Navigovať do miesta
SLOVENSKÉ LIEČEBNÉ KÚPELE PIEŠŤANY
a.s.
Winterova 29
921 29 Pieštany
Slovenská republika
Turistický región
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Považie, Malé Karpaty, Považský Inovec, Sĺňava

Liečebné procedúry - Kúpele Piešťany

Poloha Západné Slovensko, Trnavský kraj, Piešťany, Piešťany
Zavolajte nám - 02 21 02 57 57
Počet zobrazení: 898679×
Navigovať do miesta
SLOVENSKÉ LIEČEBNÉ KÚPELE PIEŠŤANY
a.s.
Winterova 29
921 29 Pieštany
Slovenská republika
Turistický región
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Považie, Malé Karpaty, Považský Inovec, Sĺňava

Kúpeľné recepcie - kontakty

Informácie a zmeny ohľadom procedúr a ambulantnej liečby.

Spoločné číslo pre procedúry všetkých kúpeľných domov

Čísla pre jednotlivé kúpeľné domy

Krátke video procedúr

Základné a špeciálne procedúry, ktoré sme si vyskúšali na vlastnej koži my z Domalenky

Bahenný zábal - celkový alebo čiastkový, vrstva bahna na tele je cca 5 cm, zábal trvá 20 minút. Zaujímavosťou je, že pri jednom celkovom zábale sa spotrebuje až 60 kg bahna. Neaplikuje sa na hlavu, prednú stranu krku a hrudníka. Zábal sme si osobne vyskúšali a vo videu si môžete presne pozrieť ako prebieha. Na procedúru sa ide nahý, to len my pri natáčaní videí používame plavky. Je tam však profesionálne vyškolení personál, procedúra sa poskytuje pri tlmenom svetle - len my sme mali všetko vysvietené - opäť len kvôli natáčaniu.


Peloidokinezioterapia –
procedúra na ruky a kĺby. Po ponorení rúk do bahna cvičíte zadané cviky – dlaňami a prstami. Procedúra trvá 20 minút.
 

Žena na peloidokinezioterapii v kúpeloch Piešťany

Parafangový zábal – kombinácia suchého bahna z miestnych zdrojov a tvrdého parafínu / parafínového oleja.

Bahnisko - bazénový kúpeľ, v ktorom pacienti stoja, prechádzajú sa alebo sedia. Prírodné dno bazéna je tvorené 10 – 30 cm vrstvou pôvodného piešťanského sírneho bahna, do ktorého prenikajú prírodné vývery termálnej minerálnej vody.

Muž v bazené s piešťanským liečivým bahnom a liečivou sírnou vodou.


Zrkadlisko -
bazén s umelým dnom naplnený prírodnou termálnou sírnou vodou. Pacient je ponorený do výšky ramien na 10 – 20 minút.

Bazénový kúpeľ – vhodný aj pre ťažko mobilné osoby. Teplo termálneho kúpeľa spôsobuje prekrvenie organizmu a zlepšenie zásobenia orgánov kyslíkom. Kúpeľ má relaxačný a upokojujúci efekt.

Škótske streky – stimulačná procedúra, ktorej cieľom je zvýšenie odolnosti organizmu.

Šliapací kúpeľ – nohy sa striedavo ponárajú do horúcej a studenej vody, čo priaznivo pôsobí na bolesti hlavy, migrénu alebo chladné nohy.

Vírivý kúpeľ – podporuje rýchlejšie vylučovanie škodlivín z tela. Je veľmi príjemný, masíruje pokožku.

Plynový suchý uhličitý kúpeľ – základom je 95 – 100% oxid uhličitý, metóda zlepšuje srdcovú činnosť, znižuje krvný tlak, zlepšuje prekrvenie končatín pri celulitíde.

Uhličitý vaňový kúpeľ – je vhodný na zníženie krvného tlaku a lepšie prekrvenie. Trvá cca 20 minút.

