Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Tomášovský výhľad

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Spišská Nová Ves, Spišské Tomášovce
Obľúbené

Nadmorská výška: 650 - 667 m.n.m.

Skalný výstupok terasovitého tvaru z vápencových zlepencov s najkrajším výhľadom v Slovenskom raji, na južnom svahu Ludmanky, nad riekou Hornád. Skalná stena je vysoká 200 m, v hornej časti obľúbenej skalolezcami má cca 35 m a po väčšinu svojej výšky je kolmá, v hornej časti prechádza až do previsov. Pod skalnou terasou v bezprostrednej blízkosti turistického chodníka sa nachádza jaskyňa "Michalova džura", Čertova diera, ktorá má dĺžku 46 m a obývaná bola už v dobe kamennej. Má charakter skalnej plošiny a zároveň tvorí vyhliadkovú vrcholovú plošinu tejto turistickej atrakcie.

Výstup na najkrajší výhľad v Slovenskom raji nie je obzvlášť náročný. Možností, ako sa dostať na Tomášovský výhľad je niekoľko. Najjednoduchšia, najkratšia i najmenej namáhavá je trasa zo Spišských Tomášoviec, kam sa dá dostať autom, autobusom i vlakom. Trasa má 3,5 km a je značená (zelená značka) a trvá cca 40 min. Výstup hore zvládnu hravo aj malé deti, prípadne seniori. 

Tomášovský výhľad spolu s Dobšinskou ľadovou jaskyňou najnavštevovanejšími lokalitami Slovenského raja.Najčastejšie otázky o atrakcii Tomášovský výhľad

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3