Prírodné letné kúpalisko Makovica

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Bardejov, Nižná Polianka

Bývala požiarna nádrž, v súčasnosti prírodné letné kúpalisko je situované severne od mesta Bardejova, cca 3 km od poľských hraníc, v Nižnej Polianke, pod lyžiarskym vlekom vo svahu. Kúpalisko (50 x 60 m) napustené prírodnou, pitnou vodou je rozdelené na dve časti, časť pre plavcov (hĺbka vody 3,5 m) a časť pre deti (hĺbka vody 1,5 m) . Teplota vody v závislosti od počasia sa v letnej sezóne pohybuje v rozmedzí 21 - 27°C. Súčasťou kúpaliska je aj skokanský mostík s dvomi úrovňami 2 m a 4,5 m.

Areál kúpaliska má upravené trávnaté plochy s možnosťou opaľovania sa, nachádzajú sa tu detské hojdačky, trampolíny a hojdacie siete, bufety s rýchlym občerstvením, vonkajšie sprchy, vnútorné sprchy s teplou vodou, WC a práčka. Netradičnou atrakciou kúpaliska je knižnica s posedením na čítanie priamo vo vode.

Prírodné letné kúpalisko Makovica má kapacitu cca 1 500 – 2 000 osôb. V cene vstupného sú plážové stoličky, bezdrôtové pripojenie na internet a v prípade potreby je možnosť zapožičania deky alebo osušky. Parkovanie je zabezpečené približne 100 m od areálu kúpaliska a je bezplatné. V letnej sezóne je možné využiť aj kyvadlovú dopravu na Makovicu a späť - z autobusovej stanice Bardejov.Najčastejšie otázky o atrakcii Prírodné letné kúpalisko Makovica

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3