Turistický región
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Malé Karpaty, Bratislavský kraj, Pezinská Baba
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

AGO observatórium Modra - Piesok

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Pezinok, Modra
Obľúbené

Astronomické a geofyzikálne observatórium Univerzity Komenského je vedecko-výskumným a vzdelávacím pracoviskom Katedry astronómie, fyziky Zeme a meteorológie Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Pracovisko sa nachádza približne 12 km od mesta Modra, v lokalite Modra - Piesok, v chánenej krajinnej oblasti Malé Karpaty . 

Pracovisko zabezpečuje praktické i teoretické vedenie študentov počas ich štúdia astronómie a astrofyziky a sústreďuje sa na výskum medziplanetárnej hmoty a Slnka, na fotometriu asteroidov a komét, v rámci medzinárodnej spolupráce sa zaoberá binárnymi asteroidmi. Astrometrické merania pomáhajú spresňovať dráhy novoobjavených telies. Observatórium je profesionálne pracovisko, ďalekoľady nie sú určené na bežné pozorovanie oblohy voľným okom tak, ako je to možné na okresných, či krajských hvezdárňach a preto neponúka možnosť pozorovania nočnej oblohy.

Prístup na AGO pracovisko je možný peši po červenej turistickej značke od Zochovej chaty po lyžiarskej zjazdovke smerom na Veľkú Homolu, od Zochovej chaty trvá trasa cca za 15 - 20 min.chôdze, alebo autom po spevnenej prístupovej ceste, ktorá však vedie pozemkami patriacimi Lesom Modra, s.r.o., preto je nutné potrebné povolenie pre vstup dohodnúť s AGO pred príchodom. Vstup do observatória je možný iba v nedeľu a je bezplatný. V prípade, že si chcete objednať exkurziu pre organizovanú skupinu, kontaktujte AGO mailom alebo telefonicky.Najčastejšie otázky o atrakcii AGO observatórium Modra - Piesok

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3