensko, Trnavský kraj, Piešťany, Piešťany
Zavolajte nám - 02 21 02 57 57
Počet zobrazení: 901046×
Akciové pobyty
Pobyty hradené zdravotnou poisťovňou

Akcia 10 % (1/1) zľava z ceny akéhokoľvek pobytu z našej ponuky pre jednu osobu ubytovanú samostatne v dvojlôžkovej izbe (neplatí pre izby určené len pre jednu osobu v krídle Alameda)

Platnosť akcie: 2024 (všetky sezóny)
Rezervácie zaslané: do 01.03.2025
Zľava je kombinovateľná s  "Long term" zľavou.

10 % zľava z ceny akéhokoľvek pobytu z našej ponuky (okrem all inclusive pobytu)

Uskutočnenie rezervácie: 14.06.2024 – 31.07.2024
Uskutočnenie pobytu: 2024
Hotely: Thermia Palace, Esplanade, Alameda, Splendid, Grand
Zľava je kombinovateľná s Early bird, Long term a zľavou na SGL izby.
V prípade 1 zmeny rezervácie v rámci platnosti akcie (14.6.2024 – 31.7.2024) je možné zľavu aplikovať.

Zaplať 3 noci a 4 noc máš ZADARMO (4=3, 5=4, 6=5 ...)

Podmienky: minimálny počet nocí: 4 noci (od 3 platených nocí je 1 zadarmo)
Produkt: všetky pobyty
Hotely: Thermia Palace, Esplanade + Alameda, Splendid + Grand
Zľava platí na pobyty: realizované v mesiacoch august, september (check-in od 01.08. / check-out do 30.09.2024)

Na uvedenú zľavu sa nevzťahuje Ensana Life program. Zľava nie je kombinovateľná s inými zľavami. Pobyty sa nedajú kumulovať (vždy iba 1 noc zadarmo na pobyt). Zľavu nemožno uplatniť na viac po sebe priamo nasledujúcich pobytov pre jedného klienta. Nevzťahuje sa na už potvrdené pobyty a na pobyty, ktoré na pobyty ktoré boli stornované a znovu objednané.

Navigovať do miesta
SLOVENSKÉ LIEČEBNÉ KÚPELE PIEŠŤANY
a.s.
Winterova 29
921 29 Pieštany
Slovenská republika
Turistický región
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Považie, Malé Karpaty, Považský Inovec, Sĺňava
Pobyty hradené zdravotnou poisťovňou

Popis kúpeľov

200-ročná tradícia kúpeľnej liečby založená na prírodných liečivých zdrojoch - termálna minerálna voda a sírne piešťanské bahno

Kúpele Piešťany v západnej časti Slovenska, v širokom údolí rieky Váh s jazerom Sĺňava, pod svahmi Považského Inovca, vo východnej časti mesta Piešťany, prevažne na Kúpeľnom ostrove, sú najznámejším kúpeľným mestom na Slovensku a medzinárodným strediskom liečby reumatických chorôb.

Na liečbu využívajú prírodné zdroje a to liečivé sírne bahno a termálnu minerálnu vodu. Unikátny prírodný prameň termálnej minerálnej vody vyviera až z tektonických zlomov z hĺbky 2000 m a vynáša niektoré špecifické zlúčeniny a energiu zemskej magmy. Najdôležitejším komponentom pre liečbu ochorení pohybového aparátu je tak vysoký obsah síry, ktorá sa vo vode vyskytuje v rôznych formách a chemických zlúčeninách ako sírany, siričitany, sulfidy. 

Kúpele ponúkajú okolo 60 rôznych liečebných procedúr, pričom základom sú procedúry využívajúce unikátnu minerálnu vodu a liečivé sírne bahno, ktoré sa ďalej kombinujú s vodoliečbou, individuálnou a skupinovou rehabilitáciou, masážami, uhličitou terapiou, svetloliečbou, elektroliečbou, teploliečbou a relaxačnými procedúrami.

Kúpele majú nížinné, teplé a suché podnebie a najväčší počet slnečných dní v roku v rámci Slovenska.

Kúpeľné domy sa nachádzajú na Kúpeľnom ostrove a poskytujú pacientom plný komfort a komplexne liečebné a kúpeľne služby.

Prekrásny kúpeľný park je ideálny pre prechádzky a množstvo kaviarní a reštaurácií ponúka domáce i medzinárodné špeciality.