Muž vo uhličitom vaňovom kúpeli v kúpeloch Piešťany

Priessnitzove zábaly – studené zaparovacie obklady, ktoré sa využívajú pri kĺbových problémoch spájaných s opuchom alebo napríklad pri podkožných hematómoch, ale aplikujú sa aj na hrudník pri angíne alebo suchom kašli.

Kryoterapia – liečba chladom pomocou vrecúšok s perlovou celulózou. Vedie k spomaleniu vedenia vzruchov v nervoch, tlmeniu zápalu a podpore imunologických procesov.

Fyzikálna terapia – využíva pôsobenie fyzikálnych vlastností tepla, svetla a elektrickej energie na ľudský organizmus. Ide napríklad o magnetoterapiu, ultrazvukovú terapiu, fototerapiu, či elektroterapiu.

Oxygenoterapia – vdychovanie vzduchu, ktorý je obohatený 40 až 60 % kyslíkom. Slúži ako prevencia pred koronárnymi a mozgovými príhodami. Benefitom je zlepšenie kondície a prekrvenia myokardu.

Inhalácia – má silný antiseptický účinok, pôsobí protizápalovo. Zníži množstvo hlienu pri hypersekrécii, ide o vdychovanie kvapalných alebo pevných látok rozptýlených vo vzduchu pomocou aerosólového inhalačného prístroja.

Beauty procedúry – nielen pre ženy – ako pleťové ošetrenie (bahenná pleťová maska) alebo celotelové ošetrenie.

A mnoho ďalších, ktorých je naozaj dosť. Bližšie informácie vám poskytneme na vyžiadanie alebo si ich môžete zistiť na mieste na recepcii v balnocentre. 

Prehľad základných procedúr

Piešťanské sírne bahno
Obsahuje unikátny živý ekosystém, ktorý sa svojimi liečivými vlastnosťami preslávil po celom svete. Bahno vzniká v obtokovom ramene Váhu v mieste, kde vyviera sírna termálna minerálna voda. Po vyťažení z rieky dozrieva bahno ešte aspoň jeden rok v špeciálnych bazénoch, do ktorých priteká sírna termálna voda a obohacuje zmes o minerálne látky. Vyzreté bahno má maslovitú, mazľavú konzistenciu, je veľmi plastické, tepelne vodivé, ochladzuje sa 4-krát pomalšie ako voda. Na telo sa aplikuje pri teplote cca 45°C (v rozsahu 44°C - 46°C).

Bahnisko
Je bazén s termálnou minerálnou vodou a s prírodným dnom, ktoré tvorí 10 - 30 cm hrubá vrstva sírneho bahna. Do bazéna cez bahenné dno vyvierajú pramene termálnej minerálnej vody, ktorej hladina dosahuje cca 50 - 90 cm nad úroveň sírneho bahna. Teplota minerálnej vody sa udržuje v rozmedzí 39°C- 40°C v mieste, kde voda vyviera, môže byť teplota vyššia. Dĺžka kúpeľa sa stanovuje podľa odporúčania lekára, ktorý procedúru klientovi predpíše po dôkladnej lekárskej kontrole. Procedúra je zakončená sprchou a následným suchým zábalom.

Celkové alebo čiastočné bahenné zábaly
Bahenný zábal vyvoláva zmenšenie opuchov v okolí kĺbov, zníženie svalového napätia, zlepšenie výživy chrupaviek, spojivových tkanív i medzistavcových platničiek. Pôsobí na zvýšenie protizápalovej aktivity a imunitných procesov v organizme, zlepšuje funkciu chrupavky, spojivových tkanív a pohyblivosť kĺbov.

Parafango
Je originálna forma lokálnej aplikácie tepla. Pripravuje sa zo zmesi piešťanského bahna s parafínom a parafínového oleja. Napomáha uvoľňovať kŕče a sťahy svalov, zlepšuje prekrvenie, hojenie tkanív a má protibolestivý účinok.

