Turistický región
Západné Slovensko, Záhorie, Malé Karpaty, Bratislavský kraj, Záhorská nížina

Bio kúpalisko Kamenný Mlyn

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Malacky, Plavecký Švrtok

Bio bazén Borovica sa nachádza v areáli Kamenného Mlynu v Plaveckom Štvrtku, medzi Stupavou a Malackami. V tieni borovíc typických pre túto oblasť nájdeme 80 m dlhý bio bazén úplne bez chemikálií, ktorý rešpektuje životné prostredie a predovšetkým zdravie návštevníkov. Bazén je prírodne vyhrievaný a pracuje na báze vlastného čistenia vody, čo zabezpečujú vodné rastliny vo filtračnej časti bazéna, zooplanktón a prospešné baktérie. Žijú v ňom aj jesetery, žaby, mloky alebo vodné slimáky, ktoré sa spolu s rastlinami starajú o dokonalo vyvážený vodný ekosystém. Bio kúpalisko tak spája výhody bežného bazéna s kvalitou vody v jazerách a prírodných plochách. Pre deti je k dispozícii detský bazénik 5m x 5m s teplotou vody 30 stupňov C a rôzne atrakcie ako hrad na skákanie, trampolíny, hojdačky, preliezačky a pieskovisko.

Súčasťou areálu je hotelove ubytovanie, jazierko s rybkami, prírodná reštaurácia s terasou, plážová kaviareň a ihriská na volejbal, plážový volejbal a minigolf. Zadarmo je k dispozícii aj stolný tenis, bedminton a softtenis. Pri vstupe do areálu kúpaliska návštevník obdrží  čipový náramok, ktorým v areáli „platí“. Vstup so psom do areálu bio bazéna je zakázaný. Pre viac info pozri TU.

V nedávnej minulosti na tomto mieste stál murovaný kamenný mlyn, o čom svedčí neďaleko stojaca ruina mlyna. Dnes tu výletníci najdú miesto na kempovanie, hotelové ubytovanie, reštauráciu, bio kúpalisko a športové vyžitie.Najčastejšie otázky o atrakcii Bio kúpalisko Kamenný Mlyn

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3