Návštevníci tu určite nájdu nielen zdravie a pokoj, ale aj všetko, čo potrebujú k aktívnemu pobytu a na Kúpeľnom ostrove sú im k dispozícii aj golfové ihrisko, tenis, požičovňa bicyklov, joggingové chodníky, vodné športy, rybárčenie a jazda na bicykli, rovnako ako squashové centrum a bowling v Piešťanoch.

Kúpele sú známe nielen kvalitnými službami samotných liečebných procedúr, ale tiež aj bohatým celoročným  kultúrnym programom. Počas roka sa v meste usporiadavajú rôzne podujatia slovenského i medzinárodného významu ako napr. Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny na začiatku júna, Jazzové dni v júli, Kvetinové korzo na konci leta, Truck country show, Country lodenica, Letecké dni, filmový festival Cinematik v septembri a ďalšie.

Okrem kultúry ponúkajú Piešťany aj možnosti športového vyžitia a v okolí mesta množstvo cyklistických a turistických chodníkov.

Aj keď sú kúpele zamerané na liečbu chorôb pohybového a nervového ústrojenstva určite sú zaujímavé aj programy a pobyty detoxikácie, komplexného preliečenia, či zníženia telesnej hmotnosti.

Kúpele Piešťany sú jedny z našich najväčších a najznámejších kúpeľných miest a pre svoje mimoriadne liečivé účinky sú vyhľadávané nielen domácimi, ale aj zahraničnými návštevníkmi.

Dôvody prečo si vybrať tieto kúpele

 • termálna minerálna voda
 • unikátne sírne liečivé bahno
 • odborné lekárske znalosti
 • wellness služby
 • fitness a kozmetika
 • overené hotely a kvalitné služby
 • bohatý kultúrny program
 • široké možnosti športového vyžitia a aktívneho oddychu

Náš názor

Kúpele Piešťany sú naše obľúbené. Oceňujeme ich nielen pre ich vynikajúce odborné služby, ale tiež pre účinné liečebné procedúry, ako napríklad slávny bahenný zábal alebo zrkadlisko. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť ich pozitívne účinky. Páčia sa nám celé kúpele. Štyri hotely - Esplanade, Alameda, Splendid a Grand sú prepojené chodbami a spoločne disponujú najväčším Balneocentrom v Európe. Kúpele sú vhodné pre klientov so širokým spektrom požiadaviek, či už ide o náročnú alebo menej náročnú klientelu. Môžete si vybrať luxusný 5-hviezdičkový hotel Thermia Palace, alebo dvojhviezdičkový Pro Patria. Liečivé bahno a procedúry majú všade rovnaký liečivý účinok. Stačí si vybrať ubytovanie podľa náročnosti. Kúpele Piešťany sú jednoznačne skvelou voľbou.

Zameranie kúpeľov

V kúpeľoch sa liečia - indikácie

Ochorenia pohybového aparátu:

 • vertebrogénne bolestivé symtómy (bolesti chrbta)
 • degeneratívne ochorenia kĺbov (gonartróza, koxatróza, artróza malých kĺbov rúk a chrbtice)
 • stavy po úrazoch a operáciách pohybového ústrojenstva vrátane použitia kĺbových náhrad
 • stavy po operáciách medzistavcovej platničky
 • reumatoidná artritída a jej varianty
 • reaktívne a druhotné artritídy - nie v akútnom štádiu
 • reumatizmus mimo kĺbov
 • ankylozujúca spondylitída (Bechterevova choroba)
 • skolióza

Ochorenia nervového systému:

 • stavy po úrazoch a operáciách centrálneho a periférneho nervového systému
 • polyneuropatie s paretickými prejavmi
 • stavy po meningitídach a myelitídach
 • hemiparézy a paraparézy cievneho pôvodu
 • roztrúsená skleróza
 • parkinsonova choroba
 • nervosvalové degeneratívne choroby
 • detská mozgová obrna
 • dedičná a idiopatická neuropatia
 • stav po prekonaní COVID-19 pri pretrvávaní neurologických alebo nervovo-svalových ťažkostí

AKÉ ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY MAJÚ KLIENTI, KTORÍ VYHĽADÁVAJÚ KÚPELE, ALEBO ČO SA LIEČI V KÚPEĽOCH PIEŠŤANY?

Odpovedá MUDr. Boris Bánovský - lekársky riaditeľ Kúpeľov Piešťany.

