Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Štrbské Pleso
Obľúbené

Nadmorská výška: 1360 - 1825 m.n.m.

Najvyššie položená osada vo Vysokých Tatrách ponúka skvelé podmienky pre zjazdové ako aj bežecké lyžovanie. Pre lyžiarov je k dispozícii na južných svahoch Predného Soliska 8 takmer 9 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek s možnosťou umelého technického zasnežovania, 6 vlekov a lanoviek. Patria sem trate • Solisko • Esíčko • Interski • Medvedia kopa •Turistická – Prepojka Medvedia kopa • Furkotka – Pepojka Medvedia kopa Furkotka • Junior • detský lyžiarsky areál s dopravnými pásmi Maxiland I. • a Maxiland II. • Snowtubingová trať. Vrcholová stanica 6-sedačkovej lanovky sa nachádza tesne vedľa chaty na Solisku, má kapacitu 1 200 osôb / hod., prevýšenie je 274 m a dĺžku 1 122 m. V ponuke aj večerné lyžovanie a skorá ranná lyžovačka tzv. Fresh Track.

Areál snow, ktorému dominuje dvojica lyžiarskych mostíkov, ponúka pre bežkárov lyžiarsky bežecký štadión, ktorý je miestom štartu a cieľa výborne upravených bežeckých tratí. 8 bežeckých okruhov od 1,4 do 5 km, kvalitné služby a servis ocenia nielen príležitostní lyžiari, ale aj tí, ktorí sa športu venujú profesionálne. Vďaka umelému zasnežovaniu štadión ako aj okruhy do 2,5 km je možné využívať počas celej zimnej sezóny. Prevádzková doba areálu je pre verejnosť od 9:00 hod. do 18:00 hod. vrátane večerného bežkovania, kedy je možné využiť trate na štadióne a šprintérsku trať. Trate sú vďaka homologizácii FIS certifikácii pravidelne dejiskom významných športových podujatí.

Okrem kvalitných zjazdoviek a bežeckých tratí areál ponúka aj vysoký štandard služieb - požičovňa lyží a snowboardov, ski servis, lyžiarske školy, ubytovanie, úschovňa, sport shop, stánky s rýchlym občerstvením dole pri údolnej stanici, na Solisku Chata pod Soliskom, Bivac restaurant s terasou a výhľadom na zjazdovky a Kriváň, situovaný tesne nad vrcholovou stanicou sedačky Solisko Expres.

Lokalita disponuje výbornou dostupnosťou, či už vlakom, autobusom alebo autom. Auto je možné odparkovať na 5 oficiálnych platených parkoviskách. V rámci Štrbského Plesa je v prevádzke potom lokálna doprava, ski bus po trase Štrbské Pleso (centrálne parkovisko) - lyžiarske stredisko (Areál snow) a späť.Najčastejšie otázky o atrakcii Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3