Naša recenzia: Kúpele Piešťany, najväčšie kúpele na Slovensku
Peter Sorger 29. 02. 2024 Kúpele
Manželia Paula a Peter Sorgerovci sú majitelia portálu domalenka.sk (predtým sorger.sk, vznikol v roku 2010), ktorý je dnes jedným z najväčších portálov s predajom pobytov na Slovensku. V cestovnom ruchu sa pohybujú už od strednej školy. Na vlastnej koži objavujú a testujú zaujímavé miesta. Cez videá a recenzie o pobytoch v hoteloch a kúpeľoch prinášajú tipy kam vyraziť a reálny, neskreslený pohľad na to, čo môžete na dovolenke vidieť a zažiť.
Naša recenzia pobytu a procedúr v Kúpeľoch Piešťany
-
Boli sme tu niekoľkokrát sami s manželkou, ale aj s deťmi. Kúpele sú obrovské, nádherné, nám sa jednoducho veľmi páčia. Je to taký klenot, ktorý máme tu na Slovensku a to liečivá voda a v Piešťanoch k tomu ešte aj liečivé bahno. Osobne sme vyskúšali oboje, čo si môžete pozrieť aj v našich videách nižšie.
-
Kúpele sú tak veľké, že sme to ani neprešli za jeden deň. Myslíme, keď sme natáčali videá a robili fotky. Je toho jednoducho veľa.
-
Vždy je čo objavovať - najväčšie balneocentrum v Európe, 6 kúpeľných domov pre samoplatcov, obrovský kúpeľný park a ostrov. Popri tom stihnúť pozrieť aj do mesta, ktoré je pekné, večer to tam žije, je tam plno obchodíkov, reštaurácií, jeho návšteva ideálne dopĺňa pobyt v kúpeľoch. Je sa kam prejsť, posedieť, zájsť na kávičku, zmrzlinu, najesť sa, niečo kúpiť, popozerať. Pekne tam bolo napríklad počas vianočného a novoročného obdobia, keď sme boli na jednom z pobytov - na námestí hrala hudba, v stánkoch ponúkali punč a výhľad z Kolonádového mosta bol veľmi pekný.
-
Prvýkrát sme boli s deťmi v štvorhviezdičkovom hoteli Esplanade ****, potom sme boli sami s manželkou v 5 hviezdičkovom Thermia Palace a potom opäť v Esplanade :).
-
Balneocentrum (naše videá z procedúr nižšie sme natáčali práve v ňom), kde sa podávajú procedúry pre štyri kúpeľné domy (Esplanade, Alameda, Splendid a Grand), nás naozaj veľmi milo prekvapilo, je skutočne veľmi veľké, moderné, krásne. Nás ním previedla pani vedúca a potom sme si sami aj niektoré procedúry vyskúšali. To ako sa dopravuje bahno priamo k procedúram je naozaj perfektné. Je to taký systém rúr, ktorý vytlačí bahno tesne za dvere miestosti, v ktorej sa podáva samotná procedúra. Ale nepredbiehajme, všetko sme podrobne rozpísali nižšie :).
- Po rozhovore s lekárom sme si uvedomili, že do kúpeľov nechodia iba starší ľudia, ktorí sa tam vracajú a liečia aj 30 rokov, ale aj mladí ľudia, ktorí na pobyty chodia preventívne.
Krátke zhrnutie a predstavenie samotných kúpeľov
Slovenské liečebné kúpele Piešťany sa už viac ako 100 rokov radia medzi popredné európske kúpele. Ide o obrovský komplex, ktorý sa zameriava na liečbu reumatizmu, rehabilitáciu nervového a pohybového aparátu. Jedinečným bohatstvom je najmä sírna termálna voda a miestne liečivé bahno.