Peloidokinezioterapia
Cvičenie, ktoré sa vykonáva v malých vaničkách naplnených termálnym sírnym bahnom. Klient si ponorí ruky do bahna a podľa odbornej inštruktáže terapeuta vykonáva rôzne cviky. Cvičením v bahne sa zlepšuje pohyblivosť rúk a prstov a zároveň v tom istom čase pôsobia liečebné účinky termálneho bahna. Liečebným výsledkom je redukcia lokálnych opuchov v okolí kĺbov prstov a zápästia, zlepšenie pohyblivosti drobných kĺbov rúk a uvoľnenie svalového napätia rúk.

Tu si môžete pozrieť našu recenziu a názor nielen na liečebné na procedúry v Kúpeľoch Piešťany.

Ktoré sú, najtypickejšie liečebné procedúry?

Odpovedá lekársky riaditeľ Kúpeľov Piešťany - MUDr. Boris Bánovský.

Piešťanská termálna minerálna voda

Prírodná liečivá voda s teplotou 67°C - 69°C. Stredne mineralizovaná, síranovo-hydrogenouhličitanová, vápenato-sodná, s obsahom liečivého sírovodíka a minerálnych látok. Väčšia časť prameňov, ktoré vyvierajú na kúpeľnom ostrove, je odborne zachytená, zvyšné pramene vyvierajú do obtokového mŕtveho ramena rieky Váh. Termálna voda sa využíva hlavne na kúpele, ale tiež na pitnú kúru.

Termálny kúpeľ (zrkadlisko)
Voda je bohatá na minerály a zohrievaná teplom zvnútra zeme. Je obzvlášť účinná pri liečbe artritídy, reumatizmu a porúch pohybového aparátu, tiež je vynikajúca na rehabilitačné účely. Oddych v teplej vode je zároveň dokonalým prostriedkom pri úľave od stresu a záťaže moderného života. Potom sa schladzuje na teplotu vhodnú na kúpele, ktorá sa pohybuje medzi 36°C a 39°C. Kúpeľ trvá v priemere 10 - 20 minút. Procedúra je zakončená suchým zábalom celého tela.

Individuálny termálny minerálny kúpeľ
Kúpeľ v prírodnej termálnej minerálnej vode podávaný vo vani pre jednu osobu. Voda má 36°C až 38°C. Procedúra trvá max. 20 minút a po nej nasleduje 15 minútový suchý zábal celého tela. Počas procedúry teplo z termálnej vody napomáha rozšíreniu ciev, a tak zároveň aj zníženiu krvného tlaku a uvoľneniu svalov. Navyše sa síra a minerály z termálnej vody absorbujú pokožkou do tela, kde zabraňujú odbúravaniu elastínu a kolagénu v chrupavkách, šľachách a spojivových tkanivách. Individuálny termálny kúpeľ je účinným prostriedkom pri liečbe problémov pohybového ústrojenstva alebo v prípadoch, keď si jednoducho potrebujete oddýchnuť a uvoľniť sa. Práve pre tieto účinky individuálny minerálny kúpeľ predpisujeme aj hosťom, ktorých trápi stres či úzkosť.

Podvodná masáž
Podáva sa v kúpeli s teplotou vody 36°C - 38°C. Z hadice pod vodou vystrekuje pod tlakom silný prúd vody (o sile 2,0 - 4,0 atm) namierený terapeutom manuálne po dávkach na hlavné svalové partie zo vzdialenosti okolo 10 až 15 cm pod uhlom 30 - 60 stupňov. Zmenami vzdialenosti a uhla je možné zmeniť intenzitu tlaku prúdu vody na telo. Cieľom tejto hĺbkovej masáže je uvoľniť stuhnutosť v svaloch a spojivových tkanivách a čiastočne uvoľniť kĺby. Zároveň je táto procedúra pravdepodobne jednou z najefektívnejších relaxačných procedúr.