V Slovenských liečebných Kúpeľoch Piešťany, ako znie aj náš oficiálny názov, sa liečia klienti, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, ktorý tvorí kostra s kosťami ale aj kĺby a svalstvo. Tieto problémy môžu byť dôsledkom nejakých zdravotných ťažkostí, ktoré vyplývajú zo základného ochorenia pohybového aparátu, alebo môžu vzniknúť sekundárne, po nejakom neurologickom postihnutí, po operácii alebo v rámci rehabilitácie. Musím ale podotknúť, že hlavný dôraz by sa mal klásť aj na prevenciu, pretože všetci veľmi dobre vieme, že sedíme za počítačmi desiatky a desiatky hodín, potom si presadneme do auta, odvezieme sa domov, kde znova sedíme a takto hodiny a hodiny, dni, týždne, mesiace, roky trénujeme, aby sme neskôr, v strednom či v pokročilejšom veku mali zdravotné problémy. Myslím si preto, že liečebné kúpele sú dobré nie len pre našich štandardných hostí, ktorí k nám prichádzajú už s nejakými zdravotnými problémami, ale aj ako prevencia pre tie mladšie vekové kategórie.

Tu si môžete pozrieť celý rozhovor s lekárskym riaditeľom Kúpeľov Piešťany MUDr. Borisom Bánovským.

Kontraindikácie

 • infekčné choroby
 • vážne choroby srdca
 • akútne tromboflebitídy
 • zápalové reumatické ochorenia v akútnom štádiu
 • nádorové ochorenia s metastázami
 • psychózy
 • labilný diabetes s opakovanou acidózou
 • tehotenstvo
 • závislosť na alkohole a iných návykových látkach
 • inkontinencia
 • stavy vyžadujúce sústavnú starostlivosť tretej osoby
 • epilepsia s častou frekvenciou záchvatov

Prírodné liečivé zdroje

Základom liečby je termálna minerálna voda s vysokým obsahom  minerálnych látok (1500 mg na liter, obsahujú aj značné množstvo síry a sirovodíka), ktorá vyviera z hĺbky okolo dvetisíc metrov s teplotou 67 - 69°C a sírne bahno. Sírne bahno je unikátny peloid v európskom i svetovom meradle. Ťaží sa v miestach výverov súčasných horúcich prameňov so sírnou termálnou minerálnou vodou. Bahno má významné fungicídne vlastnosti. Pre kúpeľné procedúry sa upravuje pomocou originálnej technológie, ktorá sa skladá z množstva chemických a biologických reakcií, vďaka ktorým bahno dozrieva. Zrelé bahno má maslovú konzistenciu, je mastné, poddajné, dobre vedie teplo, chladne štyrikrát pomalšie ako voda, má vysokú viskozitu. Teplota bahna pri jeho nanášaní je približne 45°C. Dĺžka čiastočného alebo celotelového zábalu je 20 minút.

Aké sú najtypickejšie liečebné procedúry a terapie, ktoré sa poskytujú v kúpeľoch?

Najtypickejšie procedúry v kúpeľoch vychádzajú práve z našich prírodných liečebných zdrojov, ktorými sú termálna minerálna voda a samozrejme, naše tzv. piešťanské bahno. Sú to prírodné zdroje, ktoré obsahujú obrovské množstvo zlúčenín síry, najmä sírovodíka. A v rámci bahna, sú to aj veľmi dobré sírne baktérie, ktoré rozkladajú zlúčeniny síry na elementárnu síru, ktorá sa dokáže následne cez póry a pokožku vstrebávať do hlbších častí mäkkých tkanív, t.z. do väziva, svalov a čiastočne aj do kostí. Pozitívnym účinkom tejto síry je práve znižovanie zápalu v tele, ktorý je skoro vždy spojený s bolesťou. Zápal sa zmierni, odíde, zmierni sa bolesť, odíde bolesť. Takže všetky naše typické procedúry, tu v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany, sú postavené práve na už spomínaných prírodných liečebných zdrojoch, termálnej minerálnej vode a bahne s vysokým obsahom zlúčenín síry.

Aký je účinok samotného prírodného liečivého zdroja?

