Turistický región
Východné Slovensko, Košice a okolie, Košický kraj, Abov, Slanské vrchy
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

DinoPark ZOO Košice

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Košice I, Košice - Kavečany
Obľúbené

Najvýznamnejšia atrakcia na východe Slovenska, ktorá je súčasťou zoologickej záhrady od roku 2013. DinoPark je vybudovaný na ploche 6 ha v lesnom údoli a nájdeme tu desiatky druhohorných vládcov našej planéty v životných veľkostiach, unikátne 3D Kino, detské atrakcie, paleontologické ihrisko, občerstvenie v DinoGrile a veľa iného.

V parku sú nainštalované modely prehistorických zvierat z pred viac ako 65 miliónov rokov v životnej veľkosti. Modely boli vyrobené podľa aktuálnych poznatkov vedcov a fosílií, niektoré modely sú statické, niektoré robotické. Pri každom dinosaurovi je informačná tabuľa s popisom jednotlivých druhov a vývoja nášho života na Zemi. V rámci DinoParku je vybudovaný pavilón Cesta do minulosti Zeme, kde je umiestená rastlina Wollemi nobilis , ktorá rástla na Zemi pred 175 miliónmi rokov a ďalšie nájdené artefakty ako sú pazúry Tyrannosaura, odtlačok krídel pravekých vážok, zuby Deinonycha, roh Triceratops a fosílie prasličiek.

Novinkou DinoParku je paleontologické ihrisko, kde sa malí návštevníci môžu zahrať na paleontológov a pomocou štetca a lopatky hľadajú v piesku kostru dinosaura. DinoPark odkrýva doteraz nepoznaný svet dinosaurov a je ideálny pre rodinný výlet. Deti, ale aj dospelí, sa budú baviť a zároveň si odnesú nové poznatky o histórii našej planéty.

Vstup do DinoParku je spojený so vstupom do zoologickej záhrady. Samostatný vstup nie je možný. Cena vstupenky zahŕňa i vstup do unikátneho 3D Kina, kde je počas celého dňa premietaný trojrozmerný film, a polarizačné 3D okuliare, ktoré sú návštevníkom zapožičané taktiež zadarmo. Pre viac info o otváracej dobe a vstupnom pozri TU.

https://www.dinopark.sk/images/planek-dinopark-kosice.jpgNajčastejšie otázky o atrakcii DinoPark ZOO Košice

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3