Turistický región
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Pltníctvo Dunajec, splavovanie prielomu Dunajca - Pieniny Červený Kláštor

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Červený Kláštor
Obľúbené

Splavovanie Dunajca na drevených pltiach v nádhernej prírodnej scenérii Pieninského národného parku z Červeného Kláštora prielomom Dunajca po štátnu hranicu pri obci Lesnica. Trasa je dlhá 10 km a zdolať ju trvá od 90 – 120 minút. Prielom Dunajca sa radí medzi najväčšie prírodné kaňony v strednej Európe a ročne sa ním na drevených pltiach splavia tisíce ľudí. Počas plavby sa môžete kochať nádhernou pieninskou prírodou, skalnými prevismi a majestátnymi Tromi Korunami, ktoré privítajú návštevníkov pred vstupom do pieninského kaňonu.

Návrat do Červeného Kláštora po ukončení splavu je možný pešo alebo na bicykli a to po náučnom chodníku vedúcom prielomom Dunajca po slovenskom brehu. Bicykle na návrat z Lesnice do Červeného Kláštora si môžete rezervovať vopred telefonicky, e-mailom alebo pri zakúpení lístka. Čas trvania trasy pešou chôdzou je 1,5 - 2 hod., na bicykli to prejdete za 45 min. – 1 hod. Späť do Červeného Kláštora sa môžete nechať priviezť aj kyvadlovou dopravou, ktorej zasávka sa nachádza pri Chate Pieniny v Lesnici (tá je vzdialená od konečného prístavu cca. 800 m) a cesta k nej trvá cca 30 min. 

Pltnícka sezóna sa začína 15. apríla a končí sa 30. októbra, denne od 8:00 do 17:00 hod. Lístky na splav je možné objednať si telefonicky, prostredníctvom internetu alebo priamo zakúpiť v pokladniach a to na hlavnom prístavisku pltí v Červenom Kláštore (s možnosťou parkovania) a na prístavisku „Pod Lipami“ pri Múzeu Červený kláštor (bez možnosti parkovania). 


Najčastejšie otázky o atrakcii Pltníctvo Dunajec, splavovanie prielomu Dunajca - Pieniny Červený Kláštor

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3