História kúpeľov v Piešťanoch
Oficiálny začiatok kúpeľov sa datuje od roku 1830. Prvú písomnú zmienku nájdeme už v roku 1549, miestne povesti vás ale presvedčia, že kúpele boli známe už oveľa skôr. Podľa jednej z nich stojí za objavením liečivej sily páv, ktorý si liečil v bahennej mláke zlomenú nohu. Ľudia si všimli, ako rýchlo sa mu vďaka tomu uzdravila a začali zázračnú silu využívať tiež. Páv je dodnes hlavným symbolom kúpeľov. Videli sme ho na obrazoch v budovách a aj počas prechádzky kúpeľným parkom, v ktorom pávy žijú.
Počas rokov, ešte skôr ako boli vybudované oficiálne kúpele, využívali liečebnú silu napoleonskí vojaci, rakúsky cisár Karol I.aj Ludwig van Beethoven. Kúpele boli počas rokov vlastnené niekoľkými majiteľmi. Za najväčší rozmach sa zaslúžila rodina Winterovcov – postavili prvý luxusný hotel na Slovensku alebo prvé golfové ihrisko na Slovensku.
My osobne sme do kúpeľov prvýkrát zavítali v roku 2017, tu sa začala písať naša história v kúpeľoch Piešťany :).
Páv je dodnes hlavným symbolom kúpeľov.
Aké sú hlavné benefity kúpeľov Piešťany a čo sa tu lieči?
Osobne sme sa to pýtali pána doktora a celý náš rozhovor nájdete nižšie.
Piešťanské liečivé zdroje majú blahodarné účinky pri ochoreniach pohybového aparátu a reume. Osvedčili sa však aj pri mnohých iných zdravotných problémoch. Vo väčšine kúpeľov na Slovensku sa lieči v dnešnej dobe už viac chorôb, ale základom je aj tu pohybové ústrojenstvo.
Čím sa lieči a aké liečivé zdroje sa používajú pri liečbe?
Pod liečivými zdrojmi sa myslí prírodná liečivá voda a prírodné liečivé bahno.
Liečivé bahno je svetový unikát. Má mazľavú konzistenciu a vysoké protizápalové účinky (znižuje napätie a opuchy). Podporuje obnovu chrupaviek, medzistavcových platničiek a vplýva aj na šľachy a kĺbový maz.
Liečivá voda vyviera z tektonických zlomov v hĺbke cca 2 000 metrov. Obsahuje okolo 1500 mg minerálnych látok na liter vody a vysoký obsah síry. Síra preniká cez kožu do hlbších tkanív. Zlepšuje prekrvenie, má antibakteriálne účinky a odstraňuje odumreté bunky. Liečivá voda sa používa aj na pitnú kúru.
Objednajte si niektorý z akciových pobytov v Kúpeľoch Piešťany
Potrebujete poradiť ohľadom výberu pobytu?
Zavolajte nám: 02 21 02 57 57 / 0903 664 164
Pre koho je ideálne navštíviť kúpele?
Sami sme vnímali, že na Slovensku sú kúpele všeobecne miestom, kam chodia starší ľudia, prípadne ľudia so zdravotnými komplikáciami. Aby im kúpele pomohli v momente, kedy tú pomoc už potrebujú.
Naopak v zahraničí sú kúpele miestom aj pre mladších ľudí. Štyridsiatnikov. Päťdesiatnikov. Športovcov. Zdravých ľudí. Ktorí chcú liečivé účinky svojmu telu dopriať preto, aby vydržalo čo najdlhšie zdravé a v kondícii.
Priznáme sa, že táto logika je nám veľmi blízka. Investovať do seba a svojho zdravia v období, keď ešte zdraví sme a udržať sa tak zdraví dlhšie. Obaja športujeme, vážne zdravotné problémy nemáme. Preto sme chceli zistiť, či Piešťany budú miestom aj pre nás. Jednoznačne boli.
TIP: Vyskúšajte kúpele Piešťany na (predĺžený) víkend! Víkendová návšteva ako dokonalá ochutnávka kúpeľov
Do Piešťan nemusíte vyraziť iba na mesiac trvajúci kúpeľný pobyt hradený poisťovňou. V rámci prevencie a starostlivosti o svoje zdravie, alebo aby ste si Piešťany pozreli a vyskúšali, môžete prísť iba na pár dní – ako aj my. Na predĺžený wellness pobyt s liečivými (ozdravnými účinkami).
