Kúpele PiešťanyKúpele Piešťany
Detailné informácie o kúpeľoch
Navigovať do miesta
Esplanade Ensana Health Spa Hotel
Kúpeľný ostrov
921 29 Piešťany
Slovenská republika
Turistický región
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Považie, Malé Karpaty, Považský Inovec, Sĺňava

Esplanade Ensana Health Spa Hotel, krídlo Alameda (bývalé krídlo Palace) ****, Kúpele Piešťany

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Piešťany, Piešťany
Kúpele PiešťanyKúpele Piešťany
Detailné informácie o kúpeľoch
Navigovať do miesta
Esplanade Ensana Health Spa Hotel
Kúpeľný ostrov
921 29 Piešťany
Slovenská republika
Turistický región
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Považie, Malé Karpaty, Považský Inovec, Sĺňava

Dovoľujeme si vás informovať, že vo vodnom a saunovom svete hotela Esplanade je plánovaný sanitárny deň v nasledujúcom čase: 09.10.2023 (pondelok). Prosím vezmite na vedomie, že v tomto termíne nebudú k dispozícii niektoré služby a zariadenia. Hostia môžu v čase od 13:00 do 20:00 hod. využiť bazén a sauny nachádzajúce sa v Balnea Health Spa, ktoré je prepojené s hotelom.

O ZARIADENÍ

Esplanade Ensana Health Spa Hotel, krídlo Alameda **** je súčasťou moderného hotelového komplexu Esplanade Ensana Health Spa Hotel a nachádza sa v parku v centre Kúpeľného ostrova. Hotel je priamo spojený chodbou s impozantným Kúpeľným domom Health Spa Balnea (vodný a saunový svet s vnútorným a vonkajším bazénom, vodnými atrakciami, fínskou a infra saunou, parným kúpeľom a soláriom (za poplatok)) so širokou škálou jedinečných liečebných a relaxačných procedúr. Prepojený je aj s krídlom Esplanade a Splendid Ensana Health Spa Hotelom (krídla Grand a Splendid). Krídlo Alameda poskytuje ubytovanie, stravovanie a wellness sa nachádzajú v susednej budove Esplanade, krídle Esplanade.

Na Kúpeľnom ostrove je klientom k dispozícii minigolfové ihrisko a tenisové kurty (na objednávku), joggingové trate, Nordic walking (palice bezplatne k zapožičaniu) a tiež niektorý z vodných športov, rybačka, cyklistika (požičovňa bicyklov) alebo squash a bowling v meste Piešt'any. V areáli nájdeme aj rôzne obchodíky, kde je možné zakúpiť si oblečenie a darčeky, posedieť pri dobrej kávičke v jednej z kaviarničiek alebo na objednávku využiť aj služby kaderníčky či kozmetičky. Informácie o aktuálnych voľnočasových a kultúrnych aktivitách môžete získať na recepcii hotela. V súčasnosti je komplex Esplanade Ensana Health Spa Hotel, vďaka svojmu komfortu a vybaveniu, vyhľadávaným nielen kúpeľnými hosťami, ale aj ľuďmi v aktívnom veku či rodinami s deťmi.

Hotelový komplex ponúka kúpeľné a wellness služby, konferenčné priestory, športové aktivity, výbornú kuchyňu a plno zábavy. Samotné kúpele sú zamerané na liečbu chorôb pohybového a nervového ústrojenstva a patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu, známe aj na celom svete.

UBYTOVANIE

Hotel poskytuje ubytovanie v jedno- a dvojlôžkových izbách typu Štandard, Superior a Junior Apartmán. Všetky izby v krídle Alameda majú francúzske okná a klimatizáciu a krídlo disponuje aj jednoducho zariadeným detským kútikom. K vybaveniu izieb patrí: klimatizácia, súkromná kúpeľňa so sprchou alebo vaňou a toaletou (sušič vlasov, toaletné potreby), TV/SAT, WiFi, mini bar (doplnený na vyžiadanie), trezor a župan. Celkovo krídlo Alameda ponúka 198 izieb vrátane 6 apartmánov.

POLOHA

Priamo v parku v centre piešťanského Kúpeľného ostrova.