Škótske streky
Škótske streky sú stimulujúcou a výrazne intenzívnou procedúrou, pri ktorej stojíte nahí alebo oblečení v plavkách a na vaše telo strieka zo vzdialenosti troch až štyroch metrov prúd vody pod tlakom troch atmosfér. Prvých 30 sekúnd je teplota vody 38°C až 42°C, potom nasleduje prúd s teplotou 16°C až 18°C, ktorý trvá 5 až 10 sekúnd. Tento proces sa zopakuje niekoľkokrát, najskôr v oblasti horných a dolných končatín, potom v oblasti trupu a brucha, kde sleduje cestu hrubého čreva, a to aj spredu aj zozadu. Procedúra je zakončená studeným strekom. Škótske streky pomáhajú zlepšiť imunitný systém, krvný obeh a metabolizmus a zanechávajú celkový omladzujúci pocit.

Minerálna pitná kúra
Pitie liečivej minerálnej vody je dôležitou súčasťou kúpeľného pobytu. Naše vody bohaté na minerály jemným spôsobom regulujú funkciu žalúdka, čriev, obličiek a pečene. Pitná kúra zvyčajne pozostáva z pitia predpísaného množstva minerálnej vody pred jedlom, pretože ich vypitie na lačný žalúdok zvyšuje efektívnosť a účinok minerálnych látok a ich vstrebávanie do tela.

Masáže

Klasická masáž – čiastočná
Po lekárskej prehliadke a stanovení diagnózy sa pre konkrétnu časť tela predpíše masáž. Jej cieľom je stimulovať krvný obeh v danej časti, uvoľniť svalové napätie a zlepšiť pohyblivosť spojivového tkaniva a kĺbov.

Reflexná segmentová masáž
Masáž je formou r eflexnej terapie s v yužitím špeciálnej masážnej techniky zameranej na nervové spojenia v miestach chorobou vyvolaných reflexných zmien. Vykonáva s a na hlave, krku alebo chrbtici s cieľom odstrániť chorobné zmeny na koži a v tkanivách. Masážny postup, pri ktorom sú dráždené receptory, je veľmi špecifický a nielenže urýchľuje hojenie v masírovanej oblasti, ale prostredníctvom „reflexného“ efektu urýchľuje uzdravovanie v celom organizme. Prináša pozitívny efekt pri odbúraní stresu, únavy, nespavosti, migrén, tráviacich porúch a vysokého krvného tlaku.

De Luxe masáž
Masáž je založená na švédskych masážnych technikách a trvá 50 minút. Využíva pomalé hladiace pohyby rukou v kombinácii s aromatickými olejmi. Rozdielne kúpele používajú rôzne aromatické oleje; napríklad výťažok z levanduľových, mandarínkových a pomarančových kvetov v lieskovcovom olejovom základe. Táto masáž je účinná pri uvoľňovaní kĺbov a tkanív, zlepšovaní svalovej ohybnosti, krvného obehu a svalového napätia.

Relaxačná masáž hlavy a šije
Procedúra sa vykonávaná v ľahu v pohodlnej pozícii. Masáž je aplikovaná prostredníctvom relaxačnej masážnej techniky, jemnými „pumpujúcimi“ a hladiacimi pohybmi v oblasti tváre, čela, nosu, očí a uší. Táto masáž jemne odbúrava stres a napätie a odporúča sa po namáhavom dni, stuhnutosti po dlhej ceste alebo po dlhodobejšej práci na počítači.

Schwarzwaldská tonizačná masáž
Masáž založená na švédskych technikách, aplikácia ktorých trvá 50 minút. Masáž využíva extrakty zo smreku, borovice a jalovca, ktoré sú vmasírovavané do pokožky. Tento postup je zvlášť účinný pri navodzovaní hlbokej relaxácie a uvoľňovaní napätia v svaloch a spojivových tkanivách unavených z prepracovania a zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke. Preto je táto masáž dokonalým liečebným prostriedkom pri boji proti únave svalov po námahe, akú spôsobuje šport alebo iné intenzívne aktivity.

Relaxačná aromatická masáž
Vykonáva sa na masážnom lôžku a masér počas nej masíruje buď časť tela alebo celé telo. Táto masáž využíva švédske techniky v kombinácii s aromatickými olejmi. V rôznych kúpeľných strediskách sa používajú rôzne aromatické oleje. Relaxačná aromatická masáž je účinná pri uvoľňovaní kĺbov a tkanív, zlepšovaní svalovej pružnosti, krvného obehu a zmierňovaní svalového napätia.

