Turistický región
Východné Slovensko, Šariš, Prešovský kraj, Čergov, Ondavská vrchovina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Prírodné letné kúpalisko Makovica

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Bardejov, Nižná Polianka
Obľúbené

Bývala požiarna nádrž, v súčasnosti prírodné letné kúpalisko je situované severne od mesta Bardejova, cca 3 km od poľských hraníc, v Nižnej Polianke, pod lyžiarskym vlekom vo svahu. Kúpalisko (50 x 60 m) napustené prírodnou, pitnou vodou je rozdelené na dve časti, časť pre plavcov (hĺbka vody 3,5 m) a časť pre deti (hĺbka vody 1,5 m) . Teplota vody v závislosti od počasia sa v letnej sezóne pohybuje v rozmedzí 21 - 27°C. Súčasťou kúpaliska je aj skokanský mostík s dvomi úrovňami 2 m a 4,5 m.

Areál kúpaliska má upravené trávnaté plochy s možnosťou opaľovania sa, nachádzajú sa tu detské hojdačky, trampolíny a hojdacie siete, bufety s rýchlym občerstvením, vonkajšie sprchy, vnútorné sprchy s teplou vodou, WC a práčka. Netradičnou atrakciou kúpaliska je knižnica s posedením na čítanie priamo vo vode.

Prírodné letné kúpalisko Makovica má kapacitu cca 1 500 – 2 000 osôb. V cene vstupného sú plážové stoličky, bezdrôtové pripojenie na internet a v prípade potreby je možnosť zapožičania deky alebo osušky. Parkovanie je zabezpečené približne 100 m od areálu kúpaliska a je bezplatné. V letnej sezóne je možné využiť aj kyvadlovú dopravu na Makovicu a späť - z autobusovej stanice Bardejov.Najčastejšie otázky o atrakcii Prírodné letné kúpalisko Makovica

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3