Turistický región
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chopok Sever, Chopok, Demänovská dolina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Lyžiarske stredisko Jasná - Nízke Tatry

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Jasná
Obľúbené

Nadmorská výška: 934 - 2004 m.n.m.

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku v Jasnej, lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Dominantou strediska je vrchol Chopok, kde sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. V ponuke strediska je na severnej a južnej strane Chopku viac ako 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre všetky vekové kategórie a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne, z toho 5 km lyžiarskych ciest prepájajúcich jednotlivé lokality Chopku. V Jasnej premáva spolu 27 dopravných zariadení, z toho 5 kabínkových lanoviek, 8 sedačkových lanoviek a 14 vlekov,  z toho 11 zariadení je vhodných pre deti, s prepravnou kapacitou viac ako 28 439 osôb za hodinu. Technický zasnežovací systém v dĺžke viac ako 36 km poskytuje garanciu snehu až do jarných mesiacov. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Milovníci divokej jazdy zbožňujúci adrenalín si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v DCsnow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke v lokalite Biela Púť. 

Priamo v stredisku sä návštevníkom k dispozícii aj viaceré ubytovacie zariadenia a vybrať si je možné od luxusných štvorhviezdičkových hotelov a chaletov (Hotel Pošta, Hotel Grand, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná de Luxe) cez trojhviezdičkový Hotel Srdiečko až po zážitkový najvyššie položený hotel na Chopku Hotel Rotunda. Viac o jednotlivých ubytovacích zariadeniach pozri TU.

Na oboch stranách nájdete pokladne, reštauráciu, bufety, požičovňu športových potrieb a ski servis. Parkovanie je možné na záchytnom parkovisku z južnej ale aj severnej strany. Zo severnej strany od Liptovského Mikuláša odporúčame použiť záchytné parkovisko na Lúčkach a priamo z parkoviska premáva na zjazdovku lanovka. Z južnej strany od Brezna bolo otvorené záchytné parkovisko pri dojazde zjazdoviek na Krupovej.

Otváraciu dobu a cenník vstupov nájdete TU. Nakupujte on-line s kartou GOPASS TU a získate zľavy a body za každý nákup s kartou.

https://www.jasna.sk/fileadmin/resort_upload/jasna/Mapy_a_prevadzka/wintermap_2020_a4web.jpgNajčastejšie otázky o atrakcii Lyžiarske stredisko Jasná - Nízke Tatry

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3