Turistický región
Orava, Malá Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy, Kubínska Hoľa, Oravská Magura
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Oravská galéria

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Dolný Kubín, Dolný Kubín
Obľúbené

Regionálna galéria v Dolnom Kubíne. Bola založená v roku 1965 a sídli v Župnom dome zo 17. storočia, ktorý slúži ako administratívne a výstavné centrum galérie. Prezentuje diela, ktoré zastupujú maľba, úžitkové umenie, grafika, plastika a iné výtvarné disciplíny. V zbierkovom fonde má v ôsmich výtvarných disciplínach 8 658 kusov výtvarných diel a patrí medzi najvýznamnejšie galérie na Slovensku. V štyroch výstavných miestnostiach sú okrem krátkodobých výstav nainštalované aj stále expozície - Staré umenie 15. až 19. storočia, Ikony, Slovenské výtvarné umenie 20. storočia, Štefan Siváň - rezbár z Oravy a Tradičné ľudové umenie - výber. Od svojho založenia do konca roka 2019 oravská galéria pripravila 635 výstav slovenského a zahraničného výtvarného umenia, ktoré videlo spolu so stálymi expozíciami 3 054 485 návštevníkov.

Okrem Dolného Kubína prevádzkuje Oravská galéria ďalšie stále expozície a to expozície tradičného ľudového výtvarného umenia na Slanickom ostrove umenia na Oravskej priehrade (Námestovo) a Galériu Márie Medveckej v Tvrdošíne.

Galéria je otvorená celoročne v dňoch utorok - nedeľa (v prvú nedeľu mesiaca je vstup zadarmo pre všetkých návštevníkov). Ako jediná galéria na Slovensku prevádzkuje vlastnú loď „OG SLANICA“ na prepravu návštevníkov do expozícií Tradičného ľudového umenia na Slanickom ostrove umenia. Oravská galéria cenník.Najčastejšie otázky o atrakcii Oravská galéria

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3