Nová Polianka 6
059 83 Vysoké Tatry
Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Pedal Planet, planéta šliapacích autíčok Nová Polianka

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Vysoké Tatry
Obľúbené

Galéria patrí k jednej z najväčších súkromných zbierok šliapacích autíčok v Európe. Viac ako 110 exponátov z celkového počtu 300 ks je tu rozdelených do šiestich hlavných skupín. 50 unikátnych autíčok je rozdelených podľa krajiny vzniku: od Talianska cez Nemecko, Rusko, Francúzsko, Veľkú Britániu ako aj ďalších európskych štátov. Nechýba ani luxusná značka Rolls Royce.

Veľkú časť zbierky tvoria najmä autíčka Formuly 1 a Indianapolis popredných značiek ako Giordani, Gimca, Pines, Morrelet Guerineau, Rosca a ikonické modely značiek Porsche, Mercedes a Jaguar. V retro sekcii tým skôr narodeným určite oživí spomienky legendárny šliapací Moskvič, ktorý bol pre pár desiatkami rokov súčasťou nejednej slovenskej domácnosti.

V zážitkovej časti galérie sa myslelo aj na tých najmenších. Pripravené sú pre nich autíčka na fotenie, jedinečná kolekcia vojenských a policajných autíčok, ba dokonca aj plne funkčný kolotoč. Samostatnou sekciou sú rakety a lietadlá pod animovanou hviezdnou oblohou a pohyblivou talianskou raketou pre dvoch malých kozmonautov s plnou výzbrojou, ktorej sa nedá odolať. A na interaktívnych dotykových Touch Pointoch si každý z návštevníkov nájde podrobnosti, dobové fotografie, reklamy aj zaujímavosti o jednotlivých exponátoch.

http://www.pedalplanet.sk/foto/files/stacks_image_2390.png


Najčastejšie otázky o atrakcii Pedal Planet, planéta šliapacích autíčok Nová Polianka

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3