Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Lyžiarske stredisko Starý Smokovec

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Starý Smokovec
Obľúbené

Nadmorská výška: 1025 m - 1480 m

Lyžiarske stredisko charakteristické jednou z mála sánkarských dráh na Slovensku, v Starom Smokovci, rozdelené do dvoch areálov vhodné najmä pre rodiny s deťmi. Areály Hrebienok a Jakubova lúka sú od seba vzdialené len 600 m.

Lyžovať sa dá buď z Hrebienka do Starého Smokovca, v ponuke je jedna ľahká (modrá) zjazdovka s dĺžkou 2350 m bez technického zasnežovania a sánkarska dráha s večerným osvetlením s dĺžkou 2500 m. Prepravu na Hrebienok zabezpečuje pozemná lanovka s dĺýkou trate 1937 m a kapacitou 1600 osôb / hod. Obľúbenou atrakciou na Hrebienku je ľadová bazilika - Tatranský ľadový dóm, ktorý tu vyrastá každú zimu a ponúka fascinujúce pohľady na hru svetiel v ľadových sochách pod priesvitnou kopuľou kruhovitej miestnosti. Táto majestátna ľadová stavba, ktorá nemá na Slovensku obdobu, rozhodne stojí za návštevu.

Ďalšou variantou je lyžovažka priamo na Hrebienku na Jakubkovej lúke, tu sú dva lyžiarske vleky (dĺžka 853 a 70 m) s ľahkými (modrými) zjazdovkami. Tento miniareál je ideálny na výučbu lyžovania pre deti a začiatočníkov a nenáročnú rodinnú lyžovačku za nízke ceny. Pre vyznávačov bežeckého lyžovania sú v okolí strediska bežecké trasy.

V stredisku sú návštevníkom k dispozícii lyžiarska škola, ski servis a požičovňa športového vybavenia, ubytovanie, bufet pod Jakubovou lúkou, bufet a reštaurácia v hoteli Sorea na Hrebienku ev. v Bilíkovej chate (ďalšie možnosti stravovania priamo v Starom Smokovci) a platené parkovisko.
Starý Smokovec - mapaNajčastejšie otázky o atrakcii Lyžiarske stredisko Starý Smokovec

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3