Podľa nás ide o ideálnu dĺžku – aby ste si prešli a vyskúšali všetko dôležité, oddýchli si a Piešťany si zamilovali.
Presne to sa stalo aj nám.
Počas našej návštevy sme mali možnosť porozprávať sa s pánom doktorom Borisom Bánovským, lekárskym riaditeľom Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Vďaka nemu sme pochopili, že Piešťanské kúpele sú oveľa vzácnejšie a jedinečnejšie ako sme si mysleli. A že je najrozumnejšie zaradiť si kúpeľné procedúry do života a základnej zdravotnej starostlivosti čo najskôr – kým sme ešte mladí a zdraví.
Náš rozhovor s pánom doktorom Bánovským - lekárskym riaditeľom kúpeľov Piešťany
Už v našom krátkom video-rozhovore pán doktor upozorňoval na dôležitosť prevencie. Sedíme celé hodiny v práci. Potom sa presunieme do auta a domov, kde sedíme tiež. Je to trend, ktorý nás vedie k zdravotným problémom – v strednom alebo staršom veku. Kúpele teda slúžia ako jedna z prevencií – najmä pre mladšie vekové kategórie.
MUDr. Boris Bánovský a my dvaja :)
Tu nájdete celý náš rozhovor s pánom doktorom a nižšie v tomto videu si ho môžete celý pozrieť:
Myslime na benefity pre zdravie a zvýšenie kvality nášho života
Hlavným prvkom liečivých zdrojov, na ktorých sú v kúpeľoch postavené všetky medicínske procedúry, je síra – tá dokáže znižovať zápal v tele. A zápal sa spája s bolesťou. Odíde zápal, odíde bolesť.
Pán doktor nám spomenul pacientov (nazval ich láskavo „štamgasti“), ktorí sa vracajú už dekády – aj 30 – 40 rokov po sebe. Ide o ľudí z celého sveta.
To samo o sebe hovorí o fantastických účinkoch liečebných zdrojov kúpeľov. Dokážu vás nabiť energiou a zlepšiť kvalitu života na ďalší rok.
A práve interval 1 x ročne je ideálny, aby ste z účinkov kúpeľov dokázali vyťažiť maximum. Tak dlho zostanú v tele liečivé látky, ktoré sa doň dostanú cez kožu počas procedúr. A vy ich každý rok obnovíte – buď s cieľom udržať svoje telo čo najdlhšie zdravé a silné, alebo s cieľom uľaviť si od bolesti a zlepšiť pohyblivosť.
Aký je rozdiel medzi kúpeľným a klasickým wellness pobytom?
Úprimne? Nad tým sme sa predtým nikdy nezamýšľali, aj keď pobyty predávame celé roky :). V kúpeľoch je voda liečivá, v niektorých bazénoch sa denne mení a hlavne vo vaniach sa mení po každom klientovi a napustí sa nová. A naopak v klasických hotelových bazénoch a vírivkách je klasická voda, kde je nejaká chémia na dezinfekciu a mení sa raz za čas. To je ten zásadný rozdiel, ktorý si treba uvedomiť!!!
Na wellness pobyt môžete ísť do takmer každého hotela na Slovensku. Väčšina z nich vám ponúkne bazén so sladkou vodou, vírivku a jednu – dve sauny. Wellness pobyt je ideálny, ak hľadáte uvoľnenie a oddych.
Kúpeľný liečebný pobyt (aj víkendový) v sebe už obsahuje medicínske procedúry, v Piešťanoch s využitím prírodných liečebných zdrojov. Už pobyt na tri / štyri noci má v sebe daný počet vytypovaných procedúr + wellness procedúry. Vďaka tomu zistíte, ako na vás liečivé prírodné zdroje pôsobia a ako by ste mohli z dlhšieho kúpeľného pobytu benefitovať.
Potrebujete poradiť ohľadom výberu pobytu?
