Kúpele NimnicaKúpele Nimnica
Detailné informácie o kúpeľoch
02 21 02 57 57
KD Caritas I. a II.
Kúpele Nimnica a.s.
020 71 Nimnica
Slovenská republika
Turistický región
Západné Slovensko, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Javorníky, Biele Karpaty

Kúpeľný dom Caritas I. a II., Kúpele Nimnica

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Púchov, Nimnica

O ZARIADENÍ

Kúpeľné domy Caritas I. a II. sú situované v príjemnom a tichom prostredí lesoparku kúpeľov, kde pramenia liečebné prírodné zdroje. KD ponúkajú len ubytovanie, liečebné procedúry a stravovanie sú v neďalekom KD Balnea Grand, v ktorom sa nachádza sa novozriadené medicínske wellness centrum, bazén, masáže, oxygenoterapia, vodoliečebné procedúry a fitness centrum. Kúpele Nimnica patria medzi najmladšie slovenské kúpele a sú minerálnou perlou Slovenska. Areál kúpeľov tvoria iba objekty súvisiace s kúpeľnou liečbou pacientov. V kúpeľoch sa nachádzajú pramene alkalických kyseliek, ktorých teplota je 10 - 13°C a minerálna voda obsahuje sodík, draslík, horčík, železo, vápnik, chlór, jód a voľný oxid uhličitý. Využíva sa na pitnú a inhalačnú liečbu ako aj na vaňové uhličité kúpele. Liečia sa tu choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, dýchacích ciest, poruchy látkovej premeny a žliaz s vnútornou sekréciou (cukrovka, obezita), ženské ochorenia a choroby z povolania postihujúce tráviace a dýchacie cesty. K dispozícii je aj soľná jaskyňa a pobyt v nej je vhodnou terapiou proti stresu a únave. Mikroklíma v jaskyni sa podobá klíme prímorských oblastí a pomáha pri liečení horných a dolných dýchacích ciest, tráviaceho traktu, dermatologických ochorení a zníženej činnosti štítnej žľazy. Voľný čas môžu klienti tráviť priamo v areáli kúpeľov alebo blízkom okolí.  Neďaleká vodná nádrž priehrady je rekreačnou oblasťou s možnosťou vodných športov a rybolovu. Pešia turistika po okolitom lesoparku a do vzdialenejších Javorníkov je ideálnou voľbou pre tých aktívnejších a náročnejších turistov. Mesto Ilava láka kaštieľom, v ktorom je Múzeum obchodu a reštaurácia, ďalej mesto Trenčín, ktorý je mestskou pamiatkovou rezerváciou, so stredovekým hradom, patrí k najvýznamnejším hradným komplexom na Slovensku a mesto Žilina je mestská pamiatková rezervácia s viacerými múzeami, pomerne veľkým námestím s meštianskymi domami s arkádami okolo námestia.

UBYTOVANIE

Ubytovanie v KD je zabezpečené v jedno- a dvojlôžkových bezbarierových izbách, v KD Caritas II. aj bunkové izby. Vybavenie izieb: TV SAT, telefón, WiFi pripojenie na internet, chladnička, výťah, francúzske okná alebo balkón.

POLOHA

V kúpeľoch Nimnica (cca 100 m od KD Balnea Grand), medzi Púchovom (vzdialenosť 3,5 km) a Považskou Bystricou (vzdialenosť 11 km), pri veľkom vodnom diele, Priehrade mládeže, cca 25 km od mesta Žilina.

STRAVOVANIE

V budove KD Balnea Grand v elegantnej a príjemnej reštaurácii Impresia so skvelou gastronómiou a nádherným výhľadom. "Pridanou hodnotou“ reštaurácie Impresia je denná tlač, knižnica a iné prekvapivé a pútavé zoznámenia sa s osobnosťami regiónu z oblasti kultúry, či športu a živá a aj reprodukovaná hudba. Raňajky sú podávané formou bufetových stolov, obedy a večere formou výberom z menu alebo bufetov. K dispozícii je aj kaviareň Café Balnea.

TYPY IZIEB

 • Jedno- a dvojlôžková izba

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

PARKOVANIE

V areáli kúpeľov len s povolením, zadarmo pre zdravotne a ťažko postihnutých občanov s preukazom ZŤP. K dispozícii je parkovisko pred KD Salus strážené kamerovým systémom za poplatok.

VYBAVENIE KÚPEĽNÝ DOM CARITAS I. A II.

VYBAVENIE IZBY

 • TV so SAT programami
 • Balkón
  Takmer na všetkých izbách.
 • Internet Wi-Fi na izbe

PARKOVANIE

 • Parkovanie
  V areáli kúpeľov len s povolením, zadarmo pre zdravotne a ťažko postihnutých občanov s preukazom ZŤP. K dispozícii je parkovisko pred KD Salus strážené kamerovým systémom za poplatok.

