Navigovať do miesta
KÚPELE LUČIVNÁ
a.s. Lučivná č. 290
059 31 Lučivná
Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj

Kúpele Lučivná

Zariadenie je momentálne vyradené z našej ponuky !
Obľúbené
Poloha Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Lučivná
Zavolajte nám - 02 21 02 57 57
Počet zobrazení: 34498×
Navigovať do miesta
KÚPELE LUČIVNÁ
a.s. Lučivná č. 290
059 31 Lučivná
Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj

Popis kúpeľov

Klimatické kúpele Lučivná sa nachádzajú v malebnom podtatranskom prostredí, 12 km od okresného mesta Poprad. Areál kúpeľov plný atrakcií a moderného vybavenia je situovaný do nádherného prírodného prostredia lesoparku o rozlohe 47 ha, v ktorom sú okrem liečebných domov rozmiestnené aj novovybudované polyfunkčné ihriská. Hlavným zameraním kúpeľov je poskytovanie kúpeľnej liečby deťom s netuberkulóznymi chorobami dýchacích ciest, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou komplexnej starostlivosti o deti s respiračnými ťažkosťami. Súčasťou kúpeľov je aj Základná škola spolu s materskou školou, ktoré patria do sústavy špeciálnych škôl a poskytujú výchovu a vzdelávanie zdravotne oslabeným deťom a žiakom počas liečebného pobytu v zdravotníckom zariadení.

 

Prínosom pre deti sú pri liečbe aj voľnočasové aktivity zväčša trávené na čerstvom tatranskom vzduchu a pobyt vo wellnes centre s 20 m bazénom, 4 druhmi sáun (klasická, parná, bylinková, infrasauna), hydromasážnou vaňou, škótskymi strekmi, floatingom a oddychovou zónou s výhľadom na tatranskú prírodu. Vo vonkajšom areáli sa nachádzajú polyfunkčné ihriská (tenisové, plážové volejbalové, plážové nohejbalové, badmintonové, streetbalové, petangové), ktoré sa využívajú v rámci liečebnej telesnej výchovy a sú vhodným doplnením aktivít v rámci voľného času. Je tu aj detský park s kĺzačkami, hojdačkami, pieskoviskami, preliezkami a kolotočmi. V prípade nepriaznivého počasia slúžia k športovému vyžitiu kryté telocvične a terasové ihriská, fitness centrum a novopostavená balneoterapia s už spomínaným wellness centrom. K dispozícii je viac ako 50 atrakcií.

 

Ubytovanie v kúpeľoch je v moderne a funkčne zariadených izbách rodinného, apartmánového aj individuálneho typu a k dispozícii je 8 liečebných domov. V celom areáli kúpeľov, ktorý je monitorovaný bezpečnostným kamerovým sytémom s vylúčením dopravy, je bezplatné WiFi pripojenie na internet a všetky športové a relaxačné aktivity, pomôcky a vybavenie sú zadarmo. Kúpele dýchajú rodinnou atmosférou a v rámci všetkých liečebných domov je možné ubytovanie sprievodu, a ak to kapacita dovolí, aj návštevy detského pacienta.

V kúpeľoch je pre detských pacientov a ich sprievod k dispozícii bohatý kultúrny tematický program šitý na mieru, ktorý starostlivo plánuje a vymýšľa profesionálny tím animátorov. V letnom amfiteátri sa pravidelne organizujú aj rôzne kultúrne podujatia. Okolie kúpeľov taktiež ponúka bohaté možnosti pre rôzne voľnočasové aktivity a to v každom ročnom období (pešia turistika či cykloturistika, aquapark Aquacity Poprad, rôzne zábavné atrakcie, lanové parky, lyžiarske strediská, množstvo jaskýň a zaujímavých prírodných úkazov). Jednoducho tatranské kúpele Lučivná sú miestom navrátenia zdravia, dočasným obnovením síl po chorobách či úrazoch, ale tiež miestom odpočinku a relaxácie. Zdravie, pohoda, relax a rodinná atmosféra sú tu zaručené.

