Zbojnícka chata

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Vysoké Tatry

Nadmorská výška: 1960 m.n.m.

Chata sa nachádza vo Veľkej Studenej doline vo Vysokých Tatrách. Veľká Studená dolina patrí medzi doliny s najväčším počtom plies (26) a je bohatá na tatranskú faunu i flóru. Pôvodne poľovnícku chatu postavili v roku 1907, neskôr, po menších úpravách, bola sprístupnená verejnosti a dostala podobu turistickej ubytovne. V rokoch 1984 až 1986 bola rekonštruovaná a po požiari v roku 1999 opäť obnovená.

Celoročne otvorená chata má charakter turistickej ubytovne. Okrem ubytovania ponúka aj možnosť prípravy vlastných jedál v malej kuchynke pri nocľahárni, kde je k dispozícii plynový varič, úžitková voda a sušiareň. Ubytovať sa je možné bez stravy, s raňajkami, večerou, alebo polpenziou. V prípade záujmu zo strany klientov pripravia na chate aj desiatové balíčky. Zbojnícka chata je celoročne zásobovaná nosičmi.

Prístup k chate je po modrej turistickej značke zo Starolesnianskej poľany, na ktorú sa dá dostať napríklad z Hrebienka po magistrále. Výstup od Starolesnianskej poľany k chate trvá dve a pol hodiny. Trasa nie je veľmi náročná, aj keď  v polovici cesty je kúsok zabezpečený reťazami, a potom nasleduje aj trochu strmšie stúpanie, ktoré sa pre samotným vystupom k chate opäť zmierňuje. Pri Zbojníckej chate končí aj žltá turistická značka vedúca z Malej studenej doliny cez Priečne sedlo.

Chata je turistami veľmi vyhľadanou a je útočiskom milovníkov horolezectva, skialpinizmu a aktívnej turistiky.


Najčastejšie otázky o atrakcii Zbojnícka chata

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3