Tatranská 754
059 52 Veľká Lomnica
Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Spiš, Prešovský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Golfový areál BLACK STORK

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Veľká Lomnica
Obľúbené

Iniciátorom vzniku golfového areálu vo Veľkej Lomnici, ktorý v súčasnosti ponúka profesionálne 27-jamkové ihrisko, 4-hviezdičkový hotel International a Lomnicky golfový klub, bol Ing. Jiří Hruška. V roku 1999 bola slávnostne otvorená miestna driving range na cvičnej lúke, o rok neskôr bolo na svete prírodné 9-jamkové golfové ihrisko, o ďalšie štyri roky pribudlo kryté odpalisko a o ďalších 6 rokov už bolo na svete 18-jamkové ihrisko s novým hotelom a s výbornými podmienkami a zázemím pre všetkých milovníkov golfu.

Dnes je milovníkom golfu k dispozícii profesionálne 27-jamkové ihrisko (3 kombinácie ihrísk), driving range, kryté odpalisko, chipping area, putting green, golfová akadémia a golfový simulátor; samozrejmosťou je požičovňa golfovej výstroje, golfová škola, individuálne tréningové hodiny. Vstup na kryté odpalisko a tréningové plochy je zadarmo. Ihrisko je pomerne rovinaté, má veľa vody a sústavu jazierok. Prvá deviatka prechádza ponad Skalnatý potok (zo Skalnatého plesa), druhá je viac vo svahu za potokom a tretia sa tiahne popri jeho prúde. Zárukou kvality ihriska je dohľad známeho rakúskeho dizuajnéra Hansa Erhardta. Driving range má 350 m, 20 krytých odpalísk a je hrací z oboch strán.

V strede ihriska je celoročne otvorený štvorhviezdičkový hotel International, ktorýl ponúka 28 dvojlôžkových izieb a jeden apartmán, vonkajší vyhrievaný bazén, wellness centrum s vnútorným bazénoms s protiprúdom, vírivou vaňou, parnou, suchou aj infra saunou, posilňovňou a širokou ponukou rôznych druhov masáži a fitness.


Najčastejšie otázky o atrakcii Golfový areál BLACK STORK

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3