Reflexná masáž chodidiel
Hlavný princíp reflexológie je fakt, že na chodidle je viac než sedemdesiattisíc nervových ukončení. Tieto nervové zakončenia sú spojené s vnútornými a vonkajšími orgánmi po celom tele prostredníctvom energetických kanálov. Reflexná masáž chodidiel je špecificky zameraná na chodidlá a prostredníctvom stimulácie nervových zakončení vyvoláva celkový liečivý účinok. Má pozitívny „reflexný“ účinok na krvný obeh, lymfatický a imunitný systém a reguluje funkciu endokrinných žliaz. Táto masáž má zároveň relaxačné účinky a pomáha uľaviť od bolesti, hlavne pri bolestiach chrbta a hlavy. Dokáže tiež pomôcť pri záchvatoch úzkosti, nespavosti a pri poruchách tráviaceho traktu.

Masáž Dolce Vita
Procedúra sa začína pomalými uhľadzujúcimi pohybmi uvoľňujúcou relaxačnou aromatickou masážou kombinovaná esenciálnimy olejmi (viď: relaxačná aromatická masáž). Potom nasleduje jedna 20 minutová masáž horúcimi uterákmi, ktorá sa vykonáva s dvomi rolovanými uterákmi namočenými v horúcej vode. Masáž je zameraná na oblasť chrbta: masér využíva teplo uterákov, počas ktorej uteráky prevaľuje so špeciálnou rolovacou technikou v jednom neprerušovanom pohybe na krku, ramenách a dole chrbticou až po krížovú kosť. Procedúra sa končí relaxačnou masážou.

Rehabilitácia

Antispastická kinezioterapia
Tento druh terapie sa vykonáva prostredníctvom špeciálneho, elektronicky ovládaného zariadenia. Má jedinečnú funkciu zameranú na odstránenie kŕčov a využíva alternujúce fázy svalových pohybov. Tento prístroj aplikuje dynamický pohyb na horné a dolné končatiny. V prípadoch minimálneho svalového pohybu je na výpomoc používaný elektrický motor. Výhodou prístroja je, že dokáže zaznamenávať akýkoľvek aktívny pohyb, ktorý pacient vykoná využitím svojej vlastnej sily, a tak je možné monitorovať pokrok v liečbe. Protikŕčový účinok je založený na zastavení a automatickom pohybe späť, čím sa kŕč rozloží a zníži sa frekvencia kŕčovitých komplikácií. Táto procedúra napomáha posilneniu svalstva, lepšej pohyblivosti kĺbov a väčšej samostatnosti hosťa. Kinezioterapia sa využíva v kombinácii s ergoterapiou, rehabilitačným chodníkom a inými fyzioterapeutickými procedúrami.

Ergoterapia
Ergoterapia je špecifický druh rehabilitácie, ktorý pomáha zlepšovať funkčné schopnosti tela nevyhnutné pre každodenné činnosti, s cieľom zlepšiť samostatnosť pri pohybe a nezávislosť na pomoci. Podľa zdravotného stavu klienta sa ergoterapeutické cvičenia zameriavajú na ruky a paže, členky a chrbticu. Niekedy sú tieto poruchy spojené s poruchami mentálnych a kognitívnych funkcií a reči. Tieto terapeutické procedúry trvajú 20 minút a sú predpisované lekárom.

Mäkké techniky s Ortho-Bionomickou metódou
Ortho–Bionomická metóda je neinvazívna, mäkká a jemná technika. Rýchlo, jednoducho a bez bolesti uvoľňuje napäté svaly. Terapeut s klientom zaobchádza veľmi citlivo a pozorne, aby cítil, v ktorej pozícii a kedy napätie povolí, prípadne prestane. Táto metóda sa vykonáva cez oblečenie. Procedúra sa odporúča pri bolestiach, obmedzeniach a dysfunkciách, chronických bolestiach chrbtice a krku, bolestiach svalov, migréne, strese, nespavosti.

