Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Belianske Tatry, Bachledova dolina, Tatry, Prešovský kraj, Spišská Magura

Stone Art Gallery Ždiar

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Ždiar

Galéria vystavuje diela svetoznamého umeleckého sklára pochadzajúceho zo Ždiaru, Jána Zoričáka, ktorý patrí medzi najvýznamnejších slovenských, ale aj francúzskych sklárov. Narodil sa v roku 1944 v Ždiari, študoval na Strednej priemyselnej škole sklárskej v Železnom Brode a na Vysokej škole umeleckého priemyslu v Prahe. Po absolvovaní vysokoškolského štúdia spolu so svojou francúzskou spolužiačkou, neskôr manželkou, odchádzajú žiť a tvoriť do francúzskeho mesta Talloires.

Za svoje umelecké diela získal v roku 1972 bronzovú medailu na výstave v skla v Mníchove, v roku 1980 Cenu Glaspreis vo Švajčiarsku, nasledovalo ocenenie v Španielsku a v roku 1984 aj cena za sochárske dielo v Bratislave. V roku 1986 sa Ján Zoričák stal Rytierom Rádu umenia a literatúry Francúzskej republiky a v roku 2013 mu prezident SR udelil vyznamenanie Pribinov kríž I. triedy.

Ján Zoričák sa celý život venuje fotografii a plastikám zo skla. Patrí medzi tie výnimočné umelecké osobnosti pochádzajúce zo Slovenska, ktoré sa dokázali vo svojom odbore úspešne presadiť i v zahraničí.


Najčastejšie otázky o atrakcii Stone Art Gallery Ždiar

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3