PROCEDÚRY OSTATNÉ

 • Procedúry
  Poskytujú sa v KD Balnea Grand vzdialenom cca 100 m.

JEDLO A NÁPOJE

 • Zariadenie nemá vlastnú reštauráciu
  Strava sa podáva v KD Balnea Grand vzdialenom cca 100 m.

NÁŠ NÁZOR NA ZARIADENIE
Kúpeľné domy Caritas I. a II. zabezpečujú len ubytovacie služby (izby po rekonštrukcii). Liečebné procedúry a stravovanie je v neďalekom kúpeľnom dome Balnea Grand vzdialeno cca 100 m. Upozorňujeme na neďaleko situovanú železnicu, ktorá spôsobuje zvýšený hluk.
PREČO SI VYBRAŤ TOTO ZARIADENIE
 • komfortné zariadené priestranné izby
 • tanečný a kultúrny program
 • okolitá príroda
 • vodná nádrž priehrady

Pobyt RELAX navodzujúci uvoľnenie organizmu a zvyšujúci odolnosť voči stresu Ubytovanie, polpenzia, relaxačné procedúry ... od 55,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 4 nocí Možnosti stravovania: polpenzia zobraziť Víkendové pobyty KLASIK a KLASIK+ v kúpeľoch, ktoré sú miestom pre skutočný relax Ubytovanie, plná penzia, relaxačné procedúry, vstup do wellness ... od 63,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 2 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť Pobyt RELAX+ navodzujúci uvoľnenie organizmu a zvyšujúci odolnosť voči stresu Ubytovanie, plná penzia, 9 relaxačných procedúr ... od 60,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 4 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť Veľká noc v kúpeľoch Ubytovanie, plná penzia, relaxačné procedúry ... od 84,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 3 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť Liečebný pobyt MEDICAL s preventívnymi účinkami pred civilizačnými ochoreniami Ubytovanie, plná penzia, liečebné procedúry ... od 64,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 4 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť POST COVID pobyt určený na nadobudnutie nových síl a zdravia po prekonaní ochorenia Ubytovanie, plná penzia, 2 liečebné procedúry denne ... od 66,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 9 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť Pobyt Impulz s medicínskym wellness, masážou a vstupom do soľnej jaskyne Medicínske wellness, klasická masáž, soľná jaskyňa .. od 61,- /noc/osoba Dĺžka pobytu: od 5 nocí Možnosti stravovania: plná penzia zobraziť


Akciové pobyty

Pobyt RELAX navodzujúci uvoľnenie organizmu a zvyšujúci odolnosť voči stresu

Od 4 Nocí
Polpenzia
Ubytovanie, polpenzia, relaxačné procedúry ...
od 55,- /noc/osoba
TIP
Víkendové pobyty KLASIK a KLASIK+ v kúpeľoch, ktoré sú miestom pre skutočný relax

Víkendové pobyty KLASIK a KLASIK+ v kúpeľoch, ktoré sú miestom pre skutočný relax

Od 2 Nocí
Plná Penzia
Ubytovanie, plná penzia, relaxačné procedúry, vstup do wellness ...
od 63,- /noc/osoba

Pobyt RELAX+ navodzujúci uvoľnenie organizmu a zvyšujúci odolnosť voči stresu

Od 4 Nocí
Plná Penzia
Ubytovanie, plná penzia, 9 relaxačných procedúr ...
od 60,- /noc/osoba

Veľká noc v kúpeľoch

Od 3 Nocí
Plná Penzia
Ubytovanie, plná penzia, relaxačné procedúry ...
od 84,- /noc/osoba

Liečebný pobyt MEDICAL s preventívnymi účinkami pred civilizačnými ochoreniami

Od 4 Nocí
Plná Penzia
Ubytovanie, plná penzia, liečebné procedúry ...
od 64,- /noc/osoba

POST COVID pobyt určený na nadobudnutie nových síl a zdravia po prekonaní ochorenia

Od 9 Nocí
Plná Penzia
Ubytovanie, plná penzia, 2 liečebné procedúry denne ...
od 66,- /noc/osoba
TIP
Pobyt Impulz s medicínskym wellness, masážou a vstupom do soľnej jaskyne

Pobyt Impulz s medicínskym wellness, masážou a vstupom do soľnej jaskyne

Od 5 Nocí
Plná Penzia
Medicínske wellness, klasická masáž, soľná jaskyňa ..
od 61,- /noc/osoba

Najčastejšie otázky o zariadení Kúpeľný dom Caritas I. a II.

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3