Trakcie vo vode (termálnej)
Trakčná liečba je pasívnou procedúrou, ktorá využíva mechanickú silu na vyvolanie ťahu v mäkkom tkanive (svaly, väzivo, šľachy, puzdrá kĺbov). Trakcie vo vode využívajú váhu tela, ktoré je zachytené za krk alebo pod ramenami v bazéne s teplou termálnou vodou. Počas tejto procedúry je telo jemne napínané, pričom sa uvoľňujú svaly a zatuhnuté spojivové tkanivá. Procedúra prebieha pod dohľadom profesionálneho terapeuta. Trakcie v termálnej vode majú dvojitý účinok, spájajú výhody trakcie a zároveň liečivých účinkov minerálov a tepla z termálnej vody. Síra a minerály sa vstrebávajú do kože, odkiaľ sa dostávajú do ostatných častí tela, a tak pomáhajú zastaviť odbúravanie elastínu a kolagénu.

Ostatné procedúry

Magnetoterapia
Procedúra sa vykonáva v ľahu na posteli alebo pohovke, pričom je ošetrovaná časť tela vystavená umelému magnetickému poľu (magnetická prikrývka, kontaktná liečebná hlavica alebo magnetický cylinder). Vytvorením slabého pulzujúceho magnetického poľa okolo tela pôsobí magnetoterapia ako „nabíjačka“ magnetickej stimulácie buniek. Výsledkom procedúry je stabilizácia metabolizmu a regenerácia buniek, čím je podporený celkový proces liečenia.

Parafínový zábal
Parafínové zábaly využívajú tepelnovodivú účinnosť parafínu, ktorý tvrdne pri teplote približne 55°C. Existuje viacero typov aplikačných postupov, napríklad ponorenie danej časti tela do parafínu, nanášanie parafínu na časti tela vo vrstvách alebo nanesenie tenkej vrstvy parafínu na problematickú oblasť. Lokálna aplikácia tepla pomáha uvoľniť svaly, uvoľňuje kŕče, pomáha zmierniť chronickú bolesť, podporuje hojenie a výživu tkanív. Zároveň má aj sedatívne a imuno-biologické vlastnosti.

Laserová terapia
Laserová terapia využíva koherentné monochromatické svetlo, ktoré je súčasťou viditeľného svetla. Svetlo sa aplikuje lokálne na telo buď bez prerušovania alebo v impulzoch, v závislosti od lekárskeho predpisu. Je aplikované buď na vopred určené body alebo na väčšie plochy prostredníctvom laserového skeneru. Má špeciálny biostimulačný účinok – stimuluje kolagén, urýchľuje regeneráciu ciev a lymfatického systému a zlepšuje využívanie kyslíku, čím má pozitívny vplyv na proces hojenia.

Objednajte si niektorý z akciových pobytov v Kúpeľoch Piešťany

Potrebujete poradiť ohľadom výberu pobytu?
Zavolajte nám:  02 21 02 57 57 / 0903 664 164

Piešťanské sírne bahno

Patrí medzi najkvalitnejšie a najznámejšie peloidy na svete. Zaujímavé je, že ide o živý systém, ktorý sa v rovnováhe dokáže udržovať sám. Základom je sediment Váhu, ktorý sa usadzoval v miestach výverov termálnej vody.

Vďaka kombinácii pôsobenia sedimentu a termálnej vody sa premenil na koloidnú masu, ktoré obsahuje jedinečnú mikrobiálnu flóru – baktérie, ktoré pre svoj metabolizmus využívajú zlúčeniny síry. Ide o mikroorganizmy, ktoré sa v prírode vyskytujú veľmi zriedka.

Zrenie piešťanského bahna je teda najmä biologickým procesom. Podieľajú sa na ňom ale aj chemické interakcie medzi zlúčeninami, ktoré sa v ňom nachádzajú.

