Turistický región
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Ľubovnianska vrchovina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Nestville Park

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Stará Ľubovňa, Hniezdne
Obľúbené

Malebná dedinka s názvom Hniezdne sa nachádza neďaleko Starej Ľubovne. A práve v tejto dedinke sa vyrába slovenská whisky, ktorá sa dokázala presadiť aj na svetových trhoch. Zakladateľom prvej slovenskej Nestville Whisky je Marián Gureg. Táto slovenská firma nadväzuje na staré liehovarnícke tradície severného Spiša a liehovar je dokonca o viac než 100 rokov starší ako najstarší registrovaný liehovar v USA, kde sa vyrába svetoznáma whisky JackDaniels. Whisky, slovo ukrývajúce v sebe „tekuté zlato“, ktorého výroba vo svete siaha až do štvrtého storočia minulého tisícročia. Slovenská whisky vzniká zmiešaním štyroch destilátov zo štyroch rôznych dubových sudov z archívu Nestville Whisky.

A preto, ak ste milovníkom kvalitných destilátov, navštívte v dedinke Hniezdne Nestville Park a dozviete sa o prvej slovenskej whisky naozaj všetko. Nestwille Distillery, expozíciia liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel, pozostáva z troch častí: 1. Historickej - ukážky ľudových remesiel súvisiacich s liehovarníctvom, 2. Modernej - jedna z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu v Európe a 3. Tradičnej – Degustačná miestnosť s ručne vyrezávaným obrazom a sklady zrenia whisky. A práve v tejto časti sa degustuje prvá slovenská Nestville Whisky. Prehliadka trvá cca 60 min.

Po prehliadke expozícii je dokonalou bodkou na záver návšteva podnikovej predajne s pamätnými suvenírmi a produktmi Nestville Distillery. Priamo v areáli sa nachádza aj čokoládové kráľovstvo Nestville Chocolate s detským ihriskom, remeselný pivovar s reštauráciou Nestville Taberna, jazdecký areál Nestville Horses, podniková predajňa Nestville Market a apartmány Nestville Apartments. Najčastejšie otázky o atrakcii Nestville Park

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3