Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Spiš, Tatry, Prešovský kraj

Golfový areál BLACK STORK

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Veľká Lomnica

Iniciátorom vzniku golfového areálu vo Veľkej Lomnici, ktorý v súčasnosti ponúka profesionálne 27-jamkové ihrisko, 4-hviezdičkový hotel International a Lomnicky golfový klub, bol Ing. Jiří Hruška. V roku 1999 bola slávnostne otvorená miestna driving range na cvičnej lúke, o rok neskôr bolo na svete prírodné 9-jamkové golfové ihrisko, o ďalšie štyri roky pribudlo kryté odpalisko a o ďalších 6 rokov už bolo na svete 18-jamkové ihrisko s novým hotelom a s výbornými podmienkami a zázemím pre všetkých milovníkov golfu.

Dnes je milovníkom golfu k dispozícii profesionálne 27-jamkové ihrisko (3 kombinácie ihrísk), driving range, kryté odpalisko, chipping area, putting green, golfová akadémia a golfový simulátor; samozrejmosťou je požičovňa golfovej výstroje, golfová škola, individuálne tréningové hodiny. Vstup na kryté odpalisko a tréningové plochy je zadarmo. Ihrisko je pomerne rovinaté, má veľa vody a sústavu jazierok. Prvá deviatka prechádza ponad Skalnatý potok (zo Skalnatého plesa), druhá je viac vo svahu za potokom a tretia sa tiahne popri jeho prúde. Zárukou kvality ihriska je dohľad známeho rakúskeho dizuajnéra Hansa Erhardta. Driving range má 350 m, 20 krytých odpalísk a je hrací z oboch strán.

V strede ihriska je celoročne otvorený štvorhviezdičkový hotel International, ktorýl ponúka 28 dvojlôžkových izieb a jeden apartmán, vonkajší vyhrievaný bazén, wellness centrum s vnútorným bazénoms s protiprúdom, vírivou vaňou, parnou, suchou aj infra saunou, posilňovňou a širokou ponukou rôznych druhov masáži a fitness.


Najčastejšie otázky o atrakcii Golfový areál BLACK STORK

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3