Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Tatranská Lomnica
Obľúbené

Nadmorská výška: 2634 - 888 m.n.m.

Stredisko vo Vysokých Tatrách s prevýšením až 1308 m ponúka 12 zjazdoviek s celkovou dĺžkou až 12 km tak pre začiatočníkov ako aj pokročilých lyžiarov.  Pre začiatočníkov sú najlepšie svahy (Štart a Buková hora) blízko záchytného parkoviska, v strednej časti strediska (časť Čučoriedky a Skalnaté Pleso) sa nachádzajú zjazdovky pre mierne pokročilých lyžiarov a pod Lomnickým štítom, v Lomnickom sedle v nadmorskej výške až 2190 m.n.m., pre najnáročnejších lyžiarov.

Najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky a rozšírené zjazdovky sú zárukou skvelého zážitku na prvotriednej carvingovej 6,5 km dlhej so šírkou až do 60 m. Nová 15-miestna gondola na trase Štart - Skalnaté Pleso v spĺňa požiadavky najmodernejšej technickej úrovne. Prekonáva 597 m prevýšenie, počet kabín je 37, doba jazdy trvá 7 min. a prepravná kapacita je 2400 osôb / h. V Audi ski aréne, slalomová trať s časomierou, je možné na vlastnej koži zažiť pocit pretekára a odmerať si čas jazdy. Moderný zasnežovací systém strediska zabezpečuje, že sneh v tomto stredisku rozhodne nechýba. Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú k dispozícii aj bežecké trate. Podmienky pre bežkárov sú však závislé od množstva snehu, nakoľko umelé zasnežovanie je dostupné iba na zjazdovkách.

V areáli strediska sa nachádza detský fun park Maxiland, kde si najmenší návštevníci užijú kopec zábavy a animácie s maskotmi Dorou, vlkom Edym a medveďom Medym, zatancujú a zasúťažia si, ďalej lyžiarska škola a škôlka, ski servis s požičovňou lyží a snowbordov, úschovňa, predajňa športových potrieb, lyžiarska a snowboardová škola, bufety s rýchlym občerstvením, reštaurácia. Parkovanie v stredisku je zadarmo. Priamo na Lomnickom štíte je panoramatický chodník s terasou, kaviareň a je možné tu dokonca stráviť aj noc v 4-miestnom apartmáne.

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku, ponúka najväčšie prevýšenie a aj najdlhšiu zjazdovku na Slovensku a pre lyžiarov všetkého druhu určite nadštandardné podmienky. Pre viac info pozri domovskú stránku strediska. Prevádzková doba lanoviek a cenník.Najčastejšie otázky o atrakcii Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3