Biokúpalisko a lyžiarske stredisko Levočská Dolina

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Levoča, Levoča

Rekreačné a oddychové stredisko v krásnej prírode Levočských vrchov, len 7 km od historického centra mesta Levoča, ponúka široké a bohaté spektrum služieb počas celého roka, biokúpalisko, rybník určený na lov rýb, lyžiarske stredisko, wellness centrum, reštauráciu, ubytovanie, bowling bar a menšiu posilňovňu.

Biokúpalisko tvoria 3 nádrže – kúpacia nádrž, rybník  a externá biológia. Kúpacia nádrž s objemom 1800 m3  je jedným z najmladších kúpalísk svojho druhu na Slovensku. Detská zóna v bazéne dosahuje hĺbku max. 90 cm, vstupná zóna má protišmykový podklad a plavecká zóna dosahuje max. 220 cm. Po okraji kúpacej nádrže sa nachádzajú plytké štrkové zóny, cez ktoré sa voda prečerpáva do externej biológie. Vďaka prečerpávaniu vody sa dosahuje požadovaná kvalita a čistota vody. Teplota vody závisí od teploty ovzdušia a počasia a pohybuje sa v rozmedzí 22 - 26°C.

Pre záujemcov o rybolov je možnosť lovu rýb v rybníku hlbokom maximálne 3 m. Základným druhom nasadeným v rybníku je pstruh dúhový. Ryby sa lovia na umelé návnady a pre lov rýb nie je potrebný rybársky lístok. Po výlove rýb si zákazník rybu odkupuje prípadne si ju môže priamo v areáli biokúpaliska ugrilovať ev. túto službu poskytuje reštaurácia resortu  a počas letného obdobia aj bufet POC PIC.

V areáli biokúpaliska sa nachádzajú 2 bufety (POC PIC a Žubrienka), prezliekarne, sociálne zariadenia, pieskovisko pre deti (šmýkalka, hojdačka) a trampolína. Počas letnej sezóny sa na novovybudovanom pódiu usporadúvajú aj rôzne hudobné akcie spojené s grilovaním či varením gulášu.

Lyžiarske stredisko resortu je vhodné pre náročných aj menej zdatných lyžiarov. K dispozícii sú 4 zjazdovky (detská 270 m, pretekárska 850 m, rodinná 1050 m a traverz 1130 m) a 4 lyžiarske vleky H 130 - 850 m, H 130 - 713 m, P - 210 m a detský lanový vlek - 60 m. Zjazdové trate sú pravidelne upravované a zasnežované technickým snehom. Stredisko ďalej ponúka parkoviská, lyžiarsku školu, detskú lyžiarsku škôlku, ski servis a požičovňu lyží. Pod lyžiarskym svahom sa nachádza aj reštaurácia a zrubový bar. Pre milovníkov bežeckého lyžovania je v okolí resortu dostupných približne 10 km upravovaných bežeckých tratí.

Rekreačná oblasť Levočská Dolina je oázou pokoja, hosťom poskytuje oddych od náročných dní plných stresu a rôzne prvotriedne doplnkové služby.


Najčastejšie otázky o atrakcii Biokúpalisko a lyžiarske stredisko Levočská Dolina

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3