Vyzreté piešťanské sírne bahno má mazľavú, až maslovitú konzistenciu a je oceľovomodré až čierne. Je jedinečné svojou tepelnou stálosťou (pre predstavu chladne štyrikrát pomalšie ako voda), je plastické, má výbornú tepelnú vodivosť a redukčnú schopnosť.

Toto sú základné dôvody, ktoré robia piešťanské sírne bahno jedinečným a výnimočným aj oproti ostatným liečebniam na svete, ktoré peloidy (bahno) používajú.

Piešťanská liečivá voda

Piešťanské kúpele sú situované na Kúpeľnom ostrove. Práve na ňom vyviera väčšina miestnych termálnych prameňov. Liečivá voda vyviera z tektonických zlomov v hĺbke cca 2 000 metrov. Odborne sa zachytáva 60 metrov pod povrchom, čo zaručuje udržanie konštantného zloženia a teploty. Má naozaj vysokú teplotu - 67 až 69 stupňov Celzia. Pred použitím na liečebné účely sa preto musí najskôr ochladiť. Na kúpeľnom ostrove nájdeme hneď desať prameňov – na liečebné účely sa využíva polovica z nich (Trajan, Cmunt, Hynie, Trkoš a Crato).

Minerálne pramene obsahujú okolo 1500 mg minerálnych látok na liter vody a vysoký obsah síry. To ich predurčuje na liečbu pohybového aparátu. Síra preniká cez kožu do hlbších tkanív. Zlepšuje prekrvenie, má antibakteriálne účinky a odstraňuje odumreté bunky. Liečivá voda sa používa aj na pitnú kúru.

Pitná kúra

Prvé, čo navnímate bude asi typický zápach, voda ako keby smrdela po vajciach. Za to môže vyšší obsah síry, preto ju miestni volajú vajcovka a aj ju s radosťou pijú. Nebojte sa ju preto počas návštevy vyskúšať ani vy.

V murovanom altánku na rohu kúpeľnej budovy Napoleon Danubis nájdete prameň, z ktorého si môžete načapovať vodu do fľašky a odniesť ju domov. Dajte si ale pozor, voda je celkom horúca. Kým ju budete piť počkajte, kým trošku vychladne – pite ju teplú, nie horúcu, vtedy má najlepšie účinky. Odporúčaná dávka je 2 deci pred jedlom – ráno a večer.

Pitná kúra by mala pomôcť na rôzne žalúdočné choroby, katary horných dýchacích ciest, dnu, anorexiu, diabetes, cholecystopathiu a ďalšie ochorenia. Liečivé účinky piešťanskej vody môžete teda prijímať nielen cez kožu počas procedúr.

Čím sa lieči a aké liečivé zdroje sa používajú pri liečbe?

Pod liečivými zdrojmi sa myslí prírodná liečivá voda a prírodné liečivé bahno.

Liečivé bahno je svetový unikát.
Má mazľavú konzistenciu a vysoké protizápalové účinky (znižuje napätie a opuchy). Podporuje obnovu chrupaviek, medzistavcových platničiek a vplýva aj na šľachy a kĺbový maz.

Liečivá voda vyviera z tektonických zlomov v hĺbke cca 2 000 metrov. Obsahuje okolo 1500 mg minerálnych látok na liter vody a vysoký obsah síry. Síra preniká cez kožu do hlbších tkanív. Zlepšuje prekrvenie, má antibakteriálne účinky a odstraňuje odumreté bunky. Liečivá voda sa používa aj na pitnú kúru.

Plánujete rodinnú dovolenku alebo skupinový výlet? Kontaktujte nás pre viac informácií. Radi vám vyberieme pobyt na mieru.

Objednajte si niektorý z akciových pobytov v Kúpeľoch Piešťany

Potrebujete poradiť ohľadom výberu pobytu?
Zavolajte nám:  02 21 02 57 57 / 0903 664 164

Tí, ktorí sa čo dočítali až tu, môžete si pozrieť staršie video liečebných procedúr v Kúpeľoch Piešťany :).

Najčastejšie otázky o kúpeloch Kúpele Piešťany

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3