Turistický región
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Vodácke centrum Bratislava

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava IV, Bratislava - Devínska Nová Ves
Obľúbené

Agentúra zabezpečujúca splavy v blízkosti Bratislavy aj v zahraničí ma sídlo v Lodenici UK v Bratislave, v Karloveskej zátoke. Najvyhľadávanejšími sú splavy po Malom Dunaji a to od jari až do neskorej jesene. V ponuke je krátky 2-hodinový splav, ktorý je ukončený v Jelke pri vodnom mlyne, alebo splavovanie celého ramena, čo je výlet dlhý až 5 dní. Na tejto 128 km dlhej trase sa nachádzajú 4 vodné mlyny, 6 kempov, veľa „divokých táborísk“ a hlavne nádherná príroda. Obľúbeným splavom je aj večerný splav po Dunaji z Hainburgu, ktorý je určený pre všetky vekové kategórie a je vhodný aj pre neplavcov. Perfektný relax po dni strávenom v práci s výhľadom na hrad Devín, Bratislavu a romantické štrkové pláže. Splavuje sa každý deň od konca apríla až do začiatku októbra. 

V lodenici v Karloveskej zátoke je možné vypožičať si aj kanoe a rôzne druhy kajakov a okrem štandardného zapožičania automaticky pribalia aj pádla, plávacie veci či sudy na suché veci. A pre tých, ktorí ešte nesedeli v kajaku je tu  víkendový kurz "Škola kajaku" v krásnom prostredí maďarských ramien Dunaja, a to len kúsok od Bratislavy, kde sa nachádza veľká sieť ramien. 

Ďalšie ponuky ako aj bližšie informácie o kurzoch kajaku je možné si pozrieť na web stránke agentúry.Najčastejšie otázky o atrakcii Vodácke centrum Bratislava

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3