Turistický región
Stredné Slovensko, Gemer, Banskobystrický kraj, Revúcka vrchovina, Slovenské rudohorie, Muránska planina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Sysľovisko na Muránskej planine

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Revúca, Muráň
Obľúbené

Sysľovisko, lúka plná milých a priateľských sysľov, v samotnom srdci Muránskej planiny, pod Muránskym hradom, neďaleko obce Muráň. Obrovská kolónia sysľov je najväčšou na území Slovenskej Republiky. Sysle, pôvodne veľmi plaché zvieratká, sa tu vôbec neobávajú prísť do bezprostrednej blízkosti ľudí a vziať si maškrtu priamo z ich rúk. A niektoré sa dajú dokonca aj pohladiť. So sysľami veľmi dobre vychádzajú aj somáriky, ktoré tu s nimi žijú, a tiež si radi pochutnajú na mrkve.

Sysle sú aktívne najmä počas slnečných dní, od úsvitu do zotmenia, od jari na prelome mesiacov marec/apríl až do jesene na prelome septembra/októbra. Z nôr vyliezajú niekedy aj keď je polooblačno i počas jemného dažďa, ale lepšie je sa na to nespoliehať a naplánovať si výlet v slnečnom počasí.

Na lúke sa nachádza aj informačno-náučná tabuľa o zvieratách a veľká ohrada, ktorá slúži najmä ako “ochranná zóna” pre syslíky a výbeh pre somáriky. Návštevníci majú zakázané vstupovať do tejto ohrady, no zvieratká majú ľudí rady a tak sa prechádzajú popri ohradách. Priamo na lúke sa nachádza aj niekoľko drevených lavičiek, odpadkových košov a bufet s občerstvením a suvenírmi. Na parkovisku je tiež zastávka Sysľobusu (Zistiť viac), pokladňa a samozrejme aj toalety.

Kŕmenie zvierat je povolené výhradne krmivom zakúpeným v areáli parku, je správne vyvážené a neohrozuje ich zdravie. Kŕmenie vlastným prineseným krmivom je prísne zakázané!

V areáli odporúčame ak návštevu Rodinného parku plného rozprávok, zvierat a krásnych výhľadov.

Vstupné na Sysľovisko Muránska planina SA NEPLATÍ. 


Najčastejšie otázky o atrakcii Sysľovisko na Muránskej planine

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3