Ako účinkuje naša piešťanská termálna minerálna voda, resp. náš peloid, to znamená piešťanské bahno? Sú v ňom obsiahnuté zlúčeniny síry, máme v ňom sírne baktérie, má teplotu 39 - 40°C, to znamená má všetky atribúty na to, aby naozaj účinkovalo ako liečivo. A ako sa to stane? Dobré sírne baktérie rozložia zlúčeniny síry na elementárnu síru, ktorá sa dokáže cez póry v koži vstrebávať do hlbších tkanív a naväzuje sa na mäkké štruktúry, väzy, väzivové tkanivá, svaly až po kosti. Ich liečivý účinok spočíva v tom, že pôsobia protizápalovo, a tam, kde nie je zápal, nie je ani bolesť. Kde je menší zápal je aj menšia bolesť, kde nie je zápal nie je ani bolesť. Zlepšujú elasticitu týchto tkanív, v dôsledku čoho sa zlepšuje hybnosť a samozrejme, sa tým zlepšuje aj kvalita života.

MUDr. Boris Bánovský a Paula Sorgerová

Rozhovor s MUDr. Borisom Bánovským pripravila Paula Sorgerová.

Tu si môžete pozrieť celý rozhovor s lekárskym riaditeľom Kúpeľov Piešťany MUDr. Borisom Bánovským.

Wellness

 • samostatný vonkajší a samostatný vnútorný bazén Balnea Splendid, Grand s teplotou vody 33 - 34°C
 • vzájomne prepojený vonkajší a vnútorný bazén Balnea Esplanade, Palace s teplotou vody 33 - 34°C, saunový svet
 • vonkajší bazén s teplotou vody 33 - 34°C, bahnisko a zrkadlisko v hoteli Thermia Palace
 • fitness centrum
 • beauty salón 
 • masážne prístroje 
 • posteľné vodné masáže
 • jacuzzi
 • solárium 
 • relaxačná miestnosť

Vonkajšie a vnútorné bazény v Hoteli Ensana Splendid 3* (krídlo Splendid a Grand)

Wellness a bazény v Hoteli Ensana Esplanade 4* (krídlo Esplanade a Alameda)

Wellness a Kúpele Irma v Thermia Palace Ensana Hoteli 5*

Zrkadlisko a bahnisko v Pro Patria Ensana Hoteli 2*

Kúpeľné domy

1. Irma Health Spa - luxusný, moderný relax v historickej atmosfére priamo spojený so secesným Thermia Palace Ensana Health Spa Hotelom *****. Otvorené denne: 7:00 - 21:00 hod. Neobmedzený a voľný vstup pre hostí ubytovaných v Thermia Palace Ensana Health Spa Hoteli.

Bazény

Vonkajší bazén s dvoma chrličmi vody. Priemerná hĺbka: 1,3 – 1,6 m. Teplota vody: 34 - 36°C. Vyhrievaná terasa bazéna v zime.
Vnútorný bazén so 6 hydromasážnymi lôžkami a chrličom. Rozmer: 18 x 5,5 m. Priemerná hĺbka: 1,2 m. Teplota vody: 30 - 32°C.
Vnútorná vírivka. Rozmer: 4,85 x 5,5m. Priemerná hĺbka: 1,2 m. Teplota vody: 36°C .

Sauny (otvorené denne: 13:00 - 21:00 hod.)

Fínska sauna, parná sauna a infra sauna.
Výrobník ľadu – príjemné osvieženie s drobnými ľadovými kryštálikmi po saunovaní.
Zážitkové sprchy, sprcha s imitáciou tropickej búrky a dažďa.
Tepidarium s vyhrievanými relaxačnými sedadlami.
Relaxačná miestnosť s krásnym výhľadom do záhrady.

Dámsky klub (každý utorok a štvrtok 13:00 – 15:00 hod. vo vnútornej časti wellness)

2. Balnea Health Spa - moderne renovované balneologické centrum ponúka kúpeľné procedúry na tej najvyššej lekárskej úrovni. Kúpeľný dom je priamo spojený s hotelmi Esplanade Ensana Health Spa **** a Splendid Ensana Health Spa ***.

3. Napoleon Health Spa - najstarší z kúpeľných domov tvorí komplex troch budov postavených v klasickom slohu, ktoré spolu vytvárajú malé nádvorie. Súčasťou je zrkadlisko, ktoré bolo prvým na kúpeľnom ostrove. V budove Napoleon III. sa nachádza soľná jaskyňa.

4. Pro Patria Health Spa - procedúry sa poskytujú v historických priestoroch. Bahenná kuchyňa v Pro Patria Health Spa funguje na základe pôvodných a osvedčených technologických postupov od roku 1916. Kúpeľný dom je priamo spojený s Pro Patria Ensana Health Spa Hotelom **.