STRAVOVANIE

Stravovanie je zabezpečené vo vedľajše budove Esplanade Ensana Health Spa Hotel, krídlo Esplanade, s ktorou je krídlo Alameda prepojené spojovacou chodbou. Reštaurácie Orchidea, Freesia, Rosa, Calla, Lilium ponúkajú jedlá medzinárodnej a slovenskej kuchyne. Výber zahŕňa sortiment so zdravými, ľahkými jedlami a biopotravinami a v ponuke je taktiež niekoľko diét pre všetkých zdravotne orientovaných hostí. Reštaurácia Seasons Dine & Grill ponúka príjemnú atmosféru s prezentáciou moderných gastronomických pokrmov zo slovenskej i medzinárodnej kuchyne ako aj sezónne špeciality. K dispozícii sú aj zrekonštruovaná Gallery Restaurant s kapacitou 180 miest, kde si môžu návštevníci vychutnať najrôznejšie gastronomické špeciality, ďalej Park Café s peknou záhradou, Poolside bar pri bazéne a Retro nočný bar.

TYPY IZIEB

 • Štandard izba
 • Jednolôžková alebo dvojlôžková izba v klasickom dizajne so samostatným lôžkom alebo manželskou posteľou, otvorená skriňa, stolík s dvoma stoličkami, LED TV (káblové a rozhlasové programy), telefón, minichladnička s minibarom (naplnenie na požiadanie), trezor, nástenné zrkadlo, centrálne riadená klimatizácia a kúrenie, WiFi, francúzske okná a francúzsky balkón. Kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou, WC, kozmetické zrkadlo, sušič vlasov a toaletné potreby.
 • Superior izba
 • Priestranná jednolôžková alebo dvojlôžková izba v klasickom dizajne so samostatným lôžkom alebo manželskou posteľou, otvorená skriňa, veľké zrkadlo, pracovný stôl, stolík s dvoma stoličkami, LED TV (káblové a rozhlasové programy), telefón, minichladnička s minibarom (naplnenie na požiadanie), trezor, nástenné zrkadlo, centrálne riadená klimatizácia a kúrenie, WiFi, francúzske okná a francúzsky balkón. Kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou, WC, kozmetické zrkadlo, sušič vlasov a toaletné potreby. Niektoré izby Superior majú samostatné WC.
 • Junior apartmán
 • Priestranný apartmán Junior v klasickom dizajne. Vchodová hala s otvorenou skriňou a šatníkom. Obývací priestor s rozťahovacím gaučom, stolíkom a dvoma stoličkami, LED TV (káblové a rozhlasové programy), telefón, minichladnička s minibarom (naplnenie na požiadanie), veľké zrkadlo, nástenné zrkadlo a trezor, francúzske okná a francúzsky balkón. Izba s manželskou posteľou, hodiny s rádiom, centrálne riadená klimatizácia a kúrenie, WiFi. Kúpeľňa so sprchovacím kútom, kozmetické zrkadlo s osvetlením, sušič vlasov a toaletné potreby. Apartmány Junior sú vybavené samostatným WC.

CENNÍK - PRÍPLATKY

Nepovinné príplatky - platba na recepcii pri príchode:
 • príplatok za garáž

CENNÍK - BONUSY

Bezplatné služby:
 • WiFi pripojenie na internet v celom hoteli
 • batožinová služba
 • Vodný a saunový svet
 • Danubius Premier Fitness s bazénom, saunami a vodnými bicyklami

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

DOMÁCE ZVIERA POVOLENÉ

Za poplatok.

PARKOVANIE

Parkovisko pri hoteli za poplatok.

VYBAVENIE ESPLANADE ENSANA HEALTH SPA HOTEL, KRÍDLO ALAMEDA (BÝVALÉ KRÍDLO PALACE) ****

WELLNESS & SPA

 • Bazén vnútorný
  S masážnymi tryskami má rozmery 7,5 x 17,5 m a teplota vody 33°C.
 • Bazén vonkajší
  Rozmery 12,1 x 21,5 m a teplota vody 33°C.
 • Balneocentrum
  Spojený chodbou priamo s Danubius Health Spa Balnea centrom.

