Kúpele NimnicaKúpele Nimnica
Detailné informácie o kúpeľoch
02 21 02 57 57
KD Salvator
Kúpele Nimnica a.s.
020 71 Nimnica
Slovenská republika
Turistický región
Západné Slovensko, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Javorníky, Biele Karpaty

Kúpeľný dom Salvator, Kúpele Nimnica

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Púchov, Nimnica

O ZARIADENÍ

Kúpeľný dom Salvator (bývalý Neptún) je situovaný v príjemnom a tichom prostredí lesoparku kúpeľov, kde pramenia liečebné prírodné zdroje. KD ponúka len ubytovanie a Café Paris, liečebné procedúry a stravovanie sú v neďalekom KD Balnea Grand, v ktorom sa nachádza novozriadené medicínske wellness centrum, bazén, masáže, oxygenoterapia, vodoliečebné procedúry a fitness centrum. Kúpele Nimnica patria medzi najmladšie slovenské kúpele a sú minerálnou perlou Slovenska. Areál kúpeľov tvoria iba objekty súvisiace s kúpeľnou liečbou pacientov. V kúpeľoch sa nachádzajú pramene alkalických kyseliek, ktorých teplota je 10 - 13°C a minerálna voda obsahuje sodík, draslík, horčík, železo, vápnik, chlór, jód a voľný oxid uhličitý. Využíva sa na pitnú a inhalačnú liečbu ako aj na vaňové uhličité kúpele. Liečia sa tu choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, dýchacích ciest, poruchy látkovej premeny a žliaz s vnútornou sekréciou (cukrovka, obezita), ženské ochorenia a choroby z povolania postihujúce tráviace a dýchacie cesty. K dispozícii je aj soľná jaskyňa a pobyt v nej je vhodnou terapiou proti stresu a únave. Mikroklíma v jaskyni sa podobá klíme prímorských oblastí a pomáha pri liečení horných a dolných dýchacích ciest, tráviaceho traktu, dermatologických ochorení a zníženej činnosti štítnej žľazy. Voľný čas môžu klienti tráviť priamo v areáli kúpeľov alebo blízkom okolí.  Neďaleká vodná nádrž priehrady je rekreačnou oblasťou s možnosťou vodných športov a rybolovu. Pešia turistika po okolitom lesoparku a do vzdialenejších Javorníkov je ideálnou voľbou pre tých aktívnejších a náročnejších turistov. Mesto Ilava láka kaštieľom, v ktorom je Múzeum obchodu a reštaurácia, ďalej mesto Trenčín, ktorý je mestskou pamiatkovou rezerváciou, so stredovekým hradom, patrí k najvýznamnejším hradným komplexom na Slovensku a mesto Žilina je mestská pamiatková rezervácia s viacerými múzeami, pomerne veľkým námestím s meštianskymi domami s arkádami okolo námestia.

UBYTOVANIE

Ubytovanie v KD je zabezpečené v dvojlôžkových izbách Lux, Klasik a Economy. Vybavenie izieb: TV so SAT príjmom, pripojenie na internet cez WiFi, kúpelňa s WC, telefón, trezor, chladnička.

POLOHA

V kúpeľoch Nimnica, medzi Púchovom (vzdialenosť 3,5 km) a Považskou Bystricou (vzdialenosť 11 km), pri veľkom vodnom diele, Priehrade mládeže, cca 25 km od mesta Žilina. 150 m od KD Balnea Grand.

STRAVOVANIE

V budove KD Balnea Grand v elegantnej a príjemnej reštaurácii Impresia so skvelou gastronómiou a nádherným výhľadom. "Pridanou hodnotou“ reštaurácie Impresia je denná tlač, knižnica a iné prekvapivé a pútavé zoznámenia sa s osobnosťami regiónu z oblasti kultúry, či športu a živá a aj reprodukovaná hudba. Raňajky sú podávané formou bufetových stolov, obedy a večere formou výberom z menu alebo bufetov. K dispozícii je aj kaviareň Café Balnea.

TYPY IZIEB

 • LUX s balkónom
 • priestrannejšie dvojlôžkové izby
 • KLASIK s balkónom
 • ECONOMY bez balkóna

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

PARKOVANIE

V areáli kúpeľov len s povolením, zadarmo pre zdravotne a ťažko postihnutých občanov s preukazom ZŤP. K dispozícii je parkovisko pred KD Salus strážené kamerovým systémom za poplatok.

