ZOO Košice

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Košice I, Košice - Kavečany

Rozlohou najväčšia zoologická záhrada na Slovensku a v Strednej Európe v prírodnom prostredí Čiernej Hory v Košiciach, mestskej časti Kavečany. Návštevníkom je z celkového areálu, ktorý má rozlohu 288 ha, sprístupnených 75 ha a z toho 5 ha patrí DinoParku, v ktorom sa nachádzajú desiatky druhohorných vládcov našej planéty v životných veľkostiach, unikátne 3D Kino zadarmo, detské atrakcie, paleontologické ihrisko, občerstvenie v DinoGrile a mnoho ďalšieho.

V súčasnosti žije v ZOO viac ako 240 druhov zvierat v počte približne tisíc kusov, nachádza sa tu aj najväčšia voliéra na Slovensku a najväčší areál medveďa hnedého v rámci ZOO strednej Európy. V roku 2002 sa podaril pracovníkom zoologickej záhrady jedinečný chovateľský úspech, keď sa tu narodili medvedie pätorčatá, ktoré boli zapísané do svetovej Guinnesovej knihy rekordov. Dva z nich tu žijú dodnes. ZOO chová pomerne aj veľkú kolekciu plemien domácich zvierat, spomedzi ktorých sú najcennejšie huculské kone, ktoré boli v minulosti zaradené do genofondu Slovenska. Každý deň, v prípade dobrého počasia, pripravuje ZOO pre návštevníkov v stanovených časoch komentované kŕmenie tučniakov jednopásich, tuleňov obyčajných, málp hnedých, surikát vlnkavých a počas víkendov medveďov hnedých.

V zoologickej záhrade vybudovali v roku 2011 botanický náučný chodník, ku ktorému postupne pribudol Vtáčí, Včelársky a Geologický chodník. Súčasťou chodníka je aj jediný areál kozorožcov sibírskych na Slovensku a interaktívne prvky s geologicko-paleontologickou tématikou.

ZOO sa nachádza 10 km od centra mesta Košice, smer Podhradová - Kavečany. Je dostupná z Košíc mestskou hromadnou dopravou na konečnú zastávky ZOO (MHD č.29 zastávky: Železničná stanica - Mlynská bašta - OD Mier - ZOO). Parkovanie priamo pred ZOO za poplatok. Otváracie hodiny a cenník.Najčastejšie otázky o atrakcii ZOO Košice

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3