Turistický región
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Vyhliadková veža UFO Bratislava

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava V, Bratislava - Petržalka
Obľúbené

Nezvyčajný tvar tejto originálnej veže v tvare lietajúceho taniera v Bratislave je súčasťou mosta SNP, ktorý spája Staré Mesto a mestskú časť Petržalka. Veža UFO patrí do asociácie World Federation of Great Towers a je vyhľadávaná najmä zahraničnými turistami. V jednom ramene pylónu mosta je reštaurácia spojená so samotným mostom šikmým rýchlovýťahom a v druhom ramene sa nachádza núdzové schodište so 430 schodmi.

Vyhliadková plošina, ktorá sa nachádza na streche reštaurácie je vo výške 95 ponúka výhľad z vtáčej perspektívy na Dunaj a dominanty hlavného mesta ako je Sad Janka Kráľa, Bratislavský hrad, Parlament alebo Dom Sv. Martina. Na jednej z najvyšších nekrytých vyhliadkových plošín v Európe je zadarmo k dispozícii aj ďalekohľad. UFO patrí k najznámejším a najfotografovanejším atrakciám Bratislavy a ročne ju navštívi niekoľko stotisíc turistov.

Pre tých odvážnejších je k dispozícii aj UFO Skywalk, unikátna sezónna (apríl - október) adrenalínová atrakcia, ktorá umožní vychutnať si návštevu vyhliadkovej veže UFO z úplne inej perspektívy. V doprovode profesionálneho inštruktora je možnosť vystúpiť na okennú rímsu vyhliadkovej veže, za okná reštaurácie, a zažiť neopakovateľný pocit blízkosti oblakov a nádherný panoramatický výhľad na Bratislavu.

Vstup na vyhliadku je možný denne od 10:00 hod. do 23:00 hod. a je spoplatnený, reštaurácia je otvorená v čase 12.00 - 23.00 hod., parkovanie možné pod UFOm zadarmo.Najčastejšie otázky o atrakcii Vyhliadková veža UFO Bratislava

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3