Zavolajte nám: 02 21 02 57 57 / 0903 664 164
Aké procedúry sa podávajú v kúpeľoch?
V hoteloch Esplanade ****, Alameda ****, Splendid *** a Grand *** procedúry prebiehajú v najväčšej Balneoterapii v Európe. Hotel Thermia Palace ***** a Pro Patria ** majú vlastné balnoecentrá.
Netreba zabudnúť na to, že procedúry sa plánujú vopred. Tie hlavné bývajú vo väčšine akciových pobytov, ale za tie špeciálne si treba priplatiť a to sa dá aj na mieste, keď budete na svojom pobyte.
Základné a špeciálne procedúry
Bahenný zábal - celkový alebo čiastkový, vrstva bahna na tele je cca 5 cm, zábal trvá 20 minút. Zaujímavosťou je, že pri jednom celkovom zábale sa spotrebuje až 60 kg bahna. Neaplikuje sa na hlavu, prednú stranu krku a hrudníka. Zábal sme si osobne vyskúšali a vo videu si môžete presne pozrieť ako prebieha. Na procedúru sa ide nahý, to len my pri natáčaní videí používame plavky. Je tam však profesionálne vyškolení personál, procedúra sa poskytuje pri tlmenom svetle - len my sme mali všetko vysvietené - opäť len kvôli natáčaniu.
Peloidokinezioterapia – procedúra na ruky a kĺby. Po ponorení rúk do bahna cvičíte zadané cviky – dlaňami a prstami. Procedúra trvá 20 minút.
Parafangový zábal – kombinácia suchého bahna z miestnych zdrojov a tvrdého parafínu / parafínového oleja.
Bahnisko - bazénový kúpeľ, v ktorom pacienti stoja, prechádzajú sa alebo sedia. Prírodné dno bazéna je tvorené 10 – 30 cm vrstvou pôvodného piešťanského sírneho bahna, do ktorého prenikajú prírodné vývery termálnej minerálnej vody.
Zrkadlisko - bazén s umelým dnom naplnený prírodnou termálnou sírnou vodou. Pacient je ponorený do výšky ramien na 10 – 20 minút.
Bazénový kúpeľ – vhodný aj pre ťažko mobilné osoby. Teplo termálneho kúpeľa spôsobuje prekrvenie organizmu a zlepšenie zásobenia orgánov kyslíkom. Kúpeľ má relaxačný a upokojujúci efekt.
Škótske streky – stimulačná procedúra, ktorej cieľom je zvýšenie odolnosti organizmu.
Šliapací kúpeľ – nohy sa striedavo ponárajú do horúcej a studenej vody, čo priaznivo pôsobí na bolesti hlavy, migrénu alebo chladné nohy.
Vírivý kúpeľ – podporuje rýchlejšie vylučovanie škodlivín z tela. Je veľmi príjemný, masíruje pokožku.
Plynový suchý uhličitý kúpeľ – základom je 95 – 100% oxid uhličitý, metóda zlepšuje srdcovú činnosť, znižuje krvný tlak, zlepšuje prekrvenie končatín pri celulitíde.
Uhličitý vaňový kúpeľ – je vhodný na zníženie krvného tlaku a lepšie prekrvenie. Trvá cca 20 minút.
Priessnitzove zábaly – studené zaparovacie obklady, ktoré sa využívajú pri kĺbových problémoch spájaných s opuchom alebo napríklad pri podkožných hematómoch, ale aplikujú sa aj na hrudník pri angíne alebo suchom kašli.
Kryoterapia – liečba chladom pomocou vrecúšok s perlovou celulózou. Vedie k spomaleniu vedenia vzruchov v nervoch, tlmeniu zápalu a podpore imunologických procesov.
Fyzikálna terapia – využíva pôsobenie fyzikálnych vlastností tepla, svetla a elektrickej energie na ľudský organizmus. Ide napríklad o magnetoterapiu, ultrazvukovú terapiu, fototerapiu, či elektroterapiu.
