Turistický región
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Prameň lásky a Prameň zabudnutia

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Stará Ľubovňa, Vyšné Ružbachy
Obľúbené

Nachádzajú sa v kúpeľoch Vyšné Ružbachy, ktoré patria medzi najstaršie na Slovensku, 5 min. cesty pešo od hlavného smerovníka pri kúpalisku Izabela (vedie tam miestna zelená značka). Prvá písomná zmienka o zázračných účinkoch vody pochádza už zo 16. storočia. Vyvierajúca voda z prameňov pozitívne účinkuje na brušné problémy, zapálené mandle i na bolesť hlavy a taktiež je účinná pri liečbe reumatických, zažívacích, kožných, pľúcnych a srdcových problémov.

Prameň lásky a Prameň zabudnutia, sú opradené legendami a jedna z nich hovorí, že by sa mal človek najprv napiť z Prameňa zabudnutia, aby zabudol na starú lásku a potom z Prameňa lásky, aby našiel novú. Ti, ktorí túžia zažiť večnú lásku, musia navštíviť kúpele Vyšné Ružbachy, pretože voda z prameňov milencom zaručuje večnú lásku :-). 

Zaujímavým zdrojom liečivej vody vo Vyšných Ružbachoch je aj prameň Kráter, najznámejší a najväčší travertínový kráter na Slovensku. Je jediným svojho druhu, na svete sú už len dve, a to na Novom Zélande a na Islande. Minerálna voda krátera svojim zložením blahodarne pôsobí pri liečbe duševných ochorení, kvôli vysokému obsahu lítia, pomáha však aj pri brušných problémoch, reumatických, pľúcnych i kožných chorobách.

Kúpele Vyšné Ružbachy sú vyhľadávaným turistickým miestom a to kvoli krásnej prírode, histórii, kultúre, ale najmä termálnym kúpeľom. Návštevníci tu nájdu zaslúžený oddych, relax a predovšetkým zdravie. Ubytovanie v kúpeľoch pozri TU.


Najčastejšie otázky o atrakcii Prameň lásky a Prameň zabudnutia

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3