Turistický región
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Medická záhrada Bratislava

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava I, Bratislava - Staré Mesto
Obľúbené

Verejný park s rozlohou 46 ha v Bratislave v mestskej časti Staré mesto. Tento historický park je vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku. Obľúbený priestor  je využívaný ku krátkodobým prechádzkam a k pobytu na rôznych kultúrnych a spoločenských akciách mesta. 

V minulosti známa bohatstvom vzácnych druhov rastlín a kvetov, dnes sú tu udržiavané trávnaté plochy, kvetinové záhony a staré stromy, ako aj niektoré umelecké diela ako napríklad fontána Labute, ktorú navrhol akad. soch. Pavol Mikšík, pomník známeho slovenského spisovateľa Martina Kukučína a významného maďarského básnika slovenského pôvodu Sándora Petőfiho. Záhradu aj s rozsiahlym palácom v barokovom klasicizme kúpil začiatkom 19. st. gróf Esterházy a slúžila na organizovanie rôznych záhradných koncertov a zábavy pre vzácnych hostí. Viackrát v nej dokonca koncertoval i slávny hudobný skladateľ Jozef Haydn. V roku 1862 kúpila záhradu rodina Schiffbecková, ktorá však o záhradu nejavila veľký záujem, a darovala ju lekárskej fakulte, ktorá jej venovala väčšiu pozornosť, v zadnej časti boli vybudované detské ihriská a záhrada bola sprístupnená verejnosti.

V súčasnosti je Medická záhrada miestom konania mnohých zaujímavých podujatí v rámci Kultúrneho leta – divadelné predstavenia a tvorivé dielne pre deti, koncerty. K dispozícii je návštevníkom aj Letná čitáreň s množstvom domácich i zahraničných časopisov a denníkov, ktorá je otvorená v mesiacoch jún až august, počas pracovného týždňa 10:00 - 18:00 hod. a v sobotu 10:00 - 14:00 hod. Okrem čitárne je možné posedieť si aj v čajovni, kde sa konajú taktiež rôzne podujatia, najmä ochutnávky, prednášky, živá hudba vrátane vystúpení hráčov na klasických hudobných nástrojoch ako sú husle, harfa, bubny a podobne.

Prístup k Medickej záhrade: električky 3, 4, 9 a autobusové linky 207 a 212 a vystúpite na zastávke " Špitálska".Najčastejšie otázky o atrakcii Medická záhrada Bratislava

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3