ŠPORT

 • Fitness centrum

VYBAVENIE IZBY

 • Nefajčiarske izby
 • TV so SAT programami
 • Sušič vlasov

PARKOVANIE

 • Parkovanie
  Parkovisko pri hoteli za poplatok.

INTERNET

 • Internet Wi-Fi v celom zariadení

SLUŽBY

 • Kozmetický salón
 • Práčovňa
 • Lekárska služba

PROCEDÚRY OSTATNÉ

 • Solárium
 • Procedúry
  Danubius Health Spa Balnea

JEDLO A NÁPOJE

 • Raňajky formou bufetu
  Podávajú sa v čase od 7:00 hod. do 9:30 hod.
 • Obed formou menu
  Podáva sa v čase od 11:30 hod. do 14:00 hod.
 • Večera formou menu
  Podáva sa v čase od 17:30 hod. do 19:30 hod.
 • Špeciálny jedálny lístok (na požiadanie)
 • Izbová služba

DOMÁCE ZVIERATÁ

 • Domáce zviera povolené
  Za poplatok.

SAUNY

 • Sauny
  Fínska, infrasauna.

NÁSTUPY NA POBYT A ODCHODY

 • Check in - nástup na pobyt od
 • Check out - odhlásenie sa z pobytu do

NÁŠ NÁZOR NA ZARIADENIE
Hotel je súčasťou moderného hotelového komplexu Danubius Health Spa Resort Esplanade. Je priamo spojený chodbou s Kúpeľným domom Balnea Health Spa (vodný a saunový svet s vnútorným a vonkajším bazénom, vodnými atrakciami, fínskou saunou, infra saunou, parným kúpeľom a soláriom) so širokou škálou liečebných a relaxačných procedúr. Je dobrou voľbou pre klientov, ktorí hľadajú jednoduchšie ubytovanie s klimatizáciou, rôznymi kategóriami izieb a možnosťou prístelky a rozťahovacej sedačky v apartmáne.
PREČO SI VYBRAŤ TOTO ZARIADENIE
 • hlavná budova
 • súčasť moderného hotelového komplexu
 • rozsiahle Balnea Health Spa rehabilitačné a kúpeľné centrum (bazény, saunový svet, 140 kabín na procedúry, ambulancie, fitness, kozmetický salón)
 • veľký výber stravy
 • niekoľko reštaurácií 
 • nočný bar

Najobľúbenejší pobyt Zdravie v Piešťanoch s originálnymi liečebnými procedúrami Liečebné procedúry, vstup do bazéna, wellness, zrkadlisko ... od 78,07 /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravovania: polpenzia, all inclusive zobraziť Intenzívny kúpeľný pobyt so 4 liečebnými procedúrami denne a vstupom do bazénov a sáun 4 liečebné procedúry denne, vstup do sáun a bazénov ... od 112,24 /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 7 nocí Možnosti stravovania: plná penzia, all inclusive zobraziť Kúpeľný pobyt LIGHT s 2 liečebnými procedúrami denne 2 liečebné procedúry denne, vstup do bazénov a sáun ... od 82,96 /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravovania: polpenzia, all inclusive zobraziť Zdravie v Piešťanoch - Silvestrovský pobyt so slávnostným galavečerom a programom Silvestrovský program, procedúry, lekárska konzultácia ... od 109,28 /noc/osoba Dĺžka pobytu: 2 noci Možnosti stravovania: all inclusive, polpenzia zobraziť Tradičný kúpeľný pobyt zameraný na úľavu od bolesti, zlepšenie stuhnutosti a pohyblivosti 20 procedúr za týždeň, vstupné a výstupné lekárske vyšetrenia ... od 92,71 /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravovania: plná penzia, all inclusive zobraziť Najobľúbenejší pobyt Zdravie v Piešťanoch s originálnymi liečebnými procedúrami Liečebné procedúry, vstup do bazéna, wellness, zrkadlisko ... od 50,50 /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravovania: polpenzia, all inclusive zobraziť Intenzívny kúpeľný pobyt so 4 liečebnými procedúrami denne a vstupom do bazénov a sáun 4 liečebné procedúry denne, vstup do sáun a bazénov ... od 112,24 /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 7 nocí Možnosti stravovania: plná penzia, all inclusive zobraziť Kúpeľný pobyt LIGHT s 2 liečebnými procedúrami denne 2 liečebné procedúry denne, vstup do bazénov a sáun ... od 82,96 /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravovania: polpenzia, all inclusive zobraziť Zdravie v Piešťanoch - Silvestrovský pobyt so slávnostným galavečerom a programom Silvestrovský program, procedúry, lekárska konzultácia ... od 109,28 /noc/osoba Dĺžka pobytu: 2 noci Možnosti stravovania: all inclusive, polpenzia zobraziť Tradičný kúpeľný pobyt zameraný na úľavu od bolesti, zlepšenie stuhnutosti a pohyblivosti 20 procedúr za týždeň, vstupné a výstupné lekárske vyšetrenia ... od 92,71 /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravovania: plná penzia, all inclusive zobraziť Dovolenka s vynikajúcimi all inclusive službami a zábavou pre deti i dospelých Oddych a zábava pre deti i dospelých. od 70,15 /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravovania: all inclusive zobraziť


