Jozefa Smreka 3/468
065 03 Podolínec
Turistický región
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Kite Ride Podolínec

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Stará Ľubovňa, Podolínec
Obľúbené
Kiting je mladý šport, ktorý patrí medzi adrenalínové a extrémne športy, a má mnoho podôb a variantov. Jedná sa o spojenie wakeboardingu, snowboardingu, windsurfingu, surfovania, paraglidingu, skateboardingu a plachtenia do jedného športu. Voda, sneh, lietanie,  vietor,  skákanie, slnko, bezhraničné prežívanie skutočnej slobody pohrávaním sa s prírodnými živlami. Môže sa praktizovať na tráve a tvrdom povrchu a hovoríme mu landkiting, na snehu ako snowkiting alebo na vodeako kiteboarding / kitesurfing. 
 
Základom kitingu, ktorý sa dá prevádzkovať celoročne, je kite / drak, ktorý slúži ako hybný nástroj na ťah jazdca, ktorý pre hlavnú ťažnú energiu využíva vietor. Veľmi dôležité sú však skúsnosti a schopnosti jazdca nakoľko pri nesprávnom riadení dochádza k neželanému ťahu a možnému pádu a úrazu. Úlohou kite ride je naučiť klienta bezpečne a správne riadiť a ovládať draka. A to sa dá naučiť absolvovaním kurzu, začína sa Tréningový KITE kurzom, ktorý je vhodnou voľbou pre všetky vekové kategórie a prvý kontakt s kitingom a pokračovať sa dá ďalej snowkiting, kiteboarding a landkiting kurzom. Vychutnať si kiting je možné kedykoľvek a kdekoľvek! Klienti majú k dispozícii okrem kurzov aj tripy, teambuilding, požičovňu a obchod. 
 
Kurz kitingu je možné zorganizovať v akéjkoľvek lokalite. Podmienkou sú 4 osoby, čo je minimálny počet prihlásených účastníkov. Na veku nezáleží, dieťa by však malo vážiť aspoň 30 - 35kg, a ak má menej ako 15 rokov, musí sa kurzu zúčastniť aj zodpovedná osoba ako dozor. Od 15 do 18 rokov je možné prihlásiť dieťa s písomným súhlasom zákonného zástupcu. Pre viac info pozri TU.

Najčastejšie otázky o atrakcii Kite Ride Podolínec

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3