Rafting Pieniny

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Červený Kláštor

Pieniny sport centrum sa nachádza v strede obce Červený Kláštor, pri lávke cez Dunajec. Tvorí ho kolektív mladých ľudí zaoberajúci sa splavovaním rieky Dunajec na raftových člnoch, požičiavaním športových lodí a horských bicyklov. Ponúka splav rieky Dunajec, ktorá preteká cez Národný park Pieniny nádherným kaňonom - prielom Dunajca - a na úseku 18 km tvorí hranicu s Poľskom. Prielom Dunajca sa radí medzi najväčšie prírodné kaňony v strednej Európe a ročne sa ním na drevených pltiach alebo raftových člnoch splavia tisíce ľudí. 

Splav je vhodný aj pre osoby, ktoré nikdy nesedeli v člne a počas celého slavu ich sprevádza inštruktor. Pre tých skúsenejších vodákov je k dispozícii požičovňa lodí (raftové člny pre 4 - 10 osôb, plastové a nafukovacie kanoe, kajaky a kompletná vodácka výstroj). V ponuke sú jednodňové a 2 - 4-dňové splavy rieky Dunajec. Po ukončení splavu je možné sa buď vrátiť späť na nástupište pešo, alebo na horskom bicykli po náučnom "Pieninskom" cyklo-chodníku okolo rieky, prípadne autobusom. Po splave určite padne vhod občerstvenie spojené s opekaním rôznych regionálnych špecialít pod zrubovým prístreškom, a dokonca aj pri ľudovej Goralskej hudbe.

V priestoroch centra sú klientom k dispozícii parkovanie, WiFi internet, toalety, šatňa, úschovňa batožín, vodácke turistické a cyklo informácie.


Najčastejšie otázky o atrakcii Rafting Pieniny

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3