Turistický región
Východné Slovensko, Šariš, Prešovský kraj, Čergov, Ondavská vrchovina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Kúpeľný park Bardejovské Kúpele

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Bardejov, Bardejov
Obľúbené

Areál Bardejovských Kúpeľov má rozlohu viac ako 30 ha a je dlhý skoro 2 km. Okrem kúpeľnej zástavby tvoria jeho podstatnú časť kúpeľný park s lesoparkom, ktorý má nádhernú parkovú úpravu, doplnenú o množstvo súčasných aj historických umeleckých diel. 

Väčšina parkových úprav v kúpeľoch bola realizovaná profesorom Otrubom a niektoré jeho segmenty pochádzajú ešte z prelomu 19. a 20. st. Dominantou parku, v hornej časti kúpeľov, je Lávka priateľstva, ktorá patrí medzi najdlhšie drevené lávky na Slovensku, a je vyhľadávanou atrakciou Bardejovských Kúpeľov. Nachádza sa tu aj jeden úžasný strom, ľaliovník tulipánokvetý (Liriodendron tulipifera) a ďalšie dendrologické unikáty. Pri prechádzke môžete obdivovať stromy, upravené živé ploty, okrasné kríky, kvitnúce záhony a mnoho ďalších. Park má naozaj bohatú históriu, ktorá súvisí aj s cisárovnou Alžbetou Bavorskou, Sisi. V 19. st. sa tu liečila a na pamiatku jej dali vyhotoviť v roku 1903 bronzovú sochu životnej veľkosti. Jej autorom je známy akademický sochár z Budapešti, prof. Donáth. Hoci bola cisárovná už dáma v rokoch, pri odchode z kúpeľov prehlásila, že jej liečivé pramene pomohli tak, že sa cíti ako osemnásťročná. Preto ju autor zvečnil ako osemnásťročnú mladú dámu. Nachádza sa tu aj pamätná tabuľa venovaná významným osobnostiam (cárom a cisárom).

Kúpele ako také teda poskytujú okrem kúpeľnej starostlivosti s liečebnými procedúrami aj kultúrno-spoločenské vyžitie a skutočný relax a oddych v nádhernom kúpeľnom parku.


Najčastejšie otázky o atrakcii Kúpeľný park Bardejovské Kúpele

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3