Turistický región
Vysoké Tatry
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Horský hotel Popradské pleso

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Vysoké Tatry
Obľúbené

Nadmorská výška: 1494 m.n.m.

Chata, horský hotel, sa nachádza na brehu jazera Popradské pleso, v Mengusovskej doline. Jej predchodkyňou bola drevená chata, Majláthova chata, postavená v roku 1879. Tá však niekoľkokrát vyhorela a v roku 1961 na jej mieste postavili podľa projektov architektov L. Bauera a F. Čapkuna nový horský hotel. V roku 2011 hneď vedľa hotela vyrástla nová chata, ktorá dostala pomenovanie podľa mena iniciátora výstavby prvej chaty po Vojtechovi Majláthovi. 

Chata poskytuje ubytovanie a v ponuke sú apartmány pre náročnejšiu klientelu ako aj miesta na spanie pre nenáročných turistov. Okrem ubytovania je k dispozícii reštaurácia, slovenská izba, fínska sauna, wellness kaďa, recepcia s predajom a požičovňou horolezeckých potrieb, predajom suvenírov, zmenáreň, lyžiareň, sušiareň, terasa, biliard. Popradské pleso je obľúbeným cieľom cyklistov a hlavne východiskom pre horských cyklistov. V zime je samozrejmosťou bežecké lyžovanie a náročný a extrémny terén je vyhľadávaný aj skialpinistami. V blízkom okolí je možnosť využitia širokej palety ďalších služieb ako konské záprahy, lietanie na rogale a závesných padákoch, kúpanie, jaskyne a podobne. 

Popradské pleso je východiskovým bodom pre všetky významnejšie pešie vysokohorské túry vo Vysokých Tatrách (napríklad Rysy či Kôprovský štít) a neďaleko sa nachádza aj Symbolický cintorín obetí Vysokých Tatier. K chate pri Popradskom plese vedie viacero turistických trás. Zo Štrbského plesa je to pohodlná nenáročná túra trvajúca cca 1 hod. po zelene značenom turistickom chodníku. Ďalšie prístupy k chate sú zo zastávky Popradské pleso, zo Sliezského domu, z Podbanského, alebo z rázcestia nad Žabím potokom. 


Najčastejšie otázky o atrakcii Horský hotel Popradské pleso

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.