Akciové pobyty

TIP
od 78,07 /noc/osoba

Najobľúbenejší pobyt Zdravie v Piešťanoch s originálnymi liečebnými procedúrami

Od 2 Nocí
Polpenzia, All Inclusive
Liečebné procedúry, vstup do bazéna, wellness, zrkadlisko ...
od 112,24 /noc/osoba

Intenzívny kúpeľný pobyt so 4 liečebnými procedúrami denne a vstupom do bazénov a sáun

Od 7 Nocí
Plná Penzia, All Inclusive
4 liečebné procedúry denne, vstup do sáun a bazénov ...
TIP
od 82,96 /noc/osoba

Kúpeľný pobyt LIGHT s 2 liečebnými procedúrami denne

Od 5 Nocí
Polpenzia, All Inclusive
2 liečebné procedúry denne, vstup do bazénov a sáun ...
TIP
od 109,28 /noc/osoba

Zdravie v Piešťanoch - Silvestrovský pobyt so slávnostným galavečerom a programom

2 Noci
All Inclusive, Polpenzia
Silvestrovský program, procedúry, lekárska konzultácia ...
od 92,71 /noc/osoba

Tradičný kúpeľný pobyt zameraný na úľavu od bolesti, zlepšenie stuhnutosti a pohyblivosti

Od 5 Nocí
Plná Penzia, All Inclusive
20 procedúr za týždeň, vstupné a výstupné lekárske vyšetrenia ...
TIP
od 50,50 /noc/osoba

Najobľúbenejší pobyt Zdravie v Piešťanoch s originálnymi liečebnými procedúrami

Od 2 Nocí
Polpenzia, All Inclusive
Liečebné procedúry, vstup do bazéna, wellness, zrkadlisko ...
od 112,24 /noc/osoba

Intenzívny kúpeľný pobyt so 4 liečebnými procedúrami denne a vstupom do bazénov a sáun

Od 7 Nocí
Plná Penzia, All Inclusive
4 liečebné procedúry denne, vstup do sáun a bazénov ...
TIP
od 82,96 /noc/osoba

Kúpeľný pobyt LIGHT s 2 liečebnými procedúrami denne

Od 5 Nocí
Polpenzia, All Inclusive
2 liečebné procedúry denne, vstup do bazénov a sáun ...
TIP
od 109,28 /noc/osoba

Zdravie v Piešťanoch - Silvestrovský pobyt so slávnostným galavečerom a programom

2 Noci
All Inclusive, Polpenzia
Silvestrovský program, procedúry, lekárska konzultácia ...
od 92,71 /noc/osoba

Tradičný kúpeľný pobyt zameraný na úľavu od bolesti, zlepšenie stuhnutosti a pohyblivosti

Od 5 Nocí
Plná Penzia, All Inclusive
20 procedúr za týždeň, vstupné a výstupné lekárske vyšetrenia ...
TIP
od 70,15 /noc/osoba

Dovolenka s vynikajúcimi all inclusive službami a zábavou pre deti i dospelých

Od 2 Nocí
All Inclusive
Oddych a zábava pre deti i dospelých.

Najčastejšie otázky o zariadení Esplanade Ensana Health Spa Hotel, krídlo Alameda (bývalé krídlo Palace) ****

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3