Zameranie kúpeľov

Najväčšie a najmodernejšie rodinné kúpele na Slovensku, ktorých prírodným liečivým faktorom je najmä podhorská klíma, podmienená výhodnou polohou na južnom úpätí Vysokých Tatier. Kúpele sú zamerané predovšetkým na liečbu detských pacientov od 3 rokov až do dovŕšenia 18-tého roku života s nešpecifickými chorobami dýchacích ciest a niektorými alergickými ochoreniami. Liečia sa tu diagnózy netuberkulózneho charakteru dýchacích ciest ako chronický a opakujúci sa zápal priedušiek (bronchitídy), spastický zápal priedušiek, prieduškový záduch (bronchiálna astma), stavy po opakovaných zápaloch pľúc, chronické zápaly prínosových zátok (sinusitídy), celkové oslabenie zdravotného stavu po prekonaných chorobách dýchacích ciest a alergické nádchy. Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľného pobytu sú hlavne liečebné procedúry, ktoré sú individuálne, podľa zdravotného stavu a indikácie dieťaťa, nastavené špecializovaným zdravotným personálom pri vstupnej prehliadke.

Prírodné liečivé zdroje

Kúpele sa zameriavajú predovšetkým na klimatoterapiu a jej prínos pre zdravie detského pacienta v optimálnej kombinácii s rehabilitačnými liečebnými procedúrami. Podhorská klíma v kombinácii so zachovanou flórou podporené individuálnym liečebným plánom a špičkovou diagnostickou a terapeutickou technikou a odborným personálom sú priam predurčené kladne ovplyvniť zdravotný stav detského pacienta. Základnou liečbou je teda klimatická liečba pokojom (ležiace kúry) a dózovaná liečba pohybová v teréne, ktorá sa doplňuje liečebným telocvikom.

Wellness

 • 20 m bazén
 • 4 druhy sáun (klasická, parná, bylinková, infrasauna)
 • hydromasážná vaňa
 • škótske streky
 • floating
 • oddychová zóna

Pre deti

 • Vonkajšie ihriská (preliezačky, šmýkľavky, hojdacie siete)
 • Exteriérové profesionálne trampolíny
 • Detská lanovka/kladka
 • Vonkajšie športoviská
 • Futbalové ihrisko
 • 2× Beach volejbalové ihrisko
 • Tenisové kurty
 • Basketbalové/stre­etballové ihrisko
 • Footgolf
 • Stolný tenis
 • Oddychové a relaxačné zóny s posedením
 • Množstvo vonkajších šachových ihrísk
 • Ruské kolky
 • Amfiteáter s letným kinom
 • Ohniská
 • Animačný program
 • Využívanie atraktívneho vnútorného detského sveta s množstvom preliezačiek, šmýkačiek, interaktívnych hier
 • Možnosť zapojiť sa do animačného a kultúrneho programu pre kúpeľných hostí
 • Požičanie bicyklov
 • Požičovňa bicyklov
 • Tenis
 • Tenisový kurt

História

 Kúpele založil v roku 1872 statkár z obce Lučivná Donáth IV. Várady-Szakmáry na ploche 25 jochov lesíka, cez ktorý preteká potôčik Rakovec. Prvým liečebným domom kúpeľov bol dvojposchoďový hotel Neptun s kapacitou 24 izieb, ku ktorému neskôr pribudli vilky Tereza, Fortuna, Zora, Nezábudka a iné. Kúpeľná sezóna trvala od apríla do septembra a základnými liečebnými procedúrami boli zábaly, pitná kúra a kúpeľ v spojení s prechádzkami, člnkovaním na umelom jazierku, poľovačkami, rybačkou a chytaním rakov. V roku 1885 boli kúpele zaradené medzi liečebné ústavy a po roku 1937 boli postavené dva pavilóny pre liečebné procedúry, trafostanica, biologická stanica, hospodárska budova a štátna ľudová škola pre telesné slabé deti. Od 1. januára 1948 slúžili kúpele ako liečebňa pre detskú tuberkulózu. V roku 1953 prešli do štátnej zdravotnej správ, v rokoch 1948 – 1964 boli  zamerané najmä na liečbu detskej tuberkulózy a  v súčasnosti sú tu prírodné liečebné kúpele pre liečbu netuberkulóznych chorôb dýchacích ciest detských pacientov.

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Poloha kúpeľov

Na miernom južnom svahu pod úpätím Vysokých Tatier v nadmorskej výške 802 m.n.m.12 km od podtatranského mesta Poprad, na ceste z Tatranskej Štrby do Popradu.

Internet

V celom areáli kúpeľov je bezplatné WiFi pripojenie na internet.

Parkovanie

Parkovanie zadarmo v areáli kúpeľov.

Zvieratá

Domáce zvieratá povolené za poplatok.

Podávanie stravy

V reštaurácii Taverna raňajky vo forme bohatého menu, obed a večera. V ponuke sú tradičné domáce a medzinárodné jedlá. Lahodnú kávičku alebo pohár vínka je možné si dopriať v kaviarni rezortu Bonsaj.

Najčastejšie otázky o kúpeloch Kúpele Lučivná

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3