Oxygenoterapia – vdychovanie vzduchu, ktorý je obohatený 40 až 60 % kyslíkom. Slúži ako prevencia pred koronárnymi a mozgovými príhodami. Benefitom je zlepšenie kondície a prekrvenia myokardu.
Inhalácia – má silný antiseptický účinok, pôsobí protizápalovo. Zníži množstvo hlienu pri hypersekrécii, ide o vdychovanie kvapalných alebo pevných látok rozptýlených vo vzduchu pomocou aerosólového inhalačného prístroja.
Beauty procedúry – nielen pre ženy – ako pleťové ošetrenie (bahenná pleťová maska) alebo celotelové ošetrenie.
A mnoho ďalších, ktorých je naozaj dosť. Bližšie informácie vám poskytneme na vyžiadanie alebo si ich môžete zistiť na mieste na recepcii v balnocentre.
Piešťanské sírne bahno
Patrí medzi najkvalitnejšie a najznámejšie peloidy na svete. Zaujímavé je, že ide o živý systém, ktorý sa v rovnováhe dokáže udržovať sám. Základom je sediment Váhu, ktorý sa usadzoval v miestach výverov termálnej vody.
Vďaka kombinácii pôsobenia sedimentu a termálnej vody sa premenil na koloidnú masu, ktoré obsahuje jedinečnú mikrobiálnu flóru – baktérie, ktoré pre svoj metabolizmus využívajú zlúčeniny síry. Ide o mikroorganizmy, ktoré sa v prírode vyskytujú veľmi zriedka.
Zrenie piešťanského bahna je teda najmä biologickým procesom. Podieľajú sa na ňom ale aj chemické interakcie medzi zlúčeninami, ktoré sa v ňom nachádzajú.
Vyzreté piešťanské sírne bahno má mazľavú, až maslovitú konzistenciu a je oceľovomodré až čierne. Je jedinečné svojou tepelnou stálosťou (pre predstavu chladne štyrikrát pomalšie ako voda), je plastické, má výbornú tepelnú vodivosť a redukčnú schopnosť.
Toto sú základné dôvody, ktoré robia piešťanské sírne bahno jedinečným a výnimočným aj oproti ostatným liečebniam na svete, ktoré peloidy (bahno) používajú.
Piešťanská liečivá voda
Piešťanské kúpele sú situované na Kúpeľnom ostrove. Práve na ňom vyviera väčšina miestnych termálnych prameňov. Liečivá voda vyviera z tektonických zlomov v hĺbke cca 2 000 metrov. Odborne sa zachytáva 60 metrov pod povrchom, čo zaručuje udržanie konštantného zloženia a teploty. Má naozaj vysokú teplotu - 67 až 69 stupňov Celzia. Pred použitím na liečebné účely sa preto musí najskôr ochladiť. Na kúpeľnom ostrove nájdeme hneď desať prameňov – na liečebné účely sa využíva polovica z nich (Trajan, Cmunt, Hynie, Trkoš a Crato).
Minerálne pramene obsahujú okolo 1500 mg minerálnych látok na liter vody a vysoký obsah síry. To ich predurčuje na liečbu pohybového aparátu. Síra preniká cez kožu do hlbších tkanív. Zlepšuje prekrvenie, má antibakteriálne účinky a odstraňuje odumreté bunky. Liečivá voda sa používa aj na pitnú kúru.
Pitná kúra
Prvé, čo navnímate bude asi typický zápach, voda ako keby smrdela po vajciach. Za to môže vyšší obsah síry, preto ju miestni volajú vajcovka a aj ju s radosťou pijú. Nebojte sa ju preto počas návštevy vyskúšať ani vy.
V murovanom altánku na rohu kúpeľnej budovy Napoleon Danubis nájdete prameň, z ktorého si môžete načapovať vodu do fľašky a odniesť ju domov. Dajte si ale pozor, voda je celkom horúca. Kým ju budete piť počkajte, kým trošku vychladne – pite ju teplú, nie horúcu, vtedy má najlepšie účinky. Odporúčaná dávka je 2 deci pred jedlom – ráno a večer.
