Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

TrickLandia

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Starý Smokovec
Obľúbené

Galéria v Starom Smokovci v blízkosti autobusovej zastávky. Jej priestory sú miestom, kde je možné zažiť fantastické putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. Trickart je umenie, ktoré vytvára vizuálne ilúzie postavené na zobrazovaní predmetov akoby naozaj existovali. V skutočnosti sa však jedná len o dvojrozmerné kresby. Zábavná a vzrušujúca hra medzi umelcom a návštevníkom.

V priestoroch galérie TrickLandu o rozlohe 500 m2 nájdeme napr. námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, alebo reálie obcí a zámkov Slovenska (napr. Vlkolinec, Dunajec, Bojnický zámok a iné), spolu 24 atrakcií. Tie obsahujú 15 trick-artových obrazov, rozšírenú (augmented) realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a iné. A dokonca, pri správnom umiestnení fotografa, sa návštevníci môžu stať na fotke súčasťou obrazu a umenia.

Pre zaujímavosť - na výstavbu galérie bolo použitých 6m3 dreva a 9600 šruobov / vrutov; na obrazy sa spotrebovalo takmer 2000 sprejov; v zrkadlovom kráľovstve sa nachádzajú zrkadlá s plochou viac ako 200 m2 a a celom projekte sa pracovalo presne rok a odpracovalo sa spolu 9600 hodín. Prehliadka galérie trvá 45 - 60 min. Pre viac informácií o otváracej dobe a cenách vstupov pozri TU.Najčastejšie otázky o atrakcii TrickLandia

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3