Turistický región
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Vyhliadková veža Devínska Kobyla

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava IV, Bratislava - Devínska Nová Ves
Obľúbené

Vyhliadková veža stojí na najvyššom bode (514 m.n.m.) Devínskej Kobyly v mestskej časti Bratislava - Devínska Nová Ves. Táto vyhliadková veža bola oficiálne sprístupnená 15.07.2020. Na tom istom mieste kedysi stála jej predchodkyňa a to v oblasti bývalej raketovej základne. Architektonické štúdio Šebo Lichý, ktorý ju má na svedomí, sa inšpirovalo miestnou faunou a flórou. Pripomínať by mohla modlivku zelenú alebo bodliak Pestrec mariánsky.

Rozhľadňa je situovaná na hranici troch mestských častí – Devín, Dúbravka a Devínska Nová Ves. A okrem panoramatických výhľadov na hlavné mesto Bratislavu, z nej dovidíme aj k našim susedom – do Rakúska, Maďarska a Česka. Veža je vysoká 21 m, na jej vrchol vedie 112 schodov, a v rôznych výškových provniach sú umiestnené tri vyhliadkové plošiny. Prvá vo výške približne 14 m (z tejto plošiny je možné vidieť Zobor (Tribeč), Košice, Senec, Trojmedzie (SK, AT, HU), Kamzík, Letisko M. R. Štefánika, Budapešť, Slavín, Bratislavu (Staré Mesto), Bratislavský hrad, Gerulatu a Gabčíkovo), druhá o tri metre vyššie (z tejto plošiny vidíme zasa Schloss Hof, Cyklomost slobody, Prahu, Marchegg, Devínsku Novú Ves, Pálavu, Brno, Volkswagen, Trojmedzie (SK, AT, ČR), Záhorskú Bystricu, Marianku, Záruby (Malé Karpaty), Hrad Pajštún a Stupavu) a tretia, na samom vrchu, vo výške 20 m, z ktorej môžeme vidieť Königswarte, Wolfsthal, Neziderské jazero, Devín a hrad Devín, Hainburg, Carnuntum, Most Andreas Maurer, Letisko Schwechat a Viedeň.

K vyhliadkovej veži sa môžeme dostať značkovanými turistickými chodníkmi z Dlhých Dielov, z  Karlovej Vsi, od hradu Devín, z Devínskej Novej Vsi, alebo z Dúbravky. Najjednoduchšia je cesta po červenej značke (z Karlovej Vsi alebo od hradu Devín). Naopak, po zelenej z Devínskej Novej Vsi vedie ťažšia trasa, ktorá je pomerne strmá, ale na druhej strane rýchla. Širokej verejnosti je rozhľadňa sprístupnená zadarmo a bez otváracích hodín. Jediným obmedzením je zimné obdobie, kedy je vstup na vežu oficiálne zakázaný.


Najčastejšie otázky o atrakcii Vyhliadková veža Devínska Kobyla

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3