Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Skicentrum Lopušná dolina, Lučivná

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Svit
Obľúbené

Ski areál zahŕňa tri strediska: Lopušná dolina SkiTatry (nadmorská výška: 784 - 1024 m.n.m.), Lopušná dolina Skichem (nadmorská výška: 750 - 930  m.n.m.) a Snowpark Lučivná (nadmorská výška‎: ‎746 - 856 m.n.m.). Lyžiarské strediská majú veľmi výhodnú polohu, ležia len 11 km od Popradu a 3 km od Svitu, a milovníkom zjazdového lyžovania ponúkajú kvalitné svahy vhodné pre skúsenejších, ale aj pre začínajúcich lyžiarov.

V lyžiarskom stredisku SkiTatry sú k dispozícii tri zjazdovky s dĺžkou 1100, 750 a 150 m a prevýšením 240 m. Prepravu osôb zabezpečuje lyžiarsky vlek typu Tatrapoma H-130 s kapacitou 900 osôb / h, pre deti a začínajúcich lyžiarov lyžiarsky vlek typu Tatrapoma S s kapacitou 300 osôb / h. Skichem ponúka lyžiarom dve zjazdovky s dĺžkou 800 a 719 m s niekoľkými vlekmi s celkovou prepravnou kapacitou 2500 osôb / h. V stredisku je vybudované aj osvetlenie, ktoré umožňuje lyžovačku aj počas neskorých večerných hodín. Zjazdové trate v ski areáli Skichem sú kategorizované ako ľahké a stredne náročné. V Snowparku Lučivná sú malým aj veľkým návštevníkom k dispozícii 4 lyžiarske vleky, 1,5 km lyžiarskych a 3 km bežeckých tratí a tiež snowtubingová dráha, alebo kolotoč na svahu. 

Snehová pokrývka je zabezpečovaná v strediskách aj technickým zasnežovaním a svahy sú pravidelne upravované snežnou pásovou technikou. Výhodou všetkých troch stredísk je dobrá dostupnosť od hlavných cestných komunikácií, cenovo prístupné prepravné lístky, a hlavne kvalitne upravené zjazdové trate. Spolu je pre návštevníkov k dispozícii 14 vlekov, zjazdové trate v dĺžke 6400 m a upravené bežecké trate pred vstupom do doliny. Strediská poskytujú množstvo služieb pre návštevníkov všetkých vekových kategórii. Súčasťou areálu lyžiarskych stredísk sú lyžiarska a snowboardingova škola, požičovňa športových potrieb a ski servis, reštaurácia, bufety s rýchlym občerstvením, strážené parkovisko, prírodná ľadová plocha a ubytovanie priamo pri zjazdovke. Pre viac informácií pozri skitatry.sksvitlopusnadolina.sksnowpark.sk.


Najčastejšie otázky o atrakcii Skicentrum Lopušná dolina, Lučivná

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3