Bunker BS-8 Bratislava - Petržalka

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava V, Bratislava - Petržalka

Pechotný bunker B-S-8 “Hřbitov” je najväčší a najsilnejšie vyzbrojený ťažký objekt v Bratislave v Petržalke tesne pri hranici s Rakúskom, v bezprostrednej blízkosti vojenského cintorína a dá sa ľahko lokalizovať podľa skupiny topoľov. Ďalšie “moderné” ťažké objekty v bratislavskej Petržalke boli vybudované úspornejšie.

Bol postavený ešte pre druhou svetovou vojnou, v roku 1930 a tvoril chrbát obrany v strednej časti bratislavského predmostia proti útoku nacistického Nemecka. Podobných objektov bolo postavených na území Slovenska v období rokov 1936 - 1938 niekoľko stovák, no zachovalo sa len niekoľko desiatok a to v Bratislave, Komárne, v údolí rieky Moravy a ojedinele pri južnej hranici s Maďarskom. V súčasnej dobe sa o bunker B-S-8 stará združenie Zachráňme petržalské bunkre, ktoré začalo s jeho čistením a rekonštrukciou na jar v roku 2009.

K bunkru sa dá prísť pešo, na bicykli alebo aj autom z Kopčianskej ulice. Otváracie hodiny pondelok - nedeľa od 14:00 do 18:00 hod.Najčastejšie otázky o atrakcii Bunker BS-8 Bratislava - Petržalka

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3