Sokoliarsky dvor Astur, hrad Červený Kameň

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Ilava, Červený Kameň

Sokoliarstov sa nachádza sa v krásnom prostredí Malých Karpát na hrade Červený Kameň medzi dedinkami Častá - Píla, cca 35 km od hlavného mesta Bratislavy. Astur (starolatinský názov pre jastraba) je rodinné sokoliarstvo s najväčšou expozíciou dravých vtákov, mini zoo a náučným parkom na Slovensku. Taktiež tu môžeme vidieť aj iné zvieratá pohybujúce sa na sokoliarskom dvore a vzácne rastliny a dreviny zákonom chránené, ktoré rastú na území hradu Červený Kameň. 

Návštevníci tu majú možnosť vidieť dravce pri lietaní, ale aj pri spolunažívaní s králikom divým (náučný chodník), a odfotiť sa s dravcom na rukavici. Tí najmenší sa môžu pohrať v detskom kútiku a užiť si tak jedinečnú atmosféru tohto nádherného miesta. Súčasťou práce sokoliarstva je aj liečenie zranených dravcov, vzdelávanie mládeže a napomáhanie ochrane dravých vtákov.

Počas letných mesiacov organizuje sokoliarstvo na hrade letecké ukážky dravcov, ktoré trvajú približne 40 min., alebo letný sokoliarsky tábor pre deti do 7 rokov. V rámci areálu je k dispozícií už spomínaný detský kútik, oddýchová zóna a možnosť občerstvenia. Parkovanie je možné na parkovisku pri hrade.Najčastejšie otázky o atrakcii Sokoliarsky dvor Astur, hrad Červený Kameň

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3