VYBAVENIE KÚPEĽNÝ DOM SALVATOR

VYBAVENIE IZBY

 • TV so SAT programami
 • Balkón
  Takmer na všetkých izbách.
 • Internet Wi-Fi na izbe

PARKOVANIE

 • Parkovanie
  V areáli kúpeľov len s povolením, zadarmo pre zdravotne a ťažko postihnutých občanov s preukazom ZŤP. K dispozícii je parkovisko pred KD Salus strážené kamerovým systémom za poplatok.

PROCEDÚRY OSTATNÉ

 • Procedúry
  Poskytujú sa v KD Balnea Grand vzdialenom cca 150 m.

JEDLO A NÁPOJE

 • Bar
  Snack bar.
 • Zariadenie nemá vlastnú reštauráciu
  Strava sa podáva v KD Balnea Grand vzdialenom cca 150 m.

NÁŠ NÁZOR NA ZARIADENIE

Kúpeľný dom sa nachádza 150 m od centrálneho KD Balnea Grand, v ktorom sú poskytované procedúry a stravovanie. Súčasťou KD je aj recepcia, prijímacia kancelária, Cafetéria Paris.

PREČO SI VYBRAŤ TOTO ZARIADENIE
 • tiché prostredie
 • tanečný a kultúrny program
 • okolitá príroda
 • vodná nádrž priehrady
 • vkusne zariadené izby

Pobyt RELAX navodzujúci uvoľnenie organizmu a zvyšujúci odolnosť voči stresu Ubytovanie, polpenzia, relaxačné procedúry ... od 55,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 4 nocí Možnosti stravovania: polpenzia zobraziť Víkendové pobyty KLASIK a KLASIK+ v kúpeľoch, ktoré sú miestom pre skutočný relax Ubytovanie, plná penzia, relaxačné procedúry, vstup do wellness ... od 63,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť Pobyt RELAX+ navodzujúci uvoľnenie organizmu a zvyšujúci odolnosť voči stresu Ubytovanie, plná penzia, 9 relaxačných procedúr ... od 60,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 4 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť Veľká noc v kúpeľoch Ubytovanie, plná penzia, relaxačné procedúry ... od 84,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 3 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť Liečebný pobyt MEDICAL s preventívnymi účinkami pred civilizačnými ochoreniami Ubytovanie, plná penzia, liečebné procedúry ... od 64,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 4 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť POST COVID pobyt určený na nadobudnutie nových síl a zdravia po prekonaní ochorenia Ubytovanie, plná penzia, 2 liečebné procedúry denne ... od 66,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 9 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť Pobyt Impulz s medicínskym wellness, masážou a vstupom do soľnej jaskyne Medicínske wellness, klasická masáž, soľná jaskyňa .. od 61,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť


Akciové pobyty

Pobyt RELAX navodzujúci uvoľnenie organizmu a zvyšujúci odolnosť voči stresu

Od 4 Nocí
Polpenzia
Ubytovanie, polpenzia, relaxačné procedúry ...
od 55,- /noc/osoba
TIP
Víkendové pobyty KLASIK a KLASIK+ v kúpeľoch, ktoré sú miestom pre skutočný relax

Víkendové pobyty KLASIK a KLASIK+ v kúpeľoch, ktoré sú miestom pre skutočný relax

Od 2 Nocí
Plná Penzia
Ubytovanie, plná penzia, relaxačné procedúry, vstup do wellness ...
od 63,- /noc/osoba

Pobyt RELAX+ navodzujúci uvoľnenie organizmu a zvyšujúci odolnosť voči stresu

Od 4 Nocí
Plná Penzia
Ubytovanie, plná penzia, 9 relaxačných procedúr ...
od 60,- /noc/osoba

Veľká noc v kúpeľoch

Od 3 Nocí
Plná Penzia
Ubytovanie, plná penzia, relaxačné procedúry ...
od 84,- /noc/osoba

Liečebný pobyt MEDICAL s preventívnymi účinkami pred civilizačnými ochoreniami

Od 4 Nocí
Plná Penzia
Ubytovanie, plná penzia, liečebné procedúry ...
od 64,- /noc/osoba

POST COVID pobyt určený na nadobudnutie nových síl a zdravia po prekonaní ochorenia

Od 9 Nocí
Plná Penzia
Ubytovanie, plná penzia, 2 liečebné procedúry denne ...
od 66,- /noc/osoba
TIP
Pobyt Impulz s medicínskym wellness, masážou a vstupom do soľnej jaskyne

Pobyt Impulz s medicínskym wellness, masážou a vstupom do soľnej jaskyne

Od 5 Nocí
Plná Penzia
Medicínske wellness, klasická masáž, soľná jaskyňa ..
od 61,- /noc/osoba

Najčastejšie otázky o zariadení Kúpeľný dom Salvator

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3