Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Túra na Popradské Pleso zo Štrbského Plesa

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Štrbské Pleso
Obľúbené

Nadmorská výška: 1 494,3 m n. m.
Dĺžka trasy: 4,5 km
Trvanie: 1 až 1 a pol h
Prevýšenie: 270 m

Farba značky: Zo Štrbského Plesa vedie jedna trasa označená modrou značkou od železničnej zastávky a celý čas pôjdete po asfaltovej ceste alebo druhá možnosť je turistický chodník označený červenou značkou, ktorý začína pri bývalom liečebnom dome Helios.
Náročnosť: Túra vhodná aj pre rodiny s deťmi, trasa od železničnej zastávky označená modrou značkou je bezbariérová, vohodná aj pre vozičkárov či kočík.
Štart trasy: Štrbské Pleso železničná zastávka alebo druhá trasa bývalý liečebný dom Helios. 
Trasa: Vybrať si môžete z dvoch trás. Menej náročná túra začína pri železničnej zastávke, je označená modrou značkou a až k plesu sa dostanete po asfaltovej ceste. Druhá trasa označená červenou značkou zacína pri bývalom liečebnom dome Helios. Počas tejto trasy je náučný chodník. V zimných mesiacoch od rázcestia Trigan treba použiť zelenú značku. 
Zaujímavosti: Pleso patrí medzi 4 najväčšie jazero Tatier. Nachádza sa tu tiež chata pri Popradskom Plese a odporúčame návštevu Symbolického cintorína, ktorý je neďaleko plesa po žltej značke.Najčastejšie otázky o atrakcii Túra na Popradské Pleso zo Štrbského Plesa

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3