Služby

 • room servis
 • práčovňa
 • zmenáreň
 • nákupná pasáž
 • knižnica
 • bridge klub
 • transfer
 • garážové parkovanie
 • golf, petanque, tenis, stolný tenis
 • požičovňa bicyklov
 • krajčírstvo
 • concierge servis
 • bežecké chodníky

Pre deti

 • Dieťa do 3,99 rokov bez nároku na stravu a lôžko zadarmo.
 • Detské postieľky zadarmo na vyžiadanie už pri rezervácii pobytu.
 • Vonkajšie detské ihrisko v kúpeľnom parku.

História

Hovorí sa, že liečivé účinky prameňov objavili rímske légie, ktoré sa po námahavej ceste rozhodli oddýchnuť  niekoľko dní na rozbahnenej lúke pri Váhu a po tomto oddychu vraj neobyčajne svieži pokračovali v ceste ďalej.

Prvé písomne zmienky od lekárov o liečivých účinkoch minerálnej vody a sírneho bahna pochádzajú zo 16. storočia. Prvé budovy kúpeľov postavili šľachtici, ktorí vlastnili pôdu pri prameňoch a prvé vaňové a bazénové kúpele postavil zemepán gróf Jozef Erdödy v roku 1821.

Kúpele sa stali svetoznámymi potom, čo ich Adam Trajan spomenul vo svojej básni v roku 1642 a hlavný prameň nesie aj jeho meno. 19. storočie prinieslo kúpeľnému mestu neuveriteľný rozvoj, potom, čo majitelia odovzdali nájomné právo rodine Winterovcov.

Na začiatku 20. storočia tu vyrástli v secesnom štýle kúpeľný hotel Thermia Palace s budovou balneoterapie Irma (1912), ďalej kúpeľný hotel Pro Patria (1916) a v rokoch tridsiatych vo funkcionalistickom štýle hotel Excelsior (dnes Jalta).

Winterovci dali základ Balneologickému múzeu, pozývali do Piešťan mladých talentovaných lekárov. K najvýznamnejším patrili František Ernest Scherer, Adalbert Wagner, Hermann Alter, Samuel Weinberger, Koloman Fodor, Eduard Weisz, otec a syn Zigmund a Leo Alexandrovci, Vratislav Kučera, Eduard Cmunt, Ladislav Schmidt, Jozef Brežný, Gejza Vámoš, Štefan Kollár a iní.

Za obdobia vedenia kúpeľov Winterovcami sa zlepšili cesty, doprava, vybudovali sa školy, nová pošta, peší Kolonádový most so symbolom kúpeľov – bronzovou sochou muža, lámajúceho barlu, unikátne kúpalisko Eva.

Na Kúpeľnom ostrove bolo vybudované prvé golfové ihrisko na Slovensku a Piešťany sa stali centrom významných golfových turnajov, tenisových súťaží a šachových majstrovstiev, ale aj koncertných vystúpení, tanečných súťaží, automobilových pretekov Concours d´ Elegance.


UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Poloha kúpeľov

Pod úpätím pohoria Považský Inovec, 80 km od Bratislavy, 150 km od Viedne, ľahko dostupné cestnou i železničnou dopravou.

Internet

WiFi pripojenie zadarmo vo všetkých kúpeľných hoteloch.

Parkovanie

Parkovanie na kúpeľnom ostrove je spoplatnené.

Zvieratá

Domáce zvieratá sú za poplatok povolené v hoteloch Thermia, Esplanade a Splendid. V hoteli Pro Patria nie sú povolené.

Podávanie stravy

Orientačné časy podávania stravovania, upresnenie pri check in. Raňajky: 7.00 - 9.30 hod., obedy: 11.45 - 14.00 hod., večere: 18.00 - 20.00 hod.

Check in/ Check out

Skorý check-in alebo neskorý check-out sú na požiadanie a spoplatnené.

 • Early bird zľava: 10 % zľava na pobyt na rezervácie zaslané minimálne 60 dní pred uskutočnením pobytu. Zľava je kombinovateľná so "Single zľavou" a "Long term" zľavami.
 • Long-term zľava: pobyt 6 nocí a dlhšie 5 % zľava, pobyt 21 nocí a dlhšie 10 % zľava. Zľava je kombinovateľná so "Early bird" a "Single" zľavami.
 • Nezabudnite si pozrieť videá z nášho YouTube kanála o Kúpeľoch Piešťany.

Najčastejšie otázky o kúpeloch Kúpele Piešťany

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3