Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Pumptrack

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Spišská Belá
Obľúbené

Bike park s pumptrackovou dráhou v Spišskej Belej pri Belianskom rybníku. Autorom pumptracku, ako aj celého bike parku, je Roman Kaločay. Ide o prvú časť bike parku, nakoľko celý plánovaný bike park má byt podľa spracovaného projektu oveľa väčší. a je súčasťou projektu „Belianske Tatry – Spolu a lepšie“. Celková dĺžka naprojektovanej trasy je cca 695 m.

Na asfaltovej pumptrackovej dráhe jazdci na bicykli, korčuliach, kolobežkách alebo skateboardoch pomocou pohybov hore a dolu na dráhe „pumpujú“ a tým namiesto šliapania do pedálov poháňajú kolesá. Celková dĺžka dráhy je cca 183 m. Na dráhe sa jazdí primárne v jednom smere, je zakázané zastavovať a meniť smer počas jazdy. Na opustenie dráhy slúži určené miesto, tzv. štartovací pahorok (vŕšok). Zmena smeru jazdy sa realizuje taktiež zo štartovacieho pahorku, ale iba v čase, kedy je dráha voľná, a po dohode s ostatnými užívateľmi pumptracku. 

Deti do 12 rokov môžu pumptrack využívať len v sprievode zákonného zástupcu alebo osoby staršej ako 18 rokov. Všetky prekážky na dráhe sú bez problémov jazditeľné ako pokročilými jazdcami, tak aj začiatočníkmi.


Najčastejšie otázky o atrakcii Pumptrack

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3