Turistický región
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Malé Karpaty, Bratislavský kraj, Pezinská Baba
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Pezinok, Pezinok
Obľúbené

Nadmorská výška: 403 - 595 m.n.m.

Lyžiarske stredisko na hrebeni Malých Karpát, cca 12 km od Pezinka. V stredisku je v súčasnosti päť vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 3 120 osôb / hod. na troch zjazdových tratiach (dĺžka 500, 700 a 1000 m). Horná a stredná časť najdlhšej zjazdovky vyhovuje menej náročným lyžiarom, na strednej je postavený vlek Tatrapoma P, spodná, veľmi strmá a obtiažna časť je pre skúsenejších lyžiarov. Je ju však možné možné obísť na lyžiach cestou cez les. Povrch tratí je pravidelne udržiavaný dvoma strojmi na údržbu (2 x Kässbohrer) a zjazdová trať označená ako VL 500 (pri vleku Double) je vybavená večerným osvetlením a zariadením HKD a ďalšími vrtuľovými snežnými delami (Demac, B-Roll) na výrobu technického snehu. Večerné lyžovanie byváva každý deň v čase 17:00 - 21:00 hod.

K dispozícii sú aj trate pre bežecké lyžovanie a sánkarská dráha. V športovom areáli pre bežecké lyžovanie sú strojovo upravované bežkárske okruhy 2 km (nenáročný okruh) – 3 km (najviac využívaný) – 5 km (najdlhší okru s prevýšením 144 m) pre klasický ako aj voľný štýl. Organizujú sa tu aj podujatia pre lyžiarsky orientačný beh pod hlavičkou orientačného klubu Sokol Pezinok alebo AŠK Pezinok.

V stredisku je možné využiť i služby ski požičovne a servisu, lyžiarskej školy (lyžiarská a snowbordová, výučba bežeckého lyžovania), bufetov s rýchlym občerstvením a reštaurácie. Kapacita parkoviska v areáli strediska je 400 miest. Cenník lyžiarskeho strediska.Najčastejšie otázky o atrakcii Lyžiarske stredisko Pezinská Baba

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3