Kamenný Mlyn - Vajarský
900 68 Plavecký Štvrtok
Turistický región
Západné Slovensko, Záhorie, Malé Karpaty, Bratislavský kraj, Záhorská nížina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Bio kúpalisko Kamenný Mlyn

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Malacky, Plavecký Švrtok
Obľúbené

Bio bazén Borovica sa nachádza v areáli Kamenného Mlynu v Plaveckom Štvrtku, medzi Stupavou a Malackami. V tieni borovíc typických pre túto oblasť nájdeme 80 m dlhý bio bazén úplne bez chemikálií, ktorý rešpektuje životné prostredie a predovšetkým zdravie návštevníkov. Bazén je prírodne vyhrievaný a pracuje na báze vlastného čistenia vody, čo zabezpečujú vodné rastliny vo filtračnej časti bazéna, zooplanktón a prospešné baktérie. Žijú v ňom aj jesetery, žaby, mloky alebo vodné slimáky, ktoré sa spolu s rastlinami starajú o dokonalo vyvážený vodný ekosystém. Bio kúpalisko tak spája výhody bežného bazéna s kvalitou vody v jazerách a prírodných plochách. Pre deti je k dispozícii detský bazénik 5m x 5m s teplotou vody 30 stupňov C a rôzne atrakcie ako hrad na skákanie, trampolíny, hojdačky, preliezačky a pieskovisko.

Súčasťou areálu je hotelove ubytovanie, jazierko s rybkami, prírodná reštaurácia s terasou, plážová kaviareň a ihriská na volejbal, plážový volejbal a minigolf. Zadarmo je k dispozícii aj stolný tenis, bedminton a softtenis. Pri vstupe do areálu kúpaliska návštevník obdrží  čipový náramok, ktorým v areáli „platí“. Vstup so psom do areálu bio bazéna je zakázaný. Pre viac info pozri TU.

V nedávnej minulosti na tomto mieste stál murovaný kamenný mlyn, o čom svedčí neďaleko stojaca ruina mlyna. Dnes tu výletníci najdú miesto na kempovanie, hotelové ubytovanie, reštauráciu, bio kúpalisko a športové vyžitie.Najčastejšie otázky o atrakcii Bio kúpalisko Kamenný Mlyn

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3