Turistický región
Východné Slovensko, Horný Zemplín, Prešovský kraj, Vihorlatské vrchy, Zemplín, Laborecká vrchovina, Poloniny, Bukovské vrchy
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Vrch Kremenec - Národný park Poloniny

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Snina, Nová Sedlica
Obľúbené

Nadmorská výška: 1221 m.n.m.

Je súčasťou Bukovských vrchov a leží uprostred krásnej prírody Národného parku Poloniny. Je najvyšším vrchom Bukovských vrchoch (Vlčie hory) a najvýchodnejším bodom Slovenska, pretože sa nachádza na mieste, kde sa stretávajú hranice Poľska, Slovenska a Ukrajiny (napr. na Kremenci svitá o 30 min skôr ako v hlavnom meste, v Bratislave). Na najvyššom bode Kremenca na území Slovenska sa nachádza žulový hraničný stĺp označujúci trojhraničie Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Kremenec je zasadený v najväčšom pralese Slovenska zvanom Stužica alebo tiež Stužický prales.

Karpatský prales Stužica, v ktorom sa Kremenec nachádza, je od roku 2007 zapísaný v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Je to miesto s najvyšším, 5. stupňom ochrany. Kremenec je vyhľadávaným a zároveň atraktívnym turistickým miestom. Výstup zo slovenskej strany je z obce Nová Sedlica po červenej turistickej značke a je pomerne náročný.



Najčastejšie otázky o atrakcii Vrch Kremenec - Národný park Poloniny

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3