Pitná kúra by mala pomôcť na rôzne žalúdočné choroby, katary horných dýchacích ciest, dnu, anorexiu, diabetes, cholecystopathiu a ďalšie ochorenia. Liečivé účinky piešťanskej vody môžete teda prijímať nielen cez kožu počas procedúr.
Plánujete rodinnú dovolenku alebo skupinový výlet? Kontaktujte nás pre viac informácií. Radi vám vyberieme pobyt na mieru.
Objednajte si niektorý z akciových pobytov v Kúpeľoch Piešťany
Potrebujete poradiť ohľadom výberu pobytu?
Zavolajte nám: 02 21 02 57 57 / 0903 664 164
Čo ponúkajú Piešťany? Program a okolie.
Kúpele Piešťany sú živý organizmus plný podujatí a atrakcií. Mnohé sme pri našich návštevách videli a vyskúšali osobne, o iných nám rozprávali zákazníci. Jedno je isté. Nudiť sa určite nebudete. Kúpele sú naozaj obrovské, my sme ich navštívili už niekoľkokrát a stále sú miesta, ktoré sme ešte nevideli. Z osobnej skúsenosti môžeme určite odporúčať:
Letný animačný program pre deti
Kúpele sú skvelým miestom aj pre rodiny s deťmi. Najmä v lete je bohatý animačný program pripravený pre deti každého veku. Páčiť sa im budú tvorivé dielne, pečenie koláčikov, mini diskotéka, detské kino, púšťanie lodičiek prianí a iné. Pestrý program je pripravený na každý deň. Rodinné pobyty sú často cenovo zvýhodnené.
Bohatý večerný program
Koncerty, tanečné zábavy alebo rôzne súťaže sú pripravené aj pre dospelých. Každý z hotelov sa snaží ponúkať bohatý program na večer, aby ste sa po celodenných procedúrach trochu zabavili. Ani jeden večer sme sa nenudili. Medzi naše naj večery patrili tie, kedy boli na programe koncerty alebo rôzne ochutnávky (zaujímavá bola napríklad ochutnávka rumu).
Kolonádový most
Najdlhší krytý most na Slovensku. Patrí k hlavným symbolom kúpeľov Piešťany a najdôležitejším prvkom funkcionalistickej architektúry Slovenska. Okrem oficiálneho názvu ho niekedy označujú aj ako Sklený most.
Jeho úlohou je prepájať Kúpeľný ostrov a mesto. Má 141,8 metrov a preklenuje rieku Váh. Stenou je rozdelený na severnú a južnú stranu, tá južná slúži aj ako solárium. Cez most budete prechádzať hneď niekoľkokrát, ale ten pocit bude vždy jedinečný.
Socha Barlolamača
Symbol mosta a aj celých Piešťan. Socha je odliata z bronzu a vznikla podľa návrhu Roberta Kühmayera. Na most bola osadená v roku 1933. Zaujímavé sú aj nápisy na oboch stranách, ktoré majú symbolizovať uzdravujúci silu kúpeľov. Zo strany mesta si môžete prečítať nápis Saluberrimae pistinienses thermae (Najuzdravujúcejšie piešťanské kúpele). Zo strany Kúpeľného ostrova nájdete zase známy biblický nápis Surge et ambula (Vstaň a choď).
Socha však na ostrove nie je jedinou. Pri prechádzkach mestským parkom, ale aj po Kúpeľnom ostrove ich nájdete mnoho. Nie sú už však tak historicky významné.
Kúpeľný ostrov
Ako atrakciu určite môžeme označiť aj samotný kúpeľný ostrov. Je totiž plný nielen komplexov hotelov a liečebných budov, ale navštívili sme aj mini ZOO (výhoda je, že je voľne prístupná) a golfový areál. Okrem toho bol kúpeľný ostrov nekonečným zdrojom prechádzok.
Zaujala nás najmä známa budova kúpeľného ostrova – hotel Thermia Palace, postavený v roku 1912 v secesnom štýle.
