Rozprávkovo-naučný rodinný park Obrovisko
Muránska planina
049 01 Muráň
Turistický región
Stredné Slovensko, Gemer, Banskobystrický kraj, Revúcka vrchovina, Slovenské rudohorie, Muránska planina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Rozprávkovo-naučný rodinný park Obrovisko na Muránskej planine

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Revúca, Muráň
Obľúbené

Nový rodinný park Obrovisko pri známom Sysľovisku s rozprávkovo-náučným chodníkom, MiniZoo s drobnými zvieratkami, veľkým výbehom s alpakami a poníkmi a lavičkami s krásnymi výhľadmi. Spoznajte príbeh obrov na Gemeri: odkiaľ sú, ako sa sem dostali, čo tu vôbec robili, kde sú dnes a ako súvisia s Muránskym hradom? Objavte históriu plnú zázrakov na rozprávkovo-náučnom chodníku, Chodníku Obrov. V kontaktnej MiniZoo bývajú zajace, minikozy a miniovce, ktoré je možné pohladkať, nakŕmiť a zároveň sa dozvedieť niečo nové. Súčasťou parku je aj veľká priechodná ohrada s alpakami a poníkmi, ktoré sa dajú kŕmiť priamo z chodníka. 

Rozprávkovo-náučným chodníkom sa je možné dostať na lúku, kde okrem roztomilých zvieratiek čakajú na návštevníkov nádherné výhľady na hradný kopec Muránskeho hradu. Špeciálne vyhradené miesto umožní detailnejšie sa dozvedieť o histórii hradu Muráň a pozorovať jeho podobu v minulosti cez presklennú tabuľu, kde sa dozviete, ako vyzeral v minulosti.

V areáli na lúke sa nachádza aj niekoľko drevených lavičiek, odpadkových košov a bufet s občerstvením a suvenírmi. Na parkovisku je tiež zastávka Sysľobusu (Zistiť viac), pokladňa a samozrejme aj toalety.

Vstupné do Rodinného parku OBROVISKO

  • Deti do 3 rokov ZADARMO
  • Osoby od 3 rokov 4 €
  • ZŤP ZADARMO

Prevádzková doba areálu: 09:00 – 17:00 hod.

V blízkosti areálu je aj známe Sysľovisko, lúka plná milých a priateľských sysľov. Obrovská kolónia sysľov je najväčšou na území Slovenskej Republiky. Sysle, pôvodne veľmi plaché zvieratká, sa tu vôbec neobávajú prísť do bezprostrednej blízkosti ľudí a vziať si maškrtu priamo z ich rúk. A niektoré sa dajú dokonca aj pohladiť. So sysľami veľmi dobre vychádzajú aj somáriky, ktoré tu s nimi žijú, a tiež si radi pochutnajú na mrkve.

Vstupné na Sysľovisko Muránska planina SA NEPLATÍ. 

Najčastejšie otázky o atrakcii Rozprávkovo-naučný rodinný park Obrovisko na Muránskej planine

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3