Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Majláthova chata Popradské Pleso

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Vysoké Tatry
Obľúbené

Nadmorská výška: 1550 m.n.m.

Horská chata v tesnej blízkosti hotela Popradské Pleso v Mengusovskej doline, na severnom brehu Popradského plesa. Obnovená Majláthova chata je v prevádzke od roku 2011 a stojí na pôvodnom mieste svojej predchodkyne a je postavená podľa dobových fotografií a dokumentov. Jej názov nesie meno Vojtecha Majlátha, ktorého zásluhou bola v rokoch 1879 - 1880 postavená „prvá“ Majláthova chata.

Menšia, ale veľmi útulná chata s celoročnou prevádzkou patrí k najviac navštevovaným chatám v Tatrách. Ponúka komfortné ubytovanie a stravovanie. Ubytovacia časť pre 16 ľudí je umiestnená na poschodí v piatich dvoj- a troj-lôžkových podkrovných izbáchs prístelkami. Moderne zariadené izby vyššieho štandardu sú vybavené dreveným nábytkom, kúpeľňou (splachovací záchod a sprchovací kút) a tiež televízorom a pripojením na internet. Prízemie chaty patrí jednopriestorovej samoobslužnej reštaurácii (jedáleň) pre takmer 50 hostí. V prípade pekného počasia je v prevádzke aj priľahlá samoobslužná letná terasa. Majitelia sú pripravení zorganizovať aj menšiu firemnú alebo rodinnú oslavu. Nocľah v chate v nadmorskej výške 1550 m.n.m. s výhľadom na jazero a taranské štíty je pre každého skutočným zážitkom.

Najčastejší prístup k chate je zo Štrbského Plesa po červenej turistckej značke (1 hod.) a zo zastávky električky Popradské Pleso po zelenej turistickej značke (45 min.). Ďalšími možnými východiskami sú Symbolický cintorín, Rysy, Tri Studničky ce Vyšné Kôprové sedlo, alebo Sliezsky dom.


Najčastejšie otázky o atrakcii Majláthova chata Popradské Pleso

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3