Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Túra na Rysy zo Štrbského Plesa

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Štrbské Pleso
Obľúbené

Nadmorská výška: 2 503 m n. m.
Dĺžka trasy: 8,5 km
Trvanie: 4 h
Prevýšenie: 1150 m

Farba značky: Zo Štrbského Plesa pri rázcestí bývalého liečebného domu Helios pôjdeme po červenej značke smerom na Popradské Pleso. Nasledovať budeme modrú značku smerom na Rázcestie pri Žabom potoku a odtiaľ po červenej značke na Chatu pod Rysmi a nakoniec na samotný vrchol Rysov.
Náročnosť: Náročná celodenná túra, kde od Chaty pod Rysmi až na samotný vrchol vedú fixné reťaze. Táto túra je možná len počas letných mesiacov.
Štart trasy: Štrsbké Pleso rázcestie pri bývalom liečebnom dome Helios. 
Trasa: Zo Štrbského Plesa pri rázcestí bývalého liečebného domu Helios pôjdeme Tatranskou Magistrálou po červenej značke smerom na Popradské Pleso. Nasledovať budeme modrú značku smerom na Rázcestie pri Žabom potoku, ktorá vedie lesnou cestou. Odtiaľ začneme strmo stúpať a pokračujeme serpetnínami Žabej doliny. Po červenej značke sa dostaneme cez krátke a strmé zakruty na Chatu pod Rysmi. Od chaty vedie serpentína v ľavej časti dolinky a na záver prudkými serpentínami do sedla Váha. Pokračujeme z tohto sedla vľavo do úbočia Rysov a v zákrutách mierne hore až na samotné rebro. Nasleduje niekoľko metrov dole po druhej strane a nakoniec strmými serpentínami vystúpime na severozápadný a vyhliadkový vrchol Rysov.
Zaujímavosti: Rysy sú hraničným vrcholom Slovenska a Poľska, majú tri vrcholy. Najvyššie položená chata vo Vysokých Tatrách je práve Chata pod Rysmi.Najčastejšie otázky o atrakcii Túra na Rysy zo Štrbského Plesa

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3