Turistický región
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Rafting Pieniny

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Červený Kláštor
Obľúbené

Pieniny sport centrum sa nachádza v strede obce Červený Kláštor, pri lávke cez Dunajec. Tvorí ho kolektív mladých ľudí zaoberajúci sa splavovaním rieky Dunajec na raftových člnoch, požičiavaním športových lodí a horských bicyklov. Ponúka splav rieky Dunajec, ktorá preteká cez Národný park Pieniny nádherným kaňonom - prielom Dunajca - a na úseku 18 km tvorí hranicu s Poľskom. Prielom Dunajca sa radí medzi najväčšie prírodné kaňony v strednej Európe a ročne sa ním na drevených pltiach alebo raftových člnoch splavia tisíce ľudí. 

Splav je vhodný aj pre osoby, ktoré nikdy nesedeli v člne a počas celého slavu ich sprevádza inštruktor. Pre tých skúsenejších vodákov je k dispozícii požičovňa lodí (raftové člny pre 4 - 10 osôb, plastové a nafukovacie kanoe, kajaky a kompletná vodácka výstroj). V ponuke sú jednodňové a 2 - 4-dňové splavy rieky Dunajec. Po ukončení splavu je možné sa buď vrátiť späť na nástupište pešo, alebo na horskom bicykli po náučnom "Pieninskom" cyklo-chodníku okolo rieky, prípadne autobusom. Po splave určite padne vhod občerstvenie spojené s opekaním rôznych regionálnych špecialít pod zrubovým prístreškom, a dokonca aj pri ľudovej Goralskej hudbe.

V priestoroch centra sú klientom k dispozícii parkovanie, WiFi internet, toalety, šatňa, úschovňa batožín, vodácke turistické a cyklo informácie.


Najčastejšie otázky o atrakcii Rafting Pieniny

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3