Turistický región
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Divadlo Malá scéna STU

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava I, Bratislava - Staré Mesto
Obľúbené

Divadlo sídli vo viacúčelovej budove na Dostojevského rade v Bratislave, ktorá je vo vlastníctve Slovenskej technickej univerzity. Na Malej scéne roky úspešne pôsobila Činohra Slovenského národného divadla (1962 – 2007) a VŠMU (2007 – 2010). Účelom Malej scény bolo dopĺňať repertoár vtedajšej hlavnej scény Činohry SND – Divadla Pavla Országha Hviezdoslava. V októbri 2010 bolo v týchto priestoroch otvorené Divadlo Malá scéna STU. Prvou premiérou divadla bola rozprávka s pesničkami Snehová kráľovná, ktorú naštudovali Anton Korenči a Juraj Bielik.

Divadlo Malá scéna STU stavia svoju dramaturgiu na uvádzaní hier súčasných slovenských autorov, autorov susedných krajín a vo svojom repertoári má aj diela svetovej klasiky a inscenácie pre deti. Okrem divadelných predstavení ponúka MS STU svojim divákom a priateľom rad sprievodných podujatí – literárne čítania, semináre, debaty, komorné koncerty, výstavy, ako aj posedenia v Divadelnej kaviarni, ktorá bola otvorená v marci 2020.

K divadlu, ktoré sa sa nachádza neďaleko Šafárikovho námestia sa je možné dostať: električkou č. 1, 3, 4, 8 na Šafárikovo námestie a  potom pešo na zástavku Malá scéna, alebo autobusom č. 28, 50, 70, 78, 95, 133 priamo na zastávku Malá scéna. Rezervácia a predaj vstupeniek.


Najčastejšie otázky o atrakcii Divadlo Malá scéna STU

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3