Ako milovníci prírody sme obdivovali tropické lekná v termálnych jazierkach.
Každého nadšenca umenia poteší freska z 1932, ktorú namaľoval svetoznámy Alfons Mucha ako vďaku za uzdravenie pre svoju dcéru. Nájdete ju v jedálni hotela Thermia Palace.
Kratšia túra na kopec Ahoj
Na tento neďaleký kopec sa môžete dostať šiestimi cyklotrasami, ale aj pešo. Hore nás čakala naozaj magická scenéria.
Plavba loďou okolo Sĺňavy
Klasika, ktorú sme nemohli vynechať. Je bohužiaľ viazaná na dobré počasie. Štandardne lode premávajú od marca do novembra, fungujú dva okruhy. Krátky (cca 50 minút) vás zavedie k Vtáčiemu ostrovu a späť. Dlhší (cca 75 minút) vás zavedie k Vtáčiemu ostrovu, cez Ratnovskú zátoku k Drahovskej hati, k Rybárskemu dvoru a späť.
Okružná jazda vláčikom
Piešťanský expres premáva z Kúpeľného ostrova do centra a späť. Stojí na jedenástich pravidelných zastávkach, takže sme mohli naskakovať na rôznych miestach – podľa toho kam sme chceli ísť a čo sme chceli vidieť. Jeden celý okruh trvá cca 40 minút. Vláčik štandardne jazdí v letnej sezóne – od mája do septembra. V prípade dažďa alebo nepriaznivého počasia nepremáva.
Cyklistické trasy
Kúpeľné procedúry môžete kombinovať s vhodne zvoleným pohybom. Okrem prechádzok sú skvelé aj cyklovýlety. Cyklotrasy v okolí kúpeľov nie sú veľmi náročné, my sme vyskúšali okružnú jazdu okolo vodnej nádrže Sĺňava. Trasa je asfaltová, s pohodlnou šírkou cca 3 – 4 metre. Počas výletu sme stretávali aj ďalších cyklistov a dokonca aj ľudí na korčuliach, bežcov či chodcov.
Prírodná priehrada Sĺňava
Počas leta môžete Sĺňavu využiť aj na kúpanie. Ponúka niekoľko pláží s pozvoľným vstupom do vody. Voda je čistá a pravidelne kontrolovaná. Milovníkov vodných športov poteší areál s vlekom pre vodné lyžovanie. Leto je tiež bohaté na rôzne podujatie a športové súťaže. Na Sĺňave sa nachádza aj ostrov Čajka (známy ako Vtáčí ostrov). Ide o chránené vtáčie územie.
Balneologické múzeum Imricha Wintera
Fyzickú aktivitu bolo potrebné vyvážiť spoznávaním. Vyrazili sme preto do miestneho múzea, ktoré bolo založené v roku 1928. Videli sme Etnografickú zbierku, ktorá sa skladala z flóry, fauny, keramiky, krojov, výšiviek, ľudovej architektúry, malieb i vystavených vzoriek slovenského rezbárstva. V jednej časti je možné vidieť pamätnú izbu Ivana Kraska, ktorú otvorili pri príležitosti stého výročia jeho narodenia.
Vážsky ostrov Lido
V tesnej blízkosti Domu umenia Piešťany sa nachádza ostrov, na ktorý sme vyrazili nielen my, ale aj množstvo kúpeľných hostí a miestnych obyvateľov. My sme sa po ňom iba prešli, ale videli sme, že niektorí si užili aj rybačku alebo opekačku.
Rozmýšľate ako využiť predĺžený víkend? A chcelo by to niečo iné oproti klasickým wellness pobytom? Máme pre vás niečo špeciálne! A to pobyt v kúpeľoch Piešťany!
Potrebujete poradiť ohľadom výberu pobytu?
Zavolajte nám: 02 21 02 57 57 / 0903 664 164
Kúpele a ubytovanie pre všetkých - náročných, aj menej náročných
Záleží len na vás, aké ubytovanie si vyberiete, aký štandard máte radi, lebo procedúry sú všade rovnako kvalitné.
Môžete si vybrať podľa vlastnej preferencie – spokojní budú nároční klienti, ktorí majú radi 5* starostlivosť (napríklad Hotel Thermia Palace) a svoje ubytovanie si nájdu aj klienti, ktorí majú radi jednoduchšie – cenovo dostupnejšie ubytovanie (napríklad krásne nové izby v 2* hotely Pro Patria).
Najpredávanejší hotel v našej ponuke je hotel Grand *** a celkovo najviac ľudí trávi svoje pobyty v štyroch hoteloch - Esplanade, Alameda, Splendid a Grand, ktoré sú prepojené kúpeľnou chodbou, ktorú si môžete pozrieť nižšie v našom videu.
Zaujímavosť - najdlhšia kúpeľná či hotelová chodba na Slovensku?
Pre zaujímavosť si s nami prejdite najdlhšiu kúpeľnú (hotelovú) chodbu na Slovensku. Prejsť ju celú nám trvalo 9 minút. Celá chodba je popretkávaná reštauráciami, masážami, krajčírstvom, bazénmi, vstupom do Balneoterapie a množstvom iného. Celú chodbu si môžete pozrieť na tomto videu (na Facebooku si ho pozrelo viac ako 100 000 ľudí):
Svetoznáme Kúpele Piešťany
Liečivé bahno a liečivá voda, ktorá vyviera priamo na Kúpeľnom ostrove, robia kúpele európskym, možno až svetovým unikátom. Spolu s dlhoročnou tradíciou sú toto hlavné dôvody, ktoré lákajú aj návštevníkov z rôznych častí sveta.
Najčastejšie otázky
Ako si zarezervovať kratší pobyt v Kúpeľoch?
S rezerváciou vám radi pomôžeme. Pokojne nás kontaktujte, vyberieme s vami ten správny typ pobytu a zodpovieme všetky dotazy. Sme najväčším predajcom pobytov na Slovensku, máme dlhoročné skúsenosti a kúpele Piešťany sme zažili niekoľkokrát aj na vlastnej koži.
Ako si vybrať správny hotel?
Na výber máte z niekoľkých hotelov v rôznych cenových kategóriách. Dokážeme vám teda pomôcť s výberom hotela podľa preferovanej ceny, typu stravovania atď. Všetko si spolu prejdeme a zvolíme tú najvhodnejšiu možnosť, aby ste s pobytom boli maximálne spokojní.
Je miesto vhodné aj pre rodiny s deťmi?
Pravdaže, Piešťany sú skvelým miestom aj pre rodiny s deťmi. Najmä v lete je pre ne prichystaný bohatý animačný program, sprievodné aktivity a bazény. Nudiť sa určite nebudú.
Môžem na kratší pobyt vyraziť aj sám / sama?
Jednoznačne. Je to skvelý spôsob ako si oddýchnuť a načerpať sily. Jednotlivci chodia do kúpeľov bežne.
Kúpele Piešťany sú miestom, kam sa radi vraciame. Spolu ako manželia, aj ako celá rodina. Vždy nám ukážu trošku inú tvár, vždy spoznáme niečo nové a nikdy sa nám nechce domov.
Je zaujímavé, koľko slovenských miest je výnimočných a pritom sa im venuje veľmi málo pozornosti. Sú to skryté poklady a my sme odhodlaní vám ich postupne ukázať. Prejsť, natočiť, zrecenzovať. Zažiť.
Kúpele Piešťany takým skrytým pokladom bezpochyby sú. Ako povedal pán doktor Bánovský, nielen pre starších ľudí. Ponúkame vám možnosť ich vyskúšať – napríklad na víkendový pobyt. Vychutnať si tú atmosféru, oddýchnuť si, zabaviť sa a dopriať svojmu telu regeneráciu.
Objednajte si niektorý z akciových pobytov v Kúpeľoch Piešťany
Potrebujete poradiť ohľadom výberu pobytu?
Zavolajte nám: 02 21 02 57 57 / 0903 664 164