Navigovať do miesta
Kúpele Trenčianske Teplice a.s.
T.G. Masaryka 21
914 51 Trenčianske Teplice
Slovenská republika
Turistický región
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Považský Inovec
Pobyty hradené zdravotnou poisťovňou

Kúpele Trenčianske Teplice

Obľúbené
Poloha Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Trenčín, Trenčianske Teplice
Zavolajte nám - 02 21 02 57 57
Počet zobrazení: 702857×
Akciové pobyty
Pobyty hradené zdravotnou poisťovňou
Navigovať do miesta
Kúpele Trenčianske Teplice a.s.
T.G. Masaryka 21
914 51 Trenčianske Teplice
Slovenská republika
Turistický región
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Považský Inovec
Pobyty hradené zdravotnou poisťovňou

Popis kúpeľov

Kúpele Trenčianske Teplice sa nachádzajú v západnej časti Slovenska, v juhozápadnej časti Strážovských vrchov, v údolí potoka Teplička, severovýchodne od Trenčína, neďaleko hraníc s Českou republikou, v nadmorskej výške 272 m.n.m. Patria medzi najstaršie a najvýhľadavanejšie kúpele na Slovensku. Liečebná starostlivosť v kúpeľoch má dlhoročnú tradíciu a je založená predovšetkým na využívaní prírodnej sírnej termálnej vody. Väčšina kúpeľných hotelov a liečebných domoch sa nachádza v centre kúpeľov a rozľahlý kúpeľný park s jazierkom, okolitá prírodná scenéria a priaznivá klíma sú vynikajúcim miestom nie len na kúpeľnú liečbu, ale aj na oddych a relax. V liečbe sa využívajú prírodná termálna sadrovo-sírna voda s teplotou 37 až 40°C, sírne minerálne bahno a široká paleta liečebných metód z oblasti liečebnej rehabilitácie a fyziatrie. Liečia tu najmä choroby pohybového ústrojenstva a nervové ochorenia. Návštevníkom sú k dispozícii liečivé termálne kúpele v bazénoch, balneoterapia, liečebné a rehabilitačné procedúry, celoročne otvorený vonkajší Grand bazén s teplotou vody 31°C a turecké kúpele Hammmam v kúpeľnom dome Sina. Hammam postavený v štýle pravých tureckých kúpeľov z konca 19. storočia, s nádhernou orientálnou architektúrou, v minulosti slúžil ako vaňový kúpeľ, dnes sa kúepel využívajú ako odpočiváreň a miesto podávania masáží.


V kúpeľoch sa koná aj multižánrový festival umenia ART IN PARK, ktorý je určený širokej verejnosti od detského návštevníka, cez mládež, rodiny s deťmi až po kúpeľných hostí. V roku 2018 prebehol už jeho tretí ročník. O všetkých kultúrnych podujatiach a výletoch sa môžu kúpeľní hostia informovať na recepciách jednotlivých liečebných domov alebo priamo v Informačnom stredisku, ktoré sa nachádza v KH Pax. Trenčianske Teplice sú pre svoju polohu dobrým východiskovým bodom pre spoznávanie kultúrnych pamiatok a prírodných krás Považia. Okolité zalesnené stráne a ideálna chránená poloha kúpeľov vytvárajú vhodné podmienky pre celoročnú prevádzku kúpeľov a mnoho voľnočasových aktivít. Areál kúpeľov dopĺňa hodnotný a udržiavaný anglický park s jazerom a poskytuje jedinečné prostredie na oddych nielen klientom, ale aj obyvateľom a návštevníkom mesta či ostatných zariadení v Trenčianskych Tepliciach.


Prečo si vybrať tieto kúpele

 • na pešej zóne
 • jedinečná sírna liečivá voda
 • veľký oddychový park
 • celoročne otvorený bazén s teplou vodou
 • historická Hammam odpočiváreň


Náš názor

Všetky budovy sa nachádzajú v centre mesta, na procedúry sa dochádza maximálne do 300 metrov. Krásny park vhodný na prechádzky, či bicyklovanie. V lete pravá kúpeľná atmosféra s množstvom koncertov v kúpeľnej dvorane.

Zameranie kúpeľov

Kúpele sa špecializujú na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu, stavoch po operáciách a úrazoch, chronických reumatických ochorení u niektorých civilizačných chorôb, chorôb z povolania, ale aj ochorení z oblasti internej medicíny, gynekologické a kožné ochorenia vrátanie psoriázy.

Prírodné liečivé zdroje

Prírodná liečivá termálna voda je stredne mineralizovaná, termálna, vápenato-horečnatá síranová voda, sírna, so zvýšeným obsahom fluóru a kremíka. Kúpele využívajú 5 prameňov tejto vzácnej liečivej vody v termálnych bazénoch: Sina, PI, PII, PIII a PK. Unikátna liečivá termálna voda s teplotou 37 až 40°C, blahodarne pôsobí najmä na pohybový aparát a to bez akejkoľvek potreby úpravy ohrievaním, ochladzovaním či transportom. Táto skutočnosť hrá dôležitú úlohu v liečebnom účinku, pretože sírovodík je vo vode rozpustený plyn, ktorý pri ohrievaní, ochladzovaní, alebo transporte rýchlo uniká do vzduchu. Pri pitných kúrach sa používa jeden z prameňov, ktorý priaznivo pôsobí pri liečbe ochorení tráviaceho traktu a látkovej výmeny.

Wellness

5 bazénov s termálnou liečivou vodou

 • Kúpeľ Sina - najobľúbenejší kúpeľ s vodou teplou 39°C, s prítokom prameňa rovno do bazéna tkzv. zrkadlisko
 • Bazén MUDr. Čapka – PI - nový nerezový bazén v kompletne zrekonštruovanej budove s teplotou vody 37,5°C
 • Bazén PII - s teplotou vody 37°C
 • Bazén PIII - bazén na plávanie a cvičenie vo vode s vodou teplou 35,5°C
 • Bazén PK - bazén v kúpeľnom hotely Krym s teplotou 37,4°C

Vaňové kúpele s termálnou liečivou vodou

 • vhodné pre tých, ktorí neobľubujú spoločné kúpele

Ostatné bazény

Bazén Grand

 • vonkajší celoročný nerezový bazén s plaveckými dráhami s teplotou vody 28°C - 31°C, rozmery 25 x 10 m a hĺbka 1,25 m
 • vonkajší s kľudovou časťou s teplotou vody 32°C - 34°C, v kruhovom tvare s priemerom 8 m a hĺbkou 1 m, s chrličmi vody, vírivkami a masážnymi tryskami
 • v lete sú pri bazéne lehátka

Rehabilitačný bazén

 • vnútorný bazén s vodnými bicyklami s teplotou vody 30  °C - 31°C, rozmery 12 x 5 m a hĺbka 1,2 m

Bazén Slovakia

 • plavecký bazén v hoteli Slovakia s kľudovou časťou s teplotou vody 29 °C, rozmery 16 x 5 m a hĺbka 1,3 m

Turecké kúpele Hammam

 • V minulosti slúžili ako vaňový kúpeľ, dnes sa využívajú ako odpočiváreň a miesto podávania masáží. Príjemné prostredie, krása a exotickosť interiéru dokážu nabiť vyčerpaný organizmus novou energiou, a tým aj znásobiť pozitívne účinky unikátnych liečebných termálnych prameňov. Je prístupný každému, jednak ako miesto pre poskytovanie kúpeľných procedúr a jednak ako zaujímavá historická pamiatka.

Pre deti

 • Deti do 3 rokov bez nároku na lôžko a stravu zadarmo.
 • Deti od 3 rokov majú 50 % zľavu z ceny. Cena zahŕňa ubytovanie, stravu a plávanie vo vonkajšom bazéne. Procedúry sú poskytované osobám od 18 rokov.

História

Legenda hovorí o tom, že liečivé pramene so sírovým zápachom našiel pastier, ktorý hľadal stratenú ovcu. Neskôr si liečil svoje boľavé nohy máčaním v jazierku a tak sa rozšíril chýr o liečivých účinkoch tunajšej vody. Prvé písomné zmienky o liečivých účinkoch prameňov pochádzajú z polovice 13. storočia. V období 13. až 16. storočia patrili Trenčianske Teplice aj pramene panovníkom trenčianskeho hradu. Predpokladá sa však, že pramene museli poznať už aj lovecké národy Kvádov a aj rímske légie v 2. storočí. Najväčší prínos pre kúpele priniesla rodina llésházyovcov, ktorej patrili viac ako dve storočia, počas ktorých patrili medzi najznámejšie kúpele v Rakúsko-Uhorsku. V roku 1835 kúpil kúpele viedenský finančník Juraj Sina, ktorý ich prebudoval a zmodernizoval. Jeho syn Šimon dal postaviť hotel a rozšíril kúpeľný park, jeho dcéra Ifigénia nechala v roku 1888 pristaviť k zrkadlisku Sina najvzácnejšiu historickú pamiatku zachovanú dodnes, Hammam v orientálnom maurskom slohu.


UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Poloha kúpeľov

V juhozápadnej časti Strážovských vrchov, 13 km od mesta Trenčín.

Internet

WiFi pripojenie na internet v KH Pax, Krym a Slovakia zadarmo. V ostatných liečebných domoch nie je pripojenie na internet k dispozícii.

Parkovanie

Pri jednotlivých ubytovacích zariadeniach či na Hospodárskom dvore alebo na mestských parkovacích plochách. Vyhradené parkovacie miesta Kúpeľov sú spoplatnené sumou 3 € / deň a sú určené výhradne pre ubytovaných klientov. Ubytovaní hostia, ktorí sú držiteľmi preukazov ZŤP/S, môžu na týchto parkovať bezplatne. Vyhradené parkovacie miesta nie je možné vopred rezervovať. Mestské parkovacie miesta sú spoplatnené podľa platných sadzieb mesta Trenčianske Teplice. Klient má možnosť zakúpiť si parkovací lístok v parkovacom automate alebo si môže zakúpiť mestské (3 / 7 / 10 alebo 15-dňové) parkovacie karty, dostupné aj na recepciách kúpeľných hotelov.

Zvieratá

Ubytovanie so zvieraťom v kúpeľoch nie je možné až na KH Pax a to za poplatok.

Podávanie stravy

V jednotlivých liečebných domoch je vždy v jednotnom čase, okrem KH Slovakia, tu sa strava podáva na 2 smeny. Ra 7:00 - 9:00, O 11:45 - 13:30, VE 17:15 - 18:30 hod. Konkrétny rozpis stravovania dostanú klienti pri príchode na recepcii kúpeľov.

Check in/ Check out

Nástup na pobyt od: 14.00 hod. (v piatok sa na pobyty, kde je potrebná lekárska konzultácia nastupuje po 11:00 hod.). Odhlásenie sa z pobytu do: 10.00 hod. (ak sa nastupuje na pobyt v piatok po 11.00 hod., check out je do 9.00 hod.).

Najčastejšie otázky o kúpeloch Kúpele Trenčianske Teplice

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3