Turistický región
Východné Slovensko, Košice a okolie, Košický kraj, Abov, Slanské vrchy
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Vyhliadka Hradová

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Košice
Obľúbené

Nadmorská výška: 466 m.n.m.

Vyhliadková veža na vrchu Hradová, z ktorej je pekný výhľad skoro na všetky mestské časti mesta Košice. Bola postavená v roku 1987 na mieste starej drevenej vyhliadkovej veže z roku 1909 zvanej Rákociho rozhľadňa. Priestorová oceľová konštrukcia veže je doplnená drevom, ktoré je použité ako nášľapná vrstva podlahy, a je vysoká 21,5 m. Štvornohý stôl má konzolové vyloženia troch vyhliadkových terás vo výške 10,88 m, 13,6 m a 16,32 m, ktoré sú chránené drevenou ihlanovou strechov s plechovou krytinou.

Prístup k vyhliadke je možný zo strediska Hradová (cca 20 min.) a taktiež zo strediska strediska Čermeľ – Čermeľské údolie po žltej turistickej značke (cca 1 hod.). Vstup na vežu je časovo obmedzený, v lete cez pracovné dni do 18.00 hod. a počas víkendu až do 19.00 hod. Je možné dohodnúť sa aj na jednorázovom vstupe pre skupinu mimo prevádzkovej doby. Za vstup sa platí skutočne symbolické vstupné a na mieste sa dajú zakúpiť pohľadnice, známky alebo magnetky. V jej blízkosti sa nachádza zrúcanina Košického hradu, ktorého súčasťou je hradná scéna, prírodný amfiteáter a infocentrum. Okolie ponúka aj možnosť opekania a nachádza sa tam aj náučný chodník.

V prípade extrémne nepriaznivých poveternostných podmienok (búrka, silný vietor, krupobitie a pod.) je objekt z bezpečnostných dôvodov uzatvorený.


Najčastejšie otázky o atrakcii Vyhliadka Hradová

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3