Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Zamkovského chata

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Starý Smokovec
Obľúbené

Nadmorská výška: 1475 m.n.m.

Zamkovského chata sa nachádza v Malej Studenej doline vo Vysokých Tatrách. Postavil ju horský vodca a horolezec Štefan Zamkovský v roku 1943 ako vlastný súkromný podnik a spravoval ju spolu so svojou manželkou. Počas 2. svetovej vojny poskytovala chata úkryt prenasledovaným politickým utečencom, partizánom a tiež židovských rodinám. Po “víťaznom februári” v roku 1948 chatu znárodnili a manželia Zamkovskí ju museli ako “kapitalisti” opustiť. Neskôr, v roku 1951 chatu prebral Slovakotour a premenoval na Chatu kpt. Nálepku a 1. mája 1991 dočasne prevzala správu nad Zamkovského chatou spoločnosť Slovenské Karpaty. 

Chata, otvorená celoročne,  ponúka ubytovacie a stravovacie služby. V objekte je 6 izieb pre 25 osôb so spoločnými sociálnymi zariadeniami a na prízemí  je kuchyňa a jedáleň, ktorej interiér je tvorený fotografiami výstavby a prevádzky pôvodnej Zamkovského chaty. 

Malá Studená dolina patrí k najnavštevovanejším vo Vysokých Tatrách a Zamkovského chata býva cieľom nenáročných výletníkov. Prístup k chate je možný z Hrebienka po červenej značke smer Skalnaté Pleso. Cesta trvá približne 1 hod. Po ceste k chate očarí návštevníkov Obrovský vodopád a krásne výhľady do tatranskej kotliny.Najčastejšie otázky